Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polovinu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od t152 »

No za 304,-kč/měsíc to není žádné terno. Mě nabízely TM neomezené volání a sms za 245,-kč bez dat v privátní síti ,ale já neprovolám víc jak 100minut čistého času,takže se to u mě nevyplatí.U odoriku 100minut = 59,-kč + 1GB co mám od TM jako roční balíček za 11,50kč. Ta twist není datová.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Pitomec »

Mně se to taky nevyplatí, když ročně udělám u volání a SMS útratu kolem 2000 Kč, přičemž data 6GB kamkoliv + neomezeně na sociální sítě mám od Kaktusu za 0 Kč (s využitím 100% dobíječky, jinak 200 Kč). Ale umím si představit, že pro někoho hodně volajícího to může být nabídka zajímavá, notabene když ještě nedávno se za takový flat platilo přes 7 stovek. A taky se musí vzít v potaz, že ta nabídka je veřejná a ne nějaká firemní podpultovka nebo handl s operátorem.
Obrázek
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od alfi »

No jo, taky se nijak neomezuju a za cca 90 min se s útratou vejdu do cca 100-150 Kč/měs. + data. To je pak 300 Kč zbytečně moc (vědí, proč to nabízejí) :-)
Jiirax

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Jiirax »

Proč se datové balíčky omezují na měsíc?
Jsem příležitostný uživatel mobilního internetu. Přivítal bych něco jako předplacenku, nákup 1GB a až se spotřebuje třeba za 5 měsíců koupím znovu...
Není něco takového?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od xsouku04 »

Jiirax píše:Proč se datové balíčky omezují na měsíc?
Jsem příležitostný uživatel mobilního internetu. Přivítal bych něco jako předplacenku, nákup 1GB a až se spotřebuje třeba za 5 měsíců koupím znovu...
Není něco takového?
Budou třicednní balíčky 1G+1G 1,5G + 1,5GB a 2G+2G . V ceně vždy stejně velký dat i v roamingu, které nebudou krátit hlavní balíček. Snad to nasadíme už příští týden.
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Prkny »

Zajímavá odpověď na otázku: Proč se zakoupená a nespotřebovaná data po měsíci zabavují...
:-)
Vadí mi systém koupím 1GB spotřebuji 100 MB a 900 MB zmizí protože vypršelo 30 dnů. To je jako kdyby jsem si koupil 1 litr rumu, vypil 2 panáky, ale protože uplynulo 30 dní, tak mi zbytek prodavač zabaví.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od pe.havel »

Však takovou nabídku nemusíte akceptovat a místo toho platit pouze za to, co využijete, tedy po kB. To je přeci podstata balíčku, že něco kupuji ve velkém a pokud nevyužiji, je můj problém, že jsem toho nakoupil moc. Váš příklad s potravinami by se právěže dal předělat takto: Nakoupil jsem hromady jídla, protože velké množství bylo v akci, ale nestihl to sníst před zkažením, tak jsem část musel vyhodit. Podle mě analogické s balíčky internetu (čím více, tím levnější).
Mě by se taky líbilo, kdyby nespotřebovaná data po měsíci či jiném období nepropadla, ale to pak nevím, jaký by to pro prodejce mělo smysl.
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Prkny »

Nesouhlasím s analogií kazícího se jídla vs mobilní data která nepodléhají žádnému znehodnocení v čase.
Účtování po kB je s ohledem na cenu nejhorší možné. Proto bych si rád koupil výhodnější balík třeba 1GB a spotřebovával postupně.
Co je pro prodejce těžkého spočítat? Prodá se 1 GB zákazník spotřebuje 1GB... za neznámí čas, ale data přeci "chleba nežerou". Proto moje původní otázka.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Pitomec »

Jednak je Odorik virtuální operátor (skutečný), takže může dělat jenom to, co mu hlavní operátor T-Mobile umožní a za druhé je systém propadnutí nespotřebovaných jednotek naprosto běžný prakticky všude. Prostě operátor mně umožní 30 dnů využívat nějaký objem dat za nějakou cenu a je pouze na mně, jestli to využiji či nikoliv. Asi jako když si koupím okružní jízdu Prahou na hodinu za 280 Kč a po pěti minutách mě to přestane bavit - vystoupím, ale nikdo mně žádné peníze nevrátí a ani nemůžu zbývajících 55 minut vyčerpat jindy na další okružní jízdě.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od helmut.niederman »

Prkny píše:Nesouhlasím s analogií kazícího se jídla vs mobilní data která nepodléhají žádnému znehodnocení v čase.
Účtování po kB je s ohledem na cenu nejhorší možné. Proto bych si rád koupil výhodnější balík třeba 1GB a spotřebovával postupně.
Co je pro prodejce těžkého spočítat? Prodá se 1 GB zákazník spotřebuje 1GB... za neznámí čas, ale data přeci "chleba nežerou". Proto moje původní otázka.
Kupte si SIMku od Kaktusu, tam můžete data syslit jak dlouho chcete, Kaktus převádí data do dalšího měsíce. Já mám třeba u Kaktusu takhle nasysleno v rámci balíčku volání 1400 minut :lol: :lol: Jen je třeba si hlídat, kdy balíček časově končí aby v době obnovy balíčku byl dobitý kredit a kredit mohl pokrýt další účtovací období, pokud máte balíček za 300,- Kč ale kredit 150,- Kč, a máte nasysleno přes 15 GB tak se s něma můžete rozloučit, Kaktus vám je zruší. Pokud ale máte balíček za 300,- Kč ale kredit za 500,- Kč, tak se vám dál přisyslí dejme tomu + 2 GB a dohromady 17 GB. :idea:
Odpovědět