Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
kamsal
Příspěvky: 11
Registrován: pát 13. črc 2012 15:12:07

Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Příspěvek od kamsal »

Nakofiguroval jsem svůj Linksys SPA2100 podle automatického konfiguračního odkazu vygenerovaném v nastavení. Problém je u příchozího hovoru, kdy telefonní přístroj začne zvonit opožděně. Zatímco volající slyší už druhý vyzváněcí tón (přesně to je mezi druhým a třetím tónem, cca 8-9 sec. od začátku prvního tónu), přístroj se teprve rozvoní. Přitom paralelní vyzvánění příchozího hovoru na Skype nebo CSipSimple začne hned. Do Linksysu jsem strčil jiný telefonní přístroj a je to stejné. U jiného SIP poskytovatele se mi tento problém nevyskytuje.
Je nějaké řešení?
okam

Re: Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Příspěvek od okam »

kamsal píše: ... , přístroj se teprve rozvoní. ...
Jednu dobu jsem SPA2100 používal, ale téhle vlastnosti jsem si nešiml. Škoda! Je tam možnost si vybrat z více vůní? :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

Napište nám o jakou linku se jedná, můžeme se podívat na sip singalizaci, jestli tam nejsou nějaké anomálie. Jako třeba že se nejdřív musí probudit router a pod.
kamsal
Příspěvky: 11
Registrován: pát 13. črc 2012 15:12:07

Re: Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Příspěvek od kamsal »

Dělá mi to na lince *682323.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Příspěvek od ViR »

kamsal píše:Zatímco volající slyší už druhý vyzváněcí tón (přesně to je mezi druhým a třetím tónem, cca 8-9 sec. od začátku prvního tónu), přístroj se teprve rozvoní.
Jen na okraj - zpětný tón, který slyší volající, nemá s reálným vyzváněním v podstatě vůbec nic společného. Pouze indikuje fakt, že volba byla ukončena a spojení nebylo odmítnuto.

Zpětný tón může generovat jak ústředna volajícího (běžné u pevných linek, časté u VoiP) tak koncové zařízení volajícího.

Celkem běžně se setkávám u jedné konkurenční VoIP služby s tím, že voláte třeba na vypnutý telefon, dostanete několik zazvonění a pak obsazovací tón. Většinou to není to, že by byl hovor "odmítnut" ale právě to, že zpětný tón generuje mé vlastní zařízení už během sestavování hovoru (hledání cesty), když jde hovor přes více ústředen.

To samozřejmě neznamená, že jde u popsaného problému zrovna o tento případ. Ale bylo by dobré pro úplnost uvést, z jaké sítě a z jakého zařízení je do Odoriku voláno. Jinak si tak nějak vybavuji, že u Sipury (šlo o SPA-2000) mohla počátek vyzvánění připojeného telefonu oddálit volba metody CLI (tuším, že to bylo FSK před prvním zazvoněním - bez záruky).

V podstatě jde o to zjistit, kde to zpoždění přesně vzniká (v nepříznivém případě to může být i součet více zpoždění) a proč.
kamsal
Příspěvky: 11
Registrován: pát 13. črc 2012 15:12:07

Re: Linksys SPA 2100 - opožděné zvonění

Příspěvek od kamsal »

Zkoušeno volaní ze sítí Vodafone, O2, 802.cz. Ve všech případech se to chová stejně. Můžu ještě vyzkoušet nakonfigurovat linku na novější typ SPA (musím si půjčit), pak bych mohl zřejmě vyloučit prolém na SPA.
Odpovědět