Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od Kristovec »

Já myslím,že pokud bude ekonomika a tím i kupní síla lidí klesat, bude se bezplatné volání a textění přes Viber a jiné podobné víc a víc prosazovat. Právě tak tomu je na Ukrajině.
Navíc OPové nabízejí VoLTE/WoWiFi , lepší zvuk, tedy fakticky VoIP , za který ale chtějí tytéž ceny,jako za GSM. Pak je lepší i logičtější přejít na bezplatné volání přes aocsítě. RCS textovky jsou taky skvělá věc,proč psát za 3 Kč po ČR a za 6 do ciziny, proč psát za 10 až 20 Kč z roamu,když toto všechno je přes RCS zadarmo ?
A - proč platit až 100 Kč/min. z roamu v Tramtáriích, když přes soc je to zcela zdarma ?
Ale chcete li pohodlí a luxus,pak samozřejmě ceny níž nepůjdou. Proč je volání na Ukrajině tak levné ? Protože většina jde přes Viber. A tudíž MMS zdarma a ne za 5 až 10 Kč .
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od Pitomec »

RCS jsou fajn, ale jenom v rámci Androidu, na iOS nefunkční. A ještě je to podmíněno tím, aby uživatelé Androidu nebyli idioti, co si RCS povolí a pak nejsou na datech a RCS tak neplní svoji funkci.

Kupní síla lidí pochopitelně neklesá a ani klesat nebude. Lidi mají tolik peněz, o jakých se jim kdysi ani nesnilo, a to se nebavit o tom, že kdysi člověk vyplázl tisícovku měsíčně a dostal za to možná 300 minut a 100 SMS, zatímco dneska dám 3 stovky a mám neomezené volání a neomezené SMS + pár GB dat. Ukrajinu bych sem pak netahal, tam je situace nejspíš jiná díky konfliktu s RF a životní úroveň tak i logicky půjde dolů.

Nedá se vždy volat jenom přes komunikátory, např. cizím lidem těžko budu volat přes WhatsApp (ani se jim ten příchozí hovor neukáže, když mě nemají v kontaktech), stejně tak třeba na úřady atd.
Obrázek
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od 5uch »

Pitomec píše: pon 25. bře 2024 6:17:00 kolik vlastně stávajících zákazníků u VF chce zrovna tento tarif, aby to museli vůbec řešit a jestli se zájemci o tento tarif spíš nerekrutují od konkurence.
No, řekl bych, že je to +- vyrovnané. Běžné nabídky operátorů neomezeného volání s daty jsou někde na 500 - 600 Kč. Tamže neomezené volání za cenu okolo 300 Kč může oslovit zákazníky všech operátorů z velké trojky. Že to VF pojímá jako akviziční tarif (resp. způsob, jak si své vlastní zákazníky s předplacenkou zavázat k pravidelné útratě) - to je jiná věc.
Nabídka VF, kdy čas od času lze získat neomezené volání a nějaká symbolická nebo malá data za 300 - 330 Kč je vhodná pro toho , kdo telefon používá hlavně jako telefon a ne datový terminál (podle mne jsou cílovka aktivní a ukecaní senioři s hloupými telefony + lidé, co hlavně po telefonu něco domlouvají). Potíž je v tom, že "nedatoví" lidé se o téhle nabídce nejspíš nedozví (pokud jim o ní někdo neřekne). A je jedno, jestli jsou u VF nebo u jiného operátora.
Pitomec píše: pon 25. bře 2024 6:17:00 tarif za 350 Kč s neomezeným volání a neomezenými SMS + internet bez limitu objemu dat s rychlostí 20/20 Mbps a možností ho 5x měsíčně zrychlit na maximum.
To také není špatné. Mě by klidně stačil i ten 2 Mbps neomezený net... to by mohlo být za nějakých 300. Ale asi se nebudu tak rozmazlovat - vzhledem k tomu, že jsem doteď jel na Odepiš za 50 a bez dat (resp. měl jsem pro nutné případy příležitostná data od TM "Plaťte za data, která využijete​" - aktivovaná třeba jednou na víkend za měsíc, 100 MB/den za max. 10 Kč, prvních 10 MB podle skutečné spotřeby (1 MB za 1 Kč)
Pitomec píše: pon 25. bře 2024 6:17:00 Ano, to co popisuješ, je přesně tím důvodem, proč k O2 nejdu. Měl jsem Datamanii a také zdražení o 50 Kč (v rodině O2 mají a zdražování je průběžně i několikrát ročně, byť "jenom" o desetikoruny, ale v součtu to pak po pár letech dělá už stovky Kč), takže si nedělám iluze, jak časem dopadne O2 Family za 599 Kč (i když ta sleva u AB možná zůstane).
Mám pocit, že O2 salámovou metodou (po 50 Kč) za poslední roky zdražilo prakticky všechny služby (některé už jede druhé kolo zdražování). Zvedali cenu za pevnou linku, internet, mobilní tarify... Ostatní operátoři zvedali ceny také (protože inflace). Ale VF zatím zdražil jen jednou o 9%, což na těch nízkých tarifech nebylo tak znát.
Nicméně O2 mne odrazuje kromě cen i šmejdským chováním - viz např. kauza plateb třetím stranám, kde jako jediní šli vstříc podvodníkům a náprava nastaly až po několika letech stížností - po reportáži v Černých ovcích.
A osobní zkušenost - svého poněkud zmateného známého jsem zachraňoval před zbytečnou útratou 3500 měsíčně (teď je na 750 Kč měsíčně, a má služby, které mu v pohodě stačí). Nicméně za rok, co si to řídil sám, utratil 100 000 Kč za služby a tarify, z toho bratru polovinu úplně zbytečně za věci, které nepotřeboval, nebo netušil, kolik ho vlastně stojí (volání a SMS na linky se zvláštní tarifikací, protože si myslel, že má všechno neomezené)... dobře si ho vychutnali.
RCS jsou fajn, ale jenom v rámci Androidu, na iOS nefunkční. A ještě je to podmíněno tím, aby uživatelé Androidu nebyli idioti, co si RCS povolí a pak nejsou na datech a RCS tak neplní svoji funkci.
To je pravda. Ale ne každý je natolik schopný, aby odhalil podstatu problému. Nota bene, když v nastavení SMS už desítky let nebylo co řešit (číslo SMS centra bývá nastavené automaticky, doručenky není třeba nějak zvlášť řešit, zkracování zpráv diakritikou BFU také neřeší). A najednou je tu na řadě telefonů předinstalovaná aplikace pro SMS - Zprávy od Googlu, která má ve výchozím nastavení RCS povolené... a ono to řadě lidí bez trvalého připojení k internetu způsobuje problémy s doručováním zpráv.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od 5uch »

