Náhrada za nativního android SIP klienta

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od swejzi »

Zdravím,
po aktualizaci telefonu Samsung Galaxy A41 na Android 12 (One UI 4.1) mi telefon stroze oznámil, že android již nepodporuje nativního SIP klienta a moje odoričí SIP účty mi maže. Až do verze 11 jsem nativního klienta používal a vyhovovala mi jednoduchost a spolehlivost tohoto řešení. Hledám nyní nějaké co nejméně bolestivé řešení, abych mohl volat jako doposud.
Vlastnosti, které bych rád zachoval: vytáčení hovorů z nativní aplikace Telefon/Kontakty, kdy mi bude před uskutečněním hovoru vždy nabídnuto, zda chci volat z jednoho z mých dvou odorik účtů nebo ze SIM karty, dále pak volání přes 4G a Wi-Fi. Odorik používám pouze pro odchozí hovory, příchozí tedy nepotřebuji. Falešné zvonění mi nevadí, řeším pomocí auto-answer.
Doporučte prosím nějakou jednoduchou a spolehlivou aplikaci, která se co nejvíce blíží popisu a bude chodit i v nejnovějším Androidu 12.
Děkuji
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od Pitomec »

Kód: Vybrat vše

Galaxy SIP Accounts je stále funkční i pod Androidem 12
Bohužel není :-(
Naposledy upravil(a) Pitomec dne úte 21. čer 2022 9:40:20, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od swejzi »

Bohužel. Aplikace sice umí vyvolat obrazovku, kde se registrují účty, ale při pokusu o vyplnění a uložení účtu to vyhodí stejnou hlášku jako po aktualizaci systému.
Naposledy upravil(a) swejzi dne úte 21. čer 2022 11:26:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od Pitomec »

Aha, tak se omlouvám, protože ten drzej Samsung to v nějaké aktualizaci opravdu zařízl a automaticky odstranil SIP účty. Ale muselo to být později, než s upgradem na Android 12, protože v této verzi jsem SIP zkoušel hned po přechodu z Androidu 11 a fungovalo to (teda aspoň si to myslím, protože jsem zkoušel všechny appky, jestli fungují nebo ne).
Moc možností k řešení nezbývá - buď zůstat u Androidu 11 (což asi půjde stěží, jedině sehnat Galaxy A40, který už aktualizaci na Android 12 nedostane), anebo doufat, že se někomu časem podaří toto omezení nějak obejít (k tomu by ale byl pak asi potřeba root telefonu).
Obrázek
jaara
Příspěvky: 35
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od jaara »

swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od swejzi »

Tak jsem se nakonec po letech vrátil k CSIPSimple, který i přes svoji zastaralost funguje v novém Androidu kupodivu bezchybně. Jen čert ví proč není k nalezení v Google Play, ale podařilo se mi ho najít na zdejších wiki stránkách.
kiklhorn
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09. črc 2022 15:57:49

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od kiklhorn »

Protože O2 nepodporuje VoWifi pro Sony Xperia Z5 II (Samsungy by měly být OK snad u všech operátorů) tak využívám přesměrování na Odorik čísla.
Po zrušení nativního SIP v androidu jsem zkoušel ACR Phone, který by byl skvělá náhrada nativního dialeru, včetně SIPu, na lince drží jak přibytý.
Obrovská chyba - protistrana téměř neslyší i když do telefonu křičím. Spíše s hlasitostí sjede během dvou sekund z 1-2/10 až téměř k nule. Zkoušel jsem snad všechna nastavení, nic nezabralo.
Chvíli mám nainstalovaný Zoiper, zatím žádné chyby. ACR byl ergonomicky lepší - jeden dialer na vše, ale bohužel u mne nepoužitelný.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od pe.havel »

kiklhorn píše:Obrovská chyba - protistrana téměř neslyší i když do telefonu křičím. Spíše s hlasitostí sjede během dvou sekund z 1-2/10 až téměř k nule. Zkoušel jsem snad všechna nastavení, nic nezabralo.
Technická podpora ACR Phone je velmi aktivní a rychlá. Napište jim, pokusí se problém vyřešit. Mají na to v aplikaci připraven i logovací mód.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od pe.havel »

Tohle už vypadá na nějaké cílené spamy, příspěvky od Guy Buchanan, starmio a Jeannettewong. Začínám mít nad tou aplikací ACR Phone pochybnosti, zda není kvůli něčemu cíleně tlačena.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za nativního android SIP klienta

Příspěvek od misa »

pe.havel píše: stř 15. úno 2023 14:01:08 Tohle už vypadá na nějaké cílené spamy, příspěvky od Guy Buchanan, starmio a Jeannettewong. Začínám mít nad tou aplikací ACR Phone pochybnosti, zda není kvůli něčemu cíleně tlačena.
Díky za nahlášení, nějak nám unikly. Smazala jsem je.
Odpovědět