Vkládání rychlých kontaktů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od polni »

Po delší době jsem zadával další rychlé kontakty typu sipa:......přes webovou stránku a stále dostávám hlášku Vámi zadané číslo je ve špatném tvaru. I přes několikaterou kontrolu zápisu jsem nebyl úspěšný. Pracuje vám tato služba?
Návštěvník

Re: Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od Návštěvník »

polni píše:Po delší době jsem zadával další rychlé kontakty typu sipa:......přes webovou stránku a stále dostávám hlášku Vámi zadané číslo je ve špatném tvaru. I přes několikaterou kontrolu zápisu jsem nebyl úspěšný. Pracuje vám tato služba?
Mám stejný problém jako Vy, taky jsem po delší době chtěl přidat sipa kontakty k stávajícím, které jsem předtím zadal bez problémů. A bylo mě řečeno toto:
Takto to nikdo nezanalyzuje, zda jste to zadal dobře nebo špatně. Zkuste to vyplnit nějakými konkrétními údaji, třeba s xxx na posledních třech místech volaných čísel, trpíte-li stihomamem .

Příklad: Mám u ha-loo zřízen "technický" telefonní účet s číslem (username) dejme tomu 245008000 a k němu náleží heslo MilacekD123. A volat chci třeba na 910800900 (zákaznická linka mivvy:)), přes rychlou volbu 99.

Takže do chlívečku Číslo rychlého kontaktu zadám 99 a do chlívečku Tel. číslo/ skype jméno: zadám sipa:245008000:MilacekDavu123:910800900@ustredna.ha-vel.cz.

Při volání z Odoriku a zkrácené volbě 99 bych se pak měl dovolat na číslo 910800900 v síti 802.VOX (peeringem zdarma).
ViR Příspěvky: 289Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
s rychlými kontakty jsme naposled něco dělali při nasazení nové proxy a pro ty příklady, pro které mám testy, mi to funguje.

Ale je samozřejmě možné, že máte nějaký validní sipa řetězec, který to odmítne. V tom případě ale potřebuji vědět, co tam přibližně tam zadáváte, abych to mohl opravit.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od Largon »

Jinak jednu chybičku jsem tam teď opravil, odmítány byly řetězce delší než 50 znaků.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od ViR »

Largon píše:Jinak jednu chybičku jsem tam teď opravil, odmítány byly řetězce delší než 50 znaků.
No, s ohledem na to, že slovo SIPA a oddělovače mají dohromady 10 znaků, podle ITU může mít telefonní číslo až 15 znaků (a může být použito 2x), a s přihlédnutí k "bezpečné" délce hesla to asi opravdu chtělo tu maximální délku řetězce krapet natáhnout :-). Mně vychází, že i 70 může být v některých případech málo...
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od polni »

Já jsem vkládal řetězec dlouhý 55 znaků. Takže příčinou proč vložení rychlých kontaktů nepracovalo byla ta restrikce 50 znaků. Teď už vkládání pracuje.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vkládání rychlých kontaktů

Příspěvek od Largon »

S delšími řetězci počítáme a v databázi je pro ně nastaveno dost místa, jen jsem to zapomněl nastavit u ORM knihovny a ta tak použila svých implicitních 50 znaků.
Odpovědět