Nový ceník doplňkových služeb

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový ceník doplňkových služeb

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Jinde to dělají třeba jako poplatek za aktivaci - rozpustí v něm část nákladů na portaci a zároveň to není tak hrozná částka za "nové" číslo? https://www.fayn.cz/voip
Úřad se ale vyjádřil tak, že jakýkoli aktivační poplatek je u portovaných čísel zakázaný.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nový ceník doplňkových služeb

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:
alfi píše:Jinde to dělají třeba jako poplatek za aktivaci - rozpustí v něm část nákladů na portaci a zároveň to není tak hrozná částka za "nové" číslo? https://www.fayn.cz/voip
Úřad se ale vyjádřil tak, že jakýkoli aktivační poplatek u portovaných čísel zakázaný.
Co je potom 5 Kč za přidělení linky, 80 Kč za SIM kartu, 50 Kč jistina..? Stejně tam nějaké "aktivační" poplatky jsou. Za nula Kč to není ani teď :)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nový ceník doplňkových služeb

Příspěvek od helmut.niederman »

alfi píše:
xsouku04 píše:
alfi píše:Jinde to dělají třeba jako poplatek za aktivaci - rozpustí v něm část nákladů na portaci a zároveň to není tak hrozná částka za "nové" číslo? https://www.fayn.cz/voip
Úřad se ale vyjádřil tak, že jakýkoli aktivační poplatek u portovaných čísel zakázaný.
Co je potom 5 Kč za přidělení linky, 80 Kč za SIM kartu, 50 Kč jistina..? Stejně tam nějaké "aktivační" poplatky jsou. Za nula Kč to není ani teď :)
Pořád těch 5,- Kč je vzhledem k inflaci skoro zadarmo takže nic, ve srovnání s jinými VOIP, kdy si za přidělení nomandického čísla účtují několik stovek a měsíčně pak max do 200,- Kč.
pm81
Příspěvky: 11
Registrován: sob 05. bře 2022 23:03:27
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Nový ceník doplňkových služeb

Příspěvek od pm81 »

Dobrý den, rád bych se informoval ohledně ceny MMS/SMS pro službu Odorik mobilní operátor? V ceníku jsem našel cenu MMS v zahraničí 1 - 0,50Kč, ČR - 3,50Kč.
U SMS je uvedeno na webu - SMS do zahraničí 2,50Kč a SMS do EU 1,78Kč. Jednalo by se mě o mobil se slovenským číslem, tedy by byla cena SMS 2,50Kč a když budu na SK a psát na české číslo, tak 1,78 / 1Kč? Na pobočce v Praze se dá zakoupit na místě Nová nepoužitá SIM bez čísla? A co se týká podpisu ohledně roamingu na SIMKartách, je možné tento dodatek podepsat dříve, než budou SIMkarty přenesené? Přenos jsem pochopil je zdarma, platí se jistina 50Kč/SIM nebo 50Kč/účet? 80Kč/SIM. Jednalo by se pravděpodobně o 3SIMkarty s přenosem přelom červen/červenec. V druhé polovině června budu v Brně, ale 10.6.22 v Praze přes víkend, tak se dotazuji na možnosti i uživatelů. A měsíční poplatek včetně minimálního plnění je 30Kč, když je útrata např. 120Kč, tak se k tomu přičte těch 30Kč je to tak? A naopak, kdyby byla útrata např. 20Kč, tak se k tomu přičte 30Kč? + 3x5Kč nová linka. Aktuálně mám dvě linky, kde používám nomandická čísla. Děkuji za informaci. Rád bych se závěrem zeptal, v případě ztráty SIMkarty (např. zcizení mobilu, nebo prosté ztráty mobilu), nebo SIMkarta přestane fungovat - nenašel jsem cenu za blokaci SIMkarty a vydání nové SIMKarty, aniž bych přišel o své číslo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový ceník doplňkových služeb

Příspěvek od xsouku04 »

pm81 píše:Dobrý den, rád bych se informoval ohledně ceny MMS/SMS pro službu Odorik mobilní operátor? V ceníku jsem našel cenu MMS v zahraničí 1 - 0,50Kč, ČR - 3,50Kč.
U SMS je uvedeno na webu - SMS do zahraničí 2,50Kč a SMS do EU 1,78Kč. Jednalo by se mě o mobil se slovenským číslem, tedy by byla cena SMS 2,50Kč a když budu na SK a psát na české číslo, tak 1,78 / 1Kč? Na pobočce v Praze se dá zakoupit na místě Nová nepoužitá SIM bez čísla? A co se týká podpisu ohledně roamingu na SIMKartách, je možné tento dodatek podepsat dříve, než budou SIMkarty přenesené? Přenos jsem pochopil je zdarma, platí se jistina 50Kč/SIM nebo 50Kč/účet? 80Kč/SIM. Jednalo by se pravděpodobně o 3SIMkarty s přenosem přelom červen/červenec. V druhé polovině června budu v Brně, ale 10.6.22 v Praze přes víkend, tak se dotazuji na možnosti i uživatelů. A měsíční poplatek včetně minimálního plnění je 30Kč, když je útrata např. 120Kč, tak se k tomu přičte těch 30Kč je to tak? A naopak, kdyby byla útrata např. 20Kč, tak se k tomu přičte 30Kč? + 3x5Kč nová linka. Aktuálně mám dvě linky, kde používám nomandická čísla. Děkuji za informaci. Rád bych se závěrem zeptal, v případě ztráty SIMkarty (např. zcizení mobilu, nebo prosté ztráty mobilu), nebo SIMkarta přestane fungovat - nenašel jsem cenu za blokaci SIMkarty a vydání nové SIMKarty, aniž bych přišel o své číslo.
Cena SMS a MMS v první zóně roamingu je nižší, než když jste v ČR. Jde o to, že velkoobchodní ceny v roamingu jsou regulovány, ale v ČR ne. Tedy když budete SMS nebo MMS posílat do ČR ze Slovenska (nebo též v rámci Slovenksa), máte to levnější než z ČR.
Za blokaci SIM nic neúčtujeme a můžete provést sám na webu. Nová SIM stojí 80 Kč.
Martin1234

Re: Nový ceník doplňkových služeb

Příspěvek od Martin1234 »

To minimální plnění se mi také nelíbí.

Hledal jsem nějaký předpis, který určuje ten poplatek, ale našel jsem jen tohle - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2022-58#:
Cena za přenesení telefonního čísla
§ 8
(1) Cenu za přenesení telefonního čísla hradí po úspěšném přenesení telefonního čísla přejímající operátor opouštěnému operátorovi. Tato cena může být sjednána za přenesení jednoho telefonního čísla nebo za přenesení více telefonních čísel.

Ale není jasné, kolik ten poplatek za přenos je a kdo ho určuje.
Odpovědět