Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od vlk »

Po dlouhé době jsem chtěl (asi poprvé) použít konferenci 3 volajících. Bohužel se mi to nedaří. Přečetl jsem návod na http://www.odorik.cz/w/prepojovani#konf ... 3_volajici.
Používám dvě ručky označené jako A510.
Funguje mi přepojování:
1- Telefon A volá telefon B (1)
2. B přijme hovor, Zmáčkne tlačítka * * a volajícímu začne hrát hudba.
3. Uživatel telefonu B vytočí telefonní číslo telefonu C.(2)
4. Uživatel telefonu C přijme hovor
5. Uživatel B zavěsí, čímž dojde k transferu. (3)
Pro konferenci tří dělám:
1- Telefon A volá telefon B (1)
2. B přijme hovor, Zmáčkne tlačítka * * a volajícímu začne hrát hudba.
3. Uživatel telefonu B vytočí telefonní číslo telefonu C.(2)
4. Uživatel telefonu C přijme hovor

a tady jsem skončil, nevím co udělat, abych ABC propojil do konference.

Tohle nastavení s tím může souviset, je to tam správně nastavené? https://www.dropbox.com/s/6sum4iye2lr5bmv/VoIP.jpg?dl=0
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od xsouku04 »

Konferenci lze dělat pomocí menu telefonu jak je popsáno zde.
https://support.whitefluffy.cloud/suppo ... ect-phone-

A nebo prostě tak, že všichni, co se chtějí konference účastnit, zavolají do stejné konferenční místnosti. Zde pak není počet účastníků omezen.
Do konferenční místnosti se dá dovolat vytočením *07XXXXX, kde XXXX je smluvené číslo konfereční místnosti. Do konference by mělo jít přizvat někoho i pomocí zpětného volání.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od pe.havel »

Doplním, že já jsem konferenci dělal tak, že pro konferenční místnost jsem si udělal zkrácenou volbu (třeba č. 10) a pak jednotlivé účastníky, kteří mi zavolali, nebo já postupně vyvolával je, jsem slepě přepojil do této konference (přes "## 10" nebo volbou přepojení na telefonu → 10). Je to nezávislé na telefonu a zároveň účastníci nemusí znát speciální číslo, kam volat a já si pamatuji jen zkrácenou volbu.
george
Příspěvky: 18
Registrován: stř 29. kvě 2013 20:53:08

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od george »

Zdravim. Já to dělám přes tlačítko R a mám to nastavený podle obr.
Snímek obrazovky 2023-04-11 135836.jpg
Snímek obrazovky 2023-04-11 135836.jpg (56.14 KiB) Zobrazeno 1062 x
george
Příspěvky: 18
Registrován: stř 29. kvě 2013 20:53:08

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od george »

Další důležitá nastavení bude asi tady
Snímek obrazovky 2023-04-11 141122.jpg
Snímek obrazovky 2023-04-11 141122.jpg (43.74 KiB) Zobrazeno 1060 x
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše: úte 11. dub 2023 13:02:48 Konferenci lze dělat pomocí menu telefonu jak je popsáno zde.
https://support.whitefluffy.cloud/suppo ... ect-phone-

A nebo prostě tak, že všichni co se chtějí konference účastnit zavolají do stejné konferenční místnosti. Zde pak není počet účastníků omezen.
Do konferenční místnosti se dá dovolat vytočením *07XXXXX kde XXXX je smluvené číslo konfereční místnosti. Do konference by mělo jít přizvat někoho i pomocí zpětného volání.
Když jsem postupoval dle návodu, skončil jsem hned na bodu 2. Stisknu Extcall, druhému telefonu se ozve hudba, ale za chvíli na tom telefonu, kde jsem stiskl Extcall je zpětné volání, vůbec to nečeká na zadání třtího čísla (chová se to jak stisknutí R)
O možnosti neomezené konference vím, jenže tohle řeším pro případ, že někdo zavolá a v průběhu telefonu zjistíme, že by to chtělo další člověka pozvat do hovoru. (A domlouvat volání na nějakou konferenci běžným lidem je příliš složité.
george píše: úte 11. dub 2023 14:03:56 Zdravim. Já to dělám přes tlačítko R
Děkuji za nastavení, ale jak přesně přes R? Když stisknu R, přeruší se hovor na chvíli a za chvíli je zpětný hovor. (A i po přenastavení dle vás)
george
Příspěvky: 18
Registrován: stř 29. kvě 2013 20:53:08

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od george »

Takže uskutečním hovor na veřejné číslo. Do hovoru stisknu tl.R dotyčnému na druhé straně hraje hudba (pokud je) potom vytočím veřejné číslo 3. účastníka a pod displejem jsou tlačítka jejich funkce jsou popsány na displeji levé tl. bude KONF jako konference - stisknu
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od vlk »

Děkuji všem za odpovědi. Řešení pro ty, co by měli stejný problém.
Problém byl v tom, že mám dvě ručky. Tak jsem první hovor udělal z čísla A na číslo B a obě čísla byla VoIP. Když jsem pak chtěl volat číslo C - mobilní, tak už to asi nezvládl Gigaset.

Když jsem zavolal z VoIP na mobil, pak na druhý mobil, tak už se objevovaly nabídky tak, jak jste popisovaly.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A510 a Konference - 3 volající

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše: úte 11. dub 2023 19:32:55 Děkuji všem za odpovědi. Řešení pro ty, co by měli stejný problém.
Problém byl v tom, že mám dvě ručky. Tak jsem první hovor udělal z čísla A na číslo B a obě čísla byla VoIP. Když jsem pak chtěl volat číslo C - mobilní, tak už to asi nezvládl Gigaset.

Když jsem zavolal z VoIP na mobil, pak na druhý mobil, tak už se objevovaly nabídky tak, jak jste popisovaly.
Jo gigaset zvládá jen dva současné hovory včetně zvonících hovorů, což může být omezující, pokud chcete přepojovat nebo dělat konference pomocí menu. Pokud jej ale zrovna používáte sám, omezovat by to nemělo.
Odpovědět