M2M tarif

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
tude
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. zář 2021 13:28:14

M2M tarif

Příspěvek od tude »

Dobrý den, ČEZ bohužel ukončil svůj tarif za 0, který jsem využíval pro M2M záležitosti, nově je to 19 Kč (na jak dlouho??? nevěřím jim). Protože mám takto 3 SIM tak to znamená 684 Kč ročně za "nic", SMS mi to pošle jednotky za rok... Čili hledám nové řešení, které bude dluhodobě udržitelné, SIM jsou těžko dostupné a jejich výměna není triviální...
Nenabízíte nějaké M2M tarify, nechystáte nebo nejste schopni nabídnout alternativu? IP telefonii odorik už využívám, takže bych převedl i SIM. Je docela škoda, že poplatek za SIM není počítán za účet, ale za jednotlivé SIM. Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M2M tarif

Příspěvek od xsouku04 »

Počkejte, koncem měsíce bychom měli nabízet za cca 30 Kč simkarty s 500 MB dat a platností 1 rok. Poté lze životnost prodloužit buď výměnou nebo dobitím 200 Kč o dalších 500 MB na další rok.

Nebudou ale umět odesílat SMS a volat, jen přijímat SMS.

Naše vlastní simkarty se k tomu nehodí, protože měsíční poplatek je ještě větší než 19 Kč. Když potřebujete data je to cca 30 Kč + nějaké koruny. Bez dat je to 21 Kč/měsíc.


Pokud potřebujete nutně odesílat SMS, tak lze doporučit Kaktus. https://www.mujkaktus.cz/homepage Každý rok je nutné dobít 50 Kč. Funguje všechno - SMS, volání i data. Kdo ale potřebuje těch SIM více, tak kaktus se docela špatně spravuje.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: M2M tarif

Příspěvek od Kabek »

Možná méně chápu, ale to koupím za 30 Kč SIM-ku už s 500MB? Nebo za 30 Kč je pouze samotná SIM bez dat? Proč ta otázka? No, když pak těch 500MB je za 200 Kč....
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: M2M tarif

Příspěvek od Pitomec »

Správa SIM u Kaktusu není nijak složitá, prostě se člověk vždy přihlásí určitým jedinečným emailem, aby měl náhled do účtu. Samozřejmě přes webový prohlížeč, nikoliv v aplikaci v mobilu (tam by to byl skutečně opruz se pořád přehlašovat mezi účty).
Jinak je tuším stále možnost Nulového tarifu na míru u Vodafone.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M2M tarif

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Možná méně chápu, ale to koupím za 30 Kč SIM-ku už s 500MB? Nebo za 30 Kč je pouze samotná SIM bez dat? Proč ta otázka? No, když pak těch 500MB je za 200 Kč....
Za 30 Kč SIM včetně kreditu na 500MB a rok provozu.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: M2M tarif

Příspěvek od Kabek »

Hmm, to je zajímavé! Proč potom po roce dobíjení za 200 Kč = 500MB, když ten kredit nelze využít ani na SMS, natož na hovor? Asi to je minimální částka na dobíjení. Pravda je, že asi bude lepší po roce koupit jinou SMS (30 Kč = 500MB), kterou např. lze dát do modemu Huawei B311, připojený telefon registrovat na Odorik a je pevná linka za celkové náklady na odchozí volání cca 0,59 + 0,06 = 0,65 Kč/min. Těch 500MB je zhruba evivalent 500 minut volání přes Odorik. Ovšem je třeba si uvědomit, že s touto SMS lze na ten telefon volat pouze přes Odorik, což znamená platit za příchozí hovor data, tj. 0,06 Kč/min. I tak je to zajímavá alternativa i k jiným potřebám.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: M2M tarif

Příspěvek od 5uch »

Pitomec píše: Jinak je tuším stále možnost Nulového tarifu na míru u Vodafone.
Naposledy ověřeno asi měsíc nebo dva zpátky. Ano, nulový tarif na míru pro soukromé osoby lze stále získat. Ale jen pro soukromé osoby a musí se na to jít přes retence. Jako novou službu vám to nedají (tedy opruz a otázka, jak dlouho to vydrží).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
tude
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. zář 2021 13:28:14

Re: M2M tarif

Příspěvek od tude »

Ještě mě napadá, jestli nepořídit zahraniční SIM, ale asi to skončí Kaktusem...
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: M2M tarif

Příspěvek od konrad »

xsouku04 píše:Počkejte, koncem měsíce bychom měli nabízet za cca 30 Kč simkarty s 500 MB dat a platností 1 rok. Poté lze životnost prodloužit buď výměnou nebo dobitím 200 Kč o dalších 500 MB na další rok.
Předpokládám, že jde o variantu Twist Online a karty budou mít expiraci do tří let. Lze očekávat nějaké omezení při nákupu těchto karet, např. minimální odběr?

Už pár let jedu v režimu předplaceného internetu v dual sim telefonu. Spotřebu dat mám s velkými výkyvy, někdy mi 500 MB stačí na 3 měsíce, jindy na 2 dny. Proto si vždycky aktivuju tak 3 až 4 karty (s 500 MB platnými 1 rok po aktivaci) najednou. Spotřebuju data, vyhodim simku a vložim novou. Tak mi to vyhovuje.
speedy
Příspěvky: 26
Registrován: úte 08. led 2013 11:34:05

Re: M2M tarif

Příspěvek od speedy »

Kabek píše:Hmm, to je zajímavé! Proč potom po roce dobíjení za 200 Kč = 500MB, když ten kredit nelze využít ani na SMS, natož na hovor? Asi to je minimální částka na dobíjení. Pravda je, že asi bude lepší po roce koupit jinou SMS (30 Kč = 500MB), kterou např. lze dát do modemu Huawei B311, připojený telefon registrovat na Odorik a je pevná linka za celkové náklady na odchozí volání cca 0,59 + 0,06 = 0,65 Kč/min. Těch 500MB je zhruba evivalent 500 minut volání přes Odorik. Ovšem je třeba si uvědomit, že s touto SMS lze na ten telefon volat pouze přes Odorik, což znamená platit za příchozí hovor data, tj. 0,06 Kč/min. I tak je to zajímavá alternativa i k jiným potřebám.
Já to chápu tak, že sim bude stát 30Kč. Když se nabije kredit 200Kč (to bude asi minimum), tak půjde čerpat 500MB libovolně během 12měsíců. To by vycházelo 1MB/0,40Kč. Těch 200Kč se bude odečítat podle spotřeby dat.
Odpovědět