Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
domdee
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. úno 2024 15:32:37

Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od domdee »

Zdravím vás,

prosím má někdo tip na funkční voip sip appku na Iphone?

Vyzkoušel jsme vše: Zoiper, Bria, Mizuphone a teď i PortSIP a všechny mi padají / neudrží se on-line na pozadí.

Jsem i pro placenou verzi.

Předem díky!
Dominik
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od pe.havel »

Co mám zprostředkovaně, tak na iOS nefunguje nic, protože to je iOS :roll: (a Android se k tomu postupně blíží taky). Prostě vše zabíjí. Možná jen varianty s push, což je tuším např. placený Zoiper.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od xsouku04 »

Fungovat by mělo to, co umí push notifikace.
Myslel jsem, že mizuPhone push notifikace umí. Pozná se to tak, že u dané linky je vidět registrovaná push proxy (někdo kromě samotného telefonu, někdy místo něj)

U androidu bývá problém ještě navíc v tom, že ty push notifikace nemusí fungovat spolehlivě na některých telefonech - např se zpožděním.
Ale myslím, že zrovna tohle u iPhone funguje dobře.
jlo
Příspěvky: 150
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od jlo »

domdee píše: úte 13. úno 2024 15:44:15 Zdravím vás,

prosím má někdo tip na funkční voip sip appku na Iphone?

Vyzkoušel jsme vše: Zoiper, Bria, Mizuphone a teď i PortSIP a všechny mi padají / neudrží se on-line na pozadí.

Jsem i pro placenou verzi.

Předem díky!
Dominik
Záleží na tom, k čemu VOIP telefonování chcete používat.
Pokud na běžné hovory ve veřejné telefonní síti, pak jak píše p. Soukup – na iOS je potřeba, aby aplikace uměla push notifikace. Dobře je zvládá například Acrobits Softphone. (To ale nemáte žádnou výhodu oproti klasickému GSM/UMTS hovoru, leda levnější volání v roamingu, je-li tam wifi.)
Pokud ale chcete používat výhody VOIP jako je šifrování, je to špatné – jakmile postavíte do cesty hovoru push server, nefunguje to.
Někteří v mém okolí to obcházejí trochu krkolomným způsobem – mají nainstalovaný Acrobits Softphone, nicméně vypnuté push notifikace (takže jsou přihlášeni přímo na ústřednu/sipproxy) a pokud s nimi někdo potřebuje mluvit, zavolá jim nejdříve přes GSM a oni volají přes VOIP zpět. Bohužel, na iOS je to se SIP VOIP opravdu mizerné :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od xsouku04 »

Častý důvod, proč chce někdo VoIP na mobilu, je kromě roamingu to, aby mohl vyřizovat firemní hovory, když má směnu, bez toho, aby platil další přesměrování na mobilní číslo. Pro běžnou komunikaci např. eshopu není šifrování nutné.
domdee
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. úno 2024 15:32:37

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od domdee »

xsouku04 píše: čtv 15. úno 2024 7:24:11 Častý důvod proč chce někdo VoIP na mobilu je kromě roamingu to aby mohl vyřizovat firemní hovory když má směnu bez toho aby platil další přesměrování na mobilní číslo. Pro běžnou komunikaci např. eshopu není šifrování nutné.
Ano toto je přesně způsob, jakým to potřebujeme používat. Zatím jedeme přes appku co máme na desctopu, ale hodila by se i tato, když je člověk v terénu a musí zvedat linku podpory 8-). Šifrování není třeba.
domdee
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. úno 2024 15:32:37

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od domdee »

xsouku04 píše: stř 14. úno 2024 13:43:02 Fungovat by mělo to co umí push notifikace.
Myslel jsem že mizuPhone push notifikace umí. Pozná se to tak, že u dané linky je vidět registrovaná push proxy (někdo kromě samožného telefonu, někdy místo něj)

U androidu bývá problém ještě navíc v tom, že ty push notifikace nemusí fungovat spolehlivě na některých telefonech - např se zpožděním.
Ale myslím že zrovna tohle u iPhone funguje dobře.
Díky za tip. MizuPhone jsem zkoušel, ale prostě za chvíli na pozadí umře a odhlásí se.
jlo
Příspěvky: 150
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Funkční voip appka pro Iphone (iOS)

Příspěvek od jlo »

domdee píše: pon 19. úno 2024 17:30:11
xsouku04 píše: čtv 15. úno 2024 7:24:11 Častý důvod proč chce někdo VoIP na mobilu je kromě roamingu to aby mohl vyřizovat firemní hovory když má směnu bez toho aby platil další přesměrování na mobilní číslo. Pro běžnou komunikaci např. eshopu není šifrování nutné.
Ano toto je přesně způsob, jakým to potřebujeme používat. Zatím jedeme přes appku co máme na desctopu, ale hodila by se i tato, když je člověk v terénu a musí zvedat linku podpory 8-). Šifrování není třeba.
Aha. Tak tohle využití mne nenapadlo, prostě jsem se s tím nesetkal. (Ale to je nepodstatné.)

V takovém případě by Acrobits Softphone měl situaci bez problému vyřešit. Co jsem viděl, tak funguje. (Je to placená aplikace, ale to je na iOS obvyklé; a stojí asi 7 USD, to mi opravdu nepřijde mnoho.)
Odpovědět