Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Pro delší hovory především do zahraničí by se vám mohl hodit nový způsob objednání zpětného volání.
Stačí z naší SIM vytočit číslo ve tvaru 608424631*0 . Kde 608424631 je telefonní číslo a *0 je speciální suffix. Naše ústředna hovor odmítne, ale okamžitě vyvolá zpětné volání a spojí s vytáčeným číslem.
Tímto způsobem je možné ušetřit především u hovorů do zahraničí nebo na pevné linky. Např. do USA můžete volat z českého mobilu za 0.59+0.30 = 0.89 Kč/min.
Do ČR na pevnou to pak stojí během dne 0,59+0,49 = 1.08 Kč/min místo 1.49 Kč/min.

Pokud některé číslo voláte častěji, můžete si variantu čísla se sufixem *0 uložit ke kontaktu.

Tento způsob objednávání hovorů ale nefunguje z roamingu.
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od jadu »

*0 jsem občas použil pro použití identifikace pevnou linkou při volání přes SIM, viz. Vaše WiKi: Pokud dáte za vytáčené číslo sufix *0, nepoužije se nastavený CLIP ale veřejné číslo na lince. Vím, že lze použít pořadové číslo linky, ale *0 vzala tu první, tedy byla shodná s *1.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od alfi »

U mně pořád vyhrává aplikace prefixer a volání přes ústřednu na čísla mimo odorik - vše funguje automaticky, v seznamu vidím odchozí číslo i hovor, jen před spojením je malé zpoždění, než telefon vyťuká DTMF :) Nepraktické je jen hlídání roamingu (kde dojde na aplikaci odorik+data) a že něco málo zaplatím, i když to druhá strana nevezme.
Přidávat k číslu *0 by prefixer zvládnul taky :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od xsouku04 »

jadu píše:*0 jsem občas použil pro použití identifikace pevnou linkou při volání přes SIM, viz. Vaše WiKi: Pokud dáte za vytáčené číslo sufix *0, nepoužije se nastavený CLIP ale veřejné číslo na lince. Vím, že lze použít pořadové číslo linky, ale *0 vzala tu první, tedy byla shodná s *1.
Tohle je ale z mobilu, ne z VoIP. Proto to funguje jinak.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:U mně pořád vyhrává aplikace prefixer a volání přes ústřednu na čísla mimo odorik - vše funguje automaticky, v seznamu vidím odchozí číslo i hovor, jen před spojením je malé zpoždění, než telefon vyťuká DTMF :) Nepraktické je jen hlídání roamingu (kde dojde na aplikaci odorik+data) a že něco málo zaplatím, i když to druhá strana nevezme.
Přidávat k číslu *0 by prefixer zvládnul taky :)
Kde je možné najít tu aplikaci prefixer? Je možné ji najít na google play, nebo je třeba hledat jinde, protože ji google smazal? Na google play nic, co by se jmenoval jen "Prefixer", nemohu najít.
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od jadu »

xsouku04 píše:
jadu píše:*0 jsem občas použil pro použití identifikace pevnou linkou při volání přes SIM, viz. Vaše WiKi: Pokud dáte za vytáčené číslo sufix *0, nepoužije se nastavený CLIP ale veřejné číslo na lince. Vím, že lze použít pořadové číslo linky, ale *0 vzala tu první, tedy byla shodná s *1.
Tohle je ale z mobilu, ne z VoIP. Proto to funguje jinak.
Ano, pochopil jsem. Ale funguje, či fungovalo, to i z mobilního volání. Používal jsem to, než jsem začal volat přes LTE/Voip. Naposledy tak před rokem.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: Kde je možné najít tu aplikaci prefixer? Je možné ji najít na google play, nebo je třeba hledat jinde, protože ji google smazal? Na google play nic, co by se jmenoval jen "Prefixer", nemohu najít.
Google už ji smazal, když dělal "úklid" společně s csipsimple apod. :-( já kopíruju staré apk, něco se dá stáhnout třeba tady https://apkpure.com/prefixer/com.tftbelow.prefixer, jsou i nějaké alternativy (nezkoušel jsem) https://github.com/gdassieu/intlprefix, https://alternativeto.net/software/prefixer/ . Tohle vypadá taky použitelně - a trochu nechápu, že pořád existuje i na google play https://play.google.com/store/apps/deta ... n_US&gl=US :)
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den, při použití suffixu za volaným číslem vidí volaný při vyzvánění číslo volajícího, nebo Vaše číslo, které používáte pro tento účel a které vidí volající před přijetím zpětného volání?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Možnost objednání zpětného volání z našich SIM

Příspěvek od Pitomec »

Měl by vidět číslo volajícího (v podstatě ani volaný neví, že se jedná o hovor se zpětným voláním).
Obrázek
Odpovědět