Možná regulace služby CLIP

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné omezení/zrušení služby CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Tak to vypadá, že to bude na dlouhé lokte a každý majitel čísla by měl možnost si určit, jestli z něj půjde volat i přes zahraniční operátory nebo ne. Tedy zatím to vypadá, že by to nemělo znamenat nějaké omezení toho, na co jsme zvyklí.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Možné omezení/zrušení služby CLIP

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: úte 27. čer 2023 9:37:23 Tak to vypadá, že to bude na dlouhé lokte a každý majitel čísla by měl možnost si určit, jestli z něj půjde volat i přes zahraniční operátory nebo ne. Tedy zatím to vypadá, že by to nemělo znamenat nějaké omezení toho na co jsme zvyklí.
To by úplně stačilo - výchozí stav vypnuto a povolí si to jen těch pár, kteří to opravdu chtějí. Nemá to nějaké zkušenosti ze zahraničí? Určitě nevymýšlíme kolo :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné omezení/zrušení služby CLIP

Příspěvek od xsouku04 »

Ono to bude takto nejspíše celoevropské. Ve Finsku mají prý nějaký proxy, kde se zjišťuje stav v reálném čase, protože mobilní čísla, co jsou v roamingu, musí mít dočasně povoleno volání ze zahraničí, tedy pořád se ten stav mění. Ale to co ve Finsku zvládne udělat pár lidí za pár dní, může být u nás být veliký problém a projekt za miliony a obrovskou nesmyslnou byrokracií u změny nastavení nějakého čísla :) Viz např. databáze přenesených čísel, kdy správcové tvrdí, že náklady na správu jsou půl milionu měsíčně, ať se všichni, co ji používají, dělí rovným dílem. Přitom by to mohlo běžet v mobilním telefonu, jak je to nenáročné.
To proxy řešení by bylo dobré také v tom, že nikdo by si nikdy nestahoval celou databázi čísel, co to mají povoleno, takže by se celkem určitě nikdy nedostala do nepravých rukou. A při náhodném výpadku proxy by se prostě nechalo dočasně procházet vše.

My jsme prostě země zázraků, kde může krachovat pošta, co má monopol a zlatý důl. V Rakousku, kde mají podobné ceny poštovních služeb, pošťákům platí více jak dvojnásobné platy, mají podobný počet poboček a obsluhují hodně hornatou krajinu, je pošta v zisku. U nás zkrachuje, zjevně aby ji někdo mohl vykrást a všichni se tváří, že se tomu nedá zabránit. A posílat obyčejné dopisy se simkartama je čím dál větší dobrodružství. Je jedno jakou známku tam dáme, jestli A nebo B. Když to doručí do týdne, je to nyní úspěch. Čím dál větší část dopisů se ale nenávratně ztrácí...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Možné omezení/zrušení služby CLIP

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše: úte 27. čer 2023 17:17:54
My jsme prostě země zázraků, kde může krachovat pošta co má monopol a zlatý důl. V Rakousku, kde mají podobné ceny poštovních služeb, pošťákům platí třikrát více jak dvojnásobné platy, mají podobný počet poboček a obsluhují hodně hornatou krajinu, je pošta v zisku. U nás zkrachuj, zjevně aby ji někdo mohl vykrást a všichni se tváří, že se tomu nedá zabránit. A posílat obyčejné dopisy se simkartama je čímdál větší dobrodružství. Je jedno jakou známku tam dáme jestli A nebo B. Když to doručí do týdne, je to nyní úspěch. Čím dál větší část dopisů ale nenávratně ztrácí ...
Tak tohle jsem též kritizoval v jedné online diskuzi a byl jsem nazván dezolátem a fakt sleduji, že spousta lidí mají hlavu spíše v zadnici než na hlavě, a vůbec jim to nevadí, spousta lidí přeje České poště konec a když já se vztekám a rozčiluji že nikde v zahraničí to takto nezk** tak jsem dezolát a bůhví jaké vulgární narážky. My si prostě necháme zničit všechno, od telefonních budek až po Českou poštu a přitom všude v zahraničí fungují telefonní budky. Ale co já se vlastně rozčiluji, když Fiala tady ukrajinizuje tuhle republiku a ještě si tady zve americkou armádu aby dohlížela na pořádek v zemi, abychom se nevzpěčovali proti tomu. :roll: :twisted:
zdenek123
Příspěvky: 6
Registrován: pon 21. zář 2020 11:29:21

