VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
xkminekm
Příspěvky: 10
Registrován: pát 10. úno 2017 22:24:58

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xkminekm »

Také mám nastavený CLIP svého mobilního čísla.
Zkoušel jsem volat na svůj mobil u Odoriku (ID hovoru 550095720) a přeříkána hláška, že "Volaný účastník není dostupný". Zkoušel jsem i mobil manželky (taky u Odoriku; ID 550095724) a taky nejde. Na mobil u O2 (ID hovoru 550095893) normálně zvoní s identifikací mobilu.

Když vypnu klip hovoru pomocí *0, tak zvoní i můj Odorik (ID hovoru 550095744) s původním veřejným číslem pevné linky.

Je to novinka ode dneška 24.10.2023 - včera jsem normálně volal.

swejzi píše: úte 24. říj 2023 19:19:39 Nevím, jestli to s tím nějak souvisí, ale když si volám přes internet z odorika na jednu svojí SIM Kaktusu, plechová huba tmobile mi oznámí, že volaný účastník není dostupný. Když na stejnou SIM volám z jiné SIM Kaktusu, normálně to zvoní. Mě už to připadá jako regulérní sabotáž.
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od swejzi »

ID hovoru, kdy jsem se nedovolal na kaktus SIM - 550099798

Potvrzuji, že když za vytáčené číslo dám *0 tak už to nehlásí nedostupnost a normálně to zvoní.
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od Karel »

Abych se dovolal na t-mobil čísla musím vypnout CLIP a to i když si objednám zpětné volání. Pokud mám CLIP zapnutý tak nefunguje ani zpětné volání.
Takže to z mobilu řeším přesměrovaným voláním pomocí acr phone a odorik callback2
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

xkminekm píše: úte 24. říj 2023 20:42:21 Také mám nastavený CLIP svého mobilního čísla.
Zkoušel jsem volat na svůj mobil u Odoriku (ID hovoru 550095720) a přeříkána hláška, že "Volaný účastník není dostupný". Zkoušel jsem i mobil manželky (taky u Odoriku; ID 550095724) a taky nejde. Na mobil u O2 (ID hovoru 550095893) normálně zvoní s identifikací mobilu.

Když vypnu klip hovoru pomocí *0, tak zvoní i můj Odorik (ID hovoru 550095744) s původním veřejným číslem pevné linky.

Je to novinka ode dneška 24.10.2023 - včera jsem normálně volal.

swejzi píše: úte 24. říj 2023 19:19:39 Nevím, jestli to s tím nějak souvisí, ale když si volám přes internet z odorika na jednu svojí SIM Kaktusu, plechová huba tmobile mi oznámí, že volaný účastník není dostupný. Když na stejnou SIM volám z jiné SIM Kaktusu, normálně to zvoní. Mě už to připadá jako regulérní sabotáž.
Asi to bude "ochrana" u hovorů ze zahraničí. Když se to jednou zkusí "špatně" a hovor je odmítnut, předpokládám že několik vteřin pak hovory blokují s falešnou hláškou i když je už všechno v pořádku. Zkusíme upravit směrování hovorů.

Měli jsme chybu v SIP hlavičkách. Sice to bylo podle SIP norem správně, ale hodně operátorů normy moc nectí a podle nich to bylo špatně. Tedy je možné že ta falešná hláška o nedostupnosti byla tím, že jsme hlavičky neměli tak jak by si někteří operátoři představovali. Prosím vyzkoušejte.
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od swejzi »

Nyní už se dovolám.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

swejzi píše: stř 25. říj 2023 12:32:18 Nyní už se dovolám.
Takže se omlouvám, že automatika vypínání CLIP nefungovala a dávalo to falešnou hlášku, bylo způsobeno nejspíš těma hlavičkami co jsme posílali.
chrml
Příspěvky: 38
Registrován: pon 06. led 2014 15:06:26

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od chrml »

Dobrý den, pane Soukupe.
jste nějak v kontaktu s T-Mobile a ČTÚ? Je naděje, že původní chování bude zase fungovat (Volání z vaší SIM přes voip se zobrazeným číslem mobilu)?
Díky
helmut.niederman
Příspěvky: 1013
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od helmut.niederman »

Já bych se absolutně nedivil, kdyby operátoři začali vehementně blokovat volání na VOIP předvolbu 910. Zrovna teď o víkendu jsem si objednal přes aplikaci Vodafone One SIM kartu Vodafone ONE s nejdražším tarifem Neomezeně 5G který teď první tří měsíce stojí 654,- Kč a pak bude o 100 % zdražen. Výhoda je, že po zdražení mohu uspat SIM kartu a za rok ji nechat utratit operátorem pokud bych si neaktivoval jiný tarif z nabídky VOdafone ONE. Obrovská výhoda můžete neomezeně volat, SMSkovat, a 1000 volných minut volat do zahraničí Region 0. Je to svým způsobem kompromis mezi paušálem a předplacenkou a tarif se účtuje z bankovní karty tedy obdoba tarifu SIMPLE od Tescomobile.
Tento týden už dorazila SIM karta a co mne překvapilo je to, že ikdyž je na té SIM kartě neomezené volání protože je to svým grátis tak nemohu přesměrovávat hovory do hlasové schránky ani blokovat hovory.

Takže bych se ani nedivil tomu, kdyby začaly rušit i takové samozřejmé služby jako přesměrování hovorů. Paradoxem je to, že u předplacenky Vodafone 30 můžete přesměrovat hovory, ale u Vodafone One neomezených tarifů to nelze ? WTF :x

Jinak k meritu věci, to, že operátor T-mobile tohle blokuje volat přes internet se SIM kartou Odorik tak tohle mne vůbec nepřekvapuje. A vsadím se, že jsou schopni ČTÚ tohle vyargumentovat blafem, že ve svetě není dobrá bezpečnostní situace a budou se vymlouvat na Brusel. Jenže ČTÚ jde operátorům na ruku. :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

chrml píše: stř 25. říj 2023 15:24:54 Dobrý den, pane Soukupe.
jste nějak v kontaktu s T-Mobile a ČTÚ? Je naděje, že původní chování bude zase fungovat (Volání z vaší SIM přes voip se zobrazeným číslem mobilu)?
Díky
Je slušná šance, že bude možné volat nejen z Odorik mobilních čísel, ale z jakýchkoli čísel přes internet. Ve střednědobém horizontu. Detaily bohužel sdělovat nemohu.
kargee
Příspěvky: 9
Registrován: ned 24. lis 2013 8:09:40

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od kargee »

stěžujte si na ČTU, prosím, čím víc tím lépe, tohle si T-Mobile nesmí dovolovat
Odpovědět