Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od soustruh »

Dobrý den,
chci se zeptat, jak aktivovat přesměrování hovorů na VoIP číslo zmíněné tady: https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_vo ... ine=723XXX

Odkaz vede pouze na článek na iDnes z roku 2002 a nějak z něj nejsem moudrý… Rád bych přijímal příchozí hovory na moje číslo Odorik po přesměrování na své SIP lince v místě, kde mám kvalitní připojení k internetu, ale velmi špatný signál. Dá se vždy nějakým kódem na nějakou dobu aktivovat nepodmíněné přesměrování všech hovorů na SIP linku a potom jej zase deaktivovat?

Díky za jakékoli tipy! 😊
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od Pitomec »

Pokud se jedná o mobilní číslo, tak u něho si lze příchozí hovory přesměrovat pouze ve svém mobilním telefonu.
Obrázek
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od soustruh »

No to já bych rád, ale nevím jak? 🙂 Přes takový ten kód

Kód: Vybrat vše

**21*číslo#
mi to nejelo, zadával jsem tam číslo linky s hvězdičkou i bez ní a nic… 🤷‍♂️ Nevíte někdo prosím? 😇
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od pe.havel »

Číslo, na které se přesměrovává, musí být veřejné telefonní číslo, tedy zadejte veřejné číslo pevné linky na Odorik lince, kterou chcete volat. Uvedený kód by měl být jinak funkční. Kompletní seznam kódů pro SIM Odorik jsou zde: https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... ani-hovoru
Myslím si, že interní číslo Odorik linky nejde použít, i když se odchozí hovor z Odorik SIM trasuje přes Odorik ústřednu (ale jistý si nejsem). Pokud máte v Odoriku pouze jednu linkku určenou pro SIM a k ní zřízenou i SIP registraci, budete si muset založit další linku s jiným veřejným číslem a zní v paralelním směrování příchozí hovory vést na linku se SIP registrací. Přesměrování v mobilu pak veďte na číslo na nově vytvořené lince.
(Mě se osvědčilo, pokud mám na mobilním telefonu Odorik SIM i Odorik SIP, mít pro to zvlášť dva účty, přesně z toho důvodu, aby se daly hovory směrovat ze SIM na SIP, bylo jasně oddělené chování a nebyl v tom zmatek.)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od Pitomec »

U většiny novějších telefonů se už nemusí přesměrování nastavovat přes GSM kódy, ale přímo v telefonu se vybere Telefon / "tři tečky" / Nastavení / Doplňkové služby / Přesměrování hovorů
Obrázek
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše: čtv 23. lis 2023 17:45:53 U většiny novějších telefonů se už nemusí přesměrování nastavovat přes GSM kódy, ale přímo v telefonu se vybere Telefon / "tři tečky" / Nastavení / Doplňkové služby / Přesměrování hovorů
Jj, na Androidech to jde nastavit z menu, ale je dost schované.

Taky jde nastavit podmíněné přesměrování "když nedostupný" - přesměruje se jen při výpadku signálu (nebo vypnutí mobilní sítě). Jen pozor na roaming mimo EU, účtuje to potom hovor z i do ČR :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od Pitomec »

Na výše uvedený problém s mobilním signálem by to chtělo, aby T-Mobile povolil u Odoriku i VoWiFi (stejně, jako to povolil u Kaktusu) a pak se nemusí řešit přesměrování.
Obrázek
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od 5uch »

alfi píše: čtv 23. lis 2023 20:58:35 Jj, na Androidech to jde nastavit z menu, ale je dost schované.
V menu to bylo i na prastarých tlačítkových telefonech (např. moje první Siemensy z roku 2002 to uměly).
Několik let nově to jde nastavit i v nastaveních účtu mobilních operátorů (tedy určitě u Vodafone, a u těch dvou ostatních velkých myslím také) - to se může hodit, když člověk zapomene někde telefon, ale sedí na pevné lince nebo vedle někoho ochotného telefon v případě potřeby půjčit.

Mám pocit, že s přesměrováním byl/je nějaký problém u předplacenek od O2 - tam snad přesměrovávat nešlo vůbec. Ale tuhle informaci berte s rezervou.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od Pitomec »

U Kaktusu nejdou hovory také přesměrovat. Čert ví, proč to T-Mobile takto nesmyslně blokuje...
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přesměrování hovorů na VoIP číslo

Příspěvek od helmut.niederman »

Pitomec píše: pát 24. lis 2023 6:29:23 U Kaktusu nejdou hovory také přesměrovat. Čert ví, proč to T-Mobile takto nesmyslně blokuje...
Ale aspoň u Kaktusu jdou blokovat odchozí a příchozí hovory, ale bacha pokud máte zapnuté VoLTE či VoWifi tak služba nebude fungovat, musíte v mobilu to všechno vypnout a pak pomocí hesla službu blokování hovoru zap/vyp. Např. *33*heslo*# pro odchozí volání budou všechny typy hovorů blokované a *35*heslo*# pro příchozí volání budou všechny typy hovorů blokované.
Odpovědět