Gigaset C610IP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Hannnz

Gigaset C610IP

Příspěvek od Hannnz »

Ahoj,
jsem tu novej.
Dostal se mi do ruky telefon Siemens Gigaset C610IP.
Známej to během aktualizace firmware odpojil ze zásuvky a od té doby se mu nechce fungovat (nedivím se mu).

Po zapnutí do LAN, následně do napájení se tlačítko na základně rozbliká v nepravidelných impulsech. Pokud držím před zapnutím tlačítko na základně, následně základnu zapnu do napájení (dle webu siemens je to postup jak základnu donutit načíst nové IP), se mi na routeru na DHCP listu objeví patřičná MAC adresa s přiřazenou IP adresou.
Přes webové rozhraní je základna nedostupná. Na ping odpoví s časy 100-700ms jednou z 5-6ti packetů.

Ručka hlásí "žádná základna".
Dle Siemens webu se základna znovu pokouší o aktualizace firmware, ale já na ni čekám už 2 hodiny a zase tak pomalý internet nemám :).

Nepotkal jste se někdo s tímto problémem a nevíte někdo, jak jej vyřešit?

Díky
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Gigaset C610IP

Příspěvek od Pitomec »

Asi bych brnknul do servisu Siemensu a poptal se jak na to...
Obrázek
Hannnz

Re: Gigaset C610IP

Příspěvek od Hannnz »

Nevíš kontakt? Na webu je jen nějaký ATEL servis - nevím, jestli je to oficiální servis... Díky
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Gigaset C610IP

Příspěvek od Pitomec »

Agora plus, doufám že to ještě funguje.
Obrázek
alfi

Re: Gigaset C610IP

Příspěvek od alfi »

gigaset napřed image docela dlouho stahuje (závisí na rychlosti a kvalitě linky), pak teprve flashuje.. tj. šance, že bude odpojen zrovna uprostřed flashování je o něco menší, ale stát se to může.

doporučuju pověsit jej za nějaký tcpdump a podívat se, jestli a co stahuje. dost možná fakt stahuje znovu image. a pokud linka občas vypadává, stahuje pořád dokola a dokola, dokud není soubor kompletní.. třeba na mobilním 3G bych se moc nedivil ani těm dvěma hodinám :-) (i když to už je fakt hodně)
Odpovědět