Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od dako »

Používám ZoiPera, integrace s kontakt listem je dobrá, ale žere to baterku jak cip, tak to mám věčně vyplé. Bo to musí furt držet spojení se SIP (keepalive). Pro příležitostné používání je to dostačují, jen kdyby to furt neprudilo s upgrade na PRO verzi.
elcipera
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12. led 2019 12:17:17

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od elcipera »

5uch píše: stř 03. led 2024 21:59:06 ad Vypnutí ikony připojení k SIP účtu ve stavové liště...
Jak jsem se radoval, že na Motorole G41 se mi to podařilo vypnout... tak na G54 Power Edition, Android 13 mi to vypnout nejde. Volba "Minimalizovat" je v nastaveních "Účty SIP (Availability)" zakázaná měnit a je zapnutá.

Má někdo nápad, jak se s tím poprat? Nejspíš... kde nastavit něco, co odblokuje volnou manipulaci s "Minimalizovat"?

Pokud chcete přístup k přepínačům oznámení, aplikace nesmí být vedená jako výchozí pro volání. Zkuste zvolit jako výchozí např. Telefon Google (popř. jinou telefonní aplikaci). Poté je možné vypnout/zapnout jednotlivé kategorie oznámení v nastavení ACR Phone. Po nastavení aplikaci ACR Phone opět zvolte jako výchozí, Telefon Google (popř. jinou telefonní aplokaci) můžete deaktivovat či odinstalovat. Tento postup odzkoušen na telefonech Motorola G8 s android 11 a Blackview N6000 s android 13.
Hacker
Příspěvky: 6
Registrován: úte 20. pro 2022 22:31:17

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Hacker »

dako píše: úte 23. led 2024 10:26:25 Používám ZoiPera, integrace s kontakt listem je dobrá, ale žere to baterku jak cip, tak to mám věčně vyplé. Bo to musí furt držet spojení se SIP (keepalive). Pro příležitostné používání je to dostačují, jen kdyby to furt neprudilo s upgrade na PRO verzi.
Vnímám to úplně stejně, Zoiper žere baterku docela dost. Máte nějaký srovnání s ACR?
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od dako »

Nevím co je ACR, niméně zkouším teď BareSip a taky jsem se vrátil k CSipSimple. BareSip je fakt hodně jednoduchý, podporuje i integraci s kontakt listem android, jen ten list nabídne jakocelistvý bez možnosti hledání, což je škoda. Zkoušet, co víc žere baterku je nadlouho. Spíš teď testuji, SIP Voip přes mobilní připojení, kvalita hovoru, kolik to sežere dat apod. U posledního cca 10min. hovoru na SIP odorik pevnou linku analýzou zjištěno zanedbatelnou ztrátu paketů 0.031% z celkem téměř 30000paketů, kodek PCMA ALAW (G.711) režie cca 1,1MB mobilních dat na 1 minutu hovoru. Kvalita hovoru byla výborná. Jestli příjdu na to, jak tomu vnutit kodek třeba G729 nebo opus, jestli to odorik podporuje, tak to ještě otestuju s tímto.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od 5uch »

elcipera píše: sob 27. led 2024 14:42:47
Pokud chcete přístup k přepínačům oznámení, aplikace nesmí být vedená jako výchozí pro volání. ... postup odzkoušen na telefonech Motorola G8 s android 11 a Blackview N6000 s android 13.
Díky za tip, dozkouším, až k tomu telefonu v rodině zase budu mít přístup.
Na mé Moto G41 s Androidem 12 to vypnout/zapnout jde, i když je ACR nastaveno jako hlavní telefonní aplikace.
Na další Moto G54 s Androidem 13 mi to nešlo.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
dako
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. srp 2013 21:32:41
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od dako »

Zkoušel jsem tedy BareSip s kodekem G729 (Opus odorik nepodporuje) vynuceně, na mém Android 9 (hua kirin810,6GB RAM) a nestalo to za nic, zahuhňané-přerušované. Na hw telefonech je g729 v pohodě (aspoň jak jsem s tím ještě kdysi laboroval). Přepnutím zpět na g711a vše jede zas jak víno.
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od taterp »

dako píše: stř 07. úno 2024 11:10:22 Zkoušel jsem tedy BareSip s kodekem G729 (Opus odorik nepodporuje) vynuceně, na mém Android 9 (hua kirin810,6GB RAM) a nestalo to za nic, zahuhňané-přerušované. Na hw telefonech je g729 v pohodě (aspoň jak jsem s tím ještě kdysi laboroval). Přepnutím zpět na g711a vše jede zas jak víno.
Zdravim, jake jsou vase zkusenosti s Baresip? Funguje ok? Co prichozi hovory - ok? A spotreba baterie?
Diky
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xtonda »

dako píše: pon 29. led 2024 14:27:59 kodek PCMA ALAW (G.711) režie cca 1,1MB mobilních dat na 1 minutu hovoru. Kvalita hovoru byla výborná. Jestli příjdu na to, jak tomu vnutit kodek třeba G729 nebo opus, jestli to odorik podporuje, tak to ještě otestuju s tímto.
Kdysi jsem zkoušel různě laborovat, jak IAX vs SIP, tak různé kodeky a bylo to naprd. Vrátil jsem se k SIP + PCMA a to chodí v pohodě, dneska s rychlostí LTE a rozumným datovým balíčkem už spotřeba dat není problém.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od 5uch »

ACR Phone... dost často mám příšerné echo (sebe jako volajícího z Odorik na Odorik). S odstupem cca 1-2 vteřin slyším znovu vše, co jsem řekl. Zkuste do něčeho takového mluvit. ;-) Protistrana problém nemá.
Máte někdo tip, jakým nastavením to vylepšit? Nějaký doporučený kodek nebo jiné nastavení?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xtonda »

Pokud ty slyšíš echo, tak to echo vyrábí protistrana a na jednom nebo druhém konci nefunguje jeho potlačení. Děje se to s každým nebo jen s někým? Nepoužívá ten někdo hlasitý odposlech? Pro ověření, jestli je ten problém u mě bych vyzkoušel jinou aplikaci, třeba Zoiper
Odpovědět