Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

lifecell.ua , tarif Internet Bezmež jako příklad, ze 120 UAH = 80 CZK na 175 UAH = 120 CZK .
Ode dneška si tedy Ukrajinci připlatí až o 50 % víc ! Vyšší tarify zdražily méně, Platinum life se službou Plus z 500 UAH na 550 , tedy jen o 10% .
Zdražili i Poláci, alespoň T-Mobile.pl : nejnižší předplacenka GO! XS z 20 PLN = 100 CZK na 25 PLN , ten navíc přišel o internet, předtím měl 1 GB. Obsahuje neomezené minuty, SMS i MMS . Takže,jak se zdá, to zdražování je celosvětová móda a nikoli jen výstřelek CZ OPů :evil:
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od helmut.niederman »

No jo, no, Sláma u Kravína :mrgreen: chtěli do EU, tak ať platí dráž, když mají EU roaming. :lol:
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

Proměřuji měřákem ČTÚ rychlost LTE našeho T-Mobilu - 200/100 Mbps ! Někdy víc,někdy méně,.Zajímavé je, že nášT-Mobile svým roamujícím partnerům rychlost nijak neomezuje, SIMku používám od lifecell.ua. O2 i Vodafon tak féroví nejsou, UA virtuála Lycamobile.ua vůbec do LTE nepustí, jen 2G, takže např. službu VoLTE využít nemohu. SIMka od Vodafone.ua sice přístup do LTE i do 5G našeho Vodafonu má, ale - 30/5 Mbps :evil: !
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od 5uch »

Tak to je opravdu brutal. 8-)

Ale vážně... že válka zvedne životní náklady/sníží kvalitu života... je očekávatelné. Nicméně toto zdražení se týká primárně Ukrajinců (ne že bych jim to přál). A kromě nich se týká doslova pár extrémně šetřivých Čechů (pan Kristovec a ještě někdo?), co si oblíbili nízkonákladové exotické SIM z Ukrajiny. A nevadí jim, že je volaný vidí jako volání ze zahraničí. A při zpětném volání platí vysoké sazby za zahraniční volání. Ale na data je to asi fajn, jen to není pro každého si jezdit pro SIM na Ukrajinu, nebo ji shánět přes nějaké překupníky.

P.S. Netuším, jak drahý je ten tarif z hlediska Ukrajinců.
Z hlediska nás je to sice 50% zvýšení (tedy zdánlivě citelné zdražení), ale v absolutní hodnotě jde o cenu jednoho piva nebo kafe v běžné restauraci.
Když mi Vodafone zdražil Odepiš z 12 Kč na 49 Kč (ale zvýšil počet volných minut do vlastní sítě z 40 na 400), tak jsem to překousl poměrně snadno... mít za 49 Kč prakticky (pro mne) neomezené volání ve vlastní síti... se pořád vyplatí.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

Zpětně ani jinak mi nikdo volat nemusí, od toho mám já 1 200 minut za , na naše, 95 CZK , Kyivstar tarif LOVE UA.
Pokud jde o UA čísla, volá li někomu obchodní partner z Ukrajiny, určitě si na to neshání CZ SIM.
Kupní síla na a Ukrajině je asi 25% naší , takže i malé zdražení je cítit hodně. Např. - minimální měsíční mzda kolem 6 000 UAH = asi 3 900 CZK . Průměrná činí 16 000 UAH = 10 500 CZK, důchody uačínají na 4 000 UAH = 2 500 CZK. A to vše při 30% inflaci.
A vysoké sazby za CZ mzn hovor ? Z Vodafone.cz na UA čísla 2 Kč/minuta, to není tak hrozné. Přesměrování na můj Kyivstar je zdarma, tak,jako Euroroam.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od 5uch »

Máte pravdu, zatím běží akce podporující Ukrajinu, takže z VF se volá na ukrajinská čísla za 2 Kč.
Nicméně je to nad rámec paušálu, vždy si za to připlatíte.
Standardní cena volání na Ukrajinu je 7.26 Kč/min.

Používat zahraniční číslo pro volání v rámci ČR někomu může přijít jako výhodné, ale za mne raději ne.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

Ano,každý máme samozřejmě jiné požadavky a očekávání. Já volám minimálně, 50 až 100 mi ut za měsíc, takže těch 1 200 minut od Kyivstaru opravdu nevyužiju, ale ani neprodělávám, 1 200 minut za , na naše, 95 Kč není tak drahé. Ovšem potřebujete li neomezeně, pak je skutečně lepší mít CZ SIM. Což platí i o LTE. 50 GB za 150 Kč přes lifecell.ua není špatných, ale v otázce TB/měsíc je volba jasná. Já vyjedu tak asi 20 GB měsíčně, takže s UA SIM mám ráj.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od 5uch »

Tou výhodností a nevýhodností primárně nemyslím cenu. Jde o to, že volat po ČR ze zahraniční SIM znamená, že na takové číslo nebudou chtít volat ostatní lidé a nebudou volat ani zpátky. Možná ho nebudou ani chtít zvednout. Prostě to pro ně bude divné číslo.

P.S. Je zajímavé, kolik lidí si myslí, že zvednutím "divného" čísla může přijít o peníze.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Brutální zdražení nižších tarifů na Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

Je to pravda,ale stačí prozvonit,to nestojí nic, a já to otočím. Se SMS je to horší, mimo EU 5 Kč/SMS. Ale dělám to především pro sebe, hlavně internet. Ty minuty jsou už pouze doplněk, navíc,při mé nizoučké spotřebě stačí i Odorik SIM nebo callback.
Odpovědět