Drobná aktualizace:

VF na můj podnět doplnil do nabídky nového (nástupnického) tarifu po Odepiši ceny služeb do jiných sítí.

Takže nový Odepiš za 114 Kč:
- Neomezené volání a SMS (obojí jen do vlastní sítě)
- 0 GB dat
- Volání do cizí sítě 6,55 Kč/min (snížení ceny skoro na polovinu, ale pořád nepoužitelné)
- SMS do cizí sítě 1,51 Kč
- Možnost datového balíčku 1 GB za 79 Kč.

Podle mne se víc vyplatí předplacená karta "30" s balíčkem neomezeného volání do vlastní sítě, případně datovým balíčkem:
- Pay as you go s výhodou:
- Při denní útratě nad 30 Kč se další minuty volání, SMS a data nepočítají
- data podle spotřeby 3 Kč/10MB (3 Kč za každých započatých 10 MB)
- Volání dle spotřeby 3 Kč/min
- SMS dle spotřeby 3 Kč/SMS
+ balíček "Volání v síti neomezeně" 119 Kč (pro seniory 60+ za 90 Kč)
nebo
+ balíček "Volání v síti neomezeně + 1,5 GB" za 149 Kč

Za srovnatelnou (nebo nižší) cenu výhodnější volání + ochrana proti vysoké denní útratě, výhodnější datový balíček, ztráta neomezených SMS.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od xtonda »

Jaká je aktuální situace? Mám u VF "Tarif na míru" bez balíčků, tedy za 0 a zatím jsem nezaznamenal, že by se mělo něco měnit, ani ve vyúčtování ani samostatným mailem ani poštou ani v Můj Vodafone. Jakým způsobem o tom informují?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od Pitomec »

Je to uvedeno ve vyúčtování.
Přílohy
rozpisvf.jpg
rozpisvf.jpg (148.69 KiB) Zobrazeno 1671 x
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od xtonda »

Tak já tam zatím ani v posledním vyúčtování z 25.3. nic nemám.
Každopádně tedy nevím co s tím udělám až to přijde. Nemám na tom čísle žádnou útratu, používám to jen na callbacky na chalupě, kde má Vodafone nejlepší, respektive nejméně špatný signál. Asi nějaká předplacenka s dobíjením 200 Kč ročně.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od 5uch »

...nevím co s tím udělám ... Nemám na tom čísle žádnou útratu, používám to jen na callbacky ... Asi nějaká předplacenka s dobíjením 200 Kč ročně.
Na udržování SIM je teď nejlepší Kaktus, tam to jde za 50 Kč ročně. Ale pokud není signál, tak asi bude nutné se podívat u VF nebo jeho virtuálů...
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od JPT »

Já to vyřešil Kaktusem. Na špatný signál by měl existovat zesilovač signálu. Ale nevím jak dobře funguje.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nulový tarif a další tarify budou končit u Vodafonu

Příspěvek od xtonda »

Jasně, ušetřím 150 Kč ročně tím, že to dám ke Kaktusu a pak budu za tisíce řešit opakovač/zesilovač signálu.
Odpovědět