Re: Možné omezení/zrušení služby CLIP

Příspěvek od zdenek123 »

Tak jsem také zvědavý. CLIP využívám. V našich zeměpisných šířkách je to opravdu zase jen plezír a pokrytectví úřadů. Jak je tedy možné, že např. CETIN vede přes Českou repibliku haléřové hovory z "ameriky", nikdo neví, které z nich jsou podvodné, jestli mají CLIP atp. to nikoho nezajímá. Ale kvůli NBÚ a jiným šedým eminemcím tady budeme regulovat ty nejmenší, ale byznys velkých necháme být a budeme se vymlouvat na unii. Takovým přístupem snad zbydou z česka vedouci "dva" kabely s kapacitou pár stovek hovorů. Také by mně zajímalo, zda-li to budou, samozdřejmě síťově neutrálně blokovat i z minoritních např. satelitních sítí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Možné omezení/zrušení služby CLIP

Příspěvek od Pitomec »

helmut.niederman píše: stř 28. čer 2023 0:30:17
xsouku04 píše: úte 27. čer 2023 17:17:54
My jsme prostě země zázraků, kde může krachovat pošta co má monopol a zlatý důl. V Rakousku, kde mají podobné ceny poštovních služeb, pošťákům platí třikrát více jak dvojnásobné platy, mají podobný počet poboček a obsluhují hodně hornatou krajinu, je pošta v zisku. U nás zkrachuj, zjevně aby ji někdo mohl vykrást a všichni se tváří, že se tomu nedá zabránit. A posílat obyčejné dopisy se simkartama je čímdál větší dobrodružství. Je jedno jakou známku tam dáme jestli A nebo B. Když to doručí do týdne, je to nyní úspěch. Čím dál větší část dopisů ale nenávratně ztrácí ...
Tak tohle jsem též kritizoval v jedné online diskuzi a byl jsem nazván dezolátem a fakt sleduji, že spousta lidí mají hlavu spíše v zadnici než na hlavě, a vůbec jim to nevadí, spousta lidí přeje České poště konec a když já se vztekám a rozčiluji že nikde v zahraničí to takto nezk** tak jsem dezolát a bůhví jaké vulgární narážky. My si prostě necháme zničit všechno, od telefonních budek až po Českou poštu a přitom všude v zahraničí fungují telefonní budky. Ale co já se vlastně rozčiluji, když Fiala tady ukrajinizuje tuhle republiku a ještě si tady zve americkou armádu aby dohlížela na pořádek v zemi, abychom se nevzpěčovali proti tomu. :roll: :twisted:
Že spousta lidí přeje České poště konec je pochopitelné, protože tak mizerné služby, jaké právě České pošta nabízí, se jen tak nevidí a je to jenom názorná ukázka toho, že stát nemá sám podnikat.
Telefonní budky se zrušily a chybí někomu? Leda opilcům, co si z nich dělali veřejné WC. Každopádně pokud by někdo považoval budky za dobrý podnikatelský záměr, tak mu nic nebrání je zprovoznit. Nikoliv ovšem jako dřív, že budky byly ztrátové a daňový poplatník hradil firmě O2 jejich provoz.

Bu, bu, bu - budou zde jenom Ukrajinci a Amíci :D S tímto panázorem se ani nelze divit, že je někdo nazván dezolátem...
Obrázek
Odpovědět