Podpora IM a SMS pres SIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
xsvobo10
Příspěvky: 26
Registrován: pát 12. srp 2011 19:57:47
Bydliště: Brno

Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od xsvobo10 »

Dobry den,

Zajima mne, jaky je rozsah Vasi podpory pro IM a SMS pres SIP.

Jde mi o nasledujici scenare:

1. Mam SIP klienta, ktery umi IM a SMS. Chci poslat IM pres SIP do jine ustredny. Projde to pres Odorik?
2. Mam nastavene forwardovani hovoru z meho geografickeho cisla (cislo poskytuje Odorik). Forwardovani je paralelne na SIP (Odorik linka), mobil (Vodafone CZ) a Skype. Budou forwardovany i SMSKy zaslane napr. z mobilu na me geograficke cislo? Dojdou na Skype / SIP klienta / mobil?
3. Mohu ze Skype posilat SMSky pres Odorik na adresy E.164 (telefonni cisla)?
4. Mohu ze Skype posilat textove zpravy (IM/SMS) pres Odorik na SIP adresy?

Predem dekuji za odpoved.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od xsouku04 »

xsvobo10 píše:Dobry den,

Zajima mne, jaky je rozsah Vasi podpory pro IM a SMS pres SIP.

Jde mi o nasledujici scenare:

1. Mam SIP klienta, ktery umi IM a SMS. Chci poslat IM pres SIP do jine ustredny. Projde to pres Odorik?

Nejde to a zatim to ani neplánujeme. Psát sms přes sip klienta nebývá poc pohodlné. Plánujeme ale jiné věci co se vylepšení sms
týče.

2. Mam nastavene forwardovani hovoru z meho geografickeho cisla (cislo poskytuje Odorik). Forwardovani je paralelne na SIP (Odorik linka), mobil (Vodafone CZ) a Skype. Budou forwardovany i SMSKy zaslane napr. z mobilu na me geograficke cislo? Dojdou na Skype / SIP klienta / mobil?

Ne. Na pevné číslo pokud pošlete sms, pravděpodobně dojde sms v hlasové podobně, kdy automat z O2 zavolá a robotickým hlasem sms přečtě. Nedoporučujeme.

3. Mohu ze Skype posilat SMSky pres Odorik na adresy E.164 (telefonni cisla)?

Zatim ne, ale tohle plánujeme udělat.

4. Mohu ze Skype posilat textove zpravy (IM/SMS) pres Odorik na SIP adresy?

ne, a neplánujeme. Bylo by to ale možná velmi jednoduché to udělat. Otázka je jaké by bylo praktické využití.

Predem dekuji za odpoved.
Co se vylepšení sms týče. Chceme podstatným způsobem zlepšít spolehlivost sms odesílaných do ČR (nepoužívat zahraniční cesty doručování). SMS by měly vždy přijít ve stejném pořadí jak byly odeslány. Také chceme připravit API. Bude užitečné k tomu, aby jste mohli sms odesílat z vlastních aplikací nebo skriptů (např. v php). Cena sms se měnit nebude.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od GeBu »

Já už se na to nové API těším.
Jinak to IM by mne také možná zajímalo.
xsvobo10
Příspěvky: 26
Registrován: pát 12. srp 2011 19:57:47
Bydliště: Brno

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od xsvobo10 »

xsouku04 píše: 2. Mam nastavene forwardovani hovoru z meho geografickeho cisla (cislo poskytuje Odorik). Forwardovani je paralelne na SIP (Odorik linka), mobil (Vodafone CZ) a Skype. Budou forwardovany i SMSKy zaslane napr. z mobilu na me geograficke cislo? Dojdou na Skype / SIP klienta / mobil?

Ne. Na pevné číslo pokud pošlete sms, pravděpodobně dojde sms v hlasové podobně, kdy automat z O2 zavolá a robotickým hlasem sms přečtě. Nedoporučujeme.
Mam pevne cislo u Vas, tak jsem si myslel, ze zalezi na tom, co s tou prislusnou SS7 signalizaci prenasejici SMSku udela Vase ustredna. Neni to tak?
xsouku04 píše: 3. Mohu ze Skype posilat SMSky pres Odorik na adresy E.164 (telefonni cisla)?

Zatim ne, ale tohle plánujeme udělat.

4. Mohu ze Skype posilat textove zpravy (IM/SMS) pres Odorik na SIP adresy?

ne, a neplánujeme. Bylo by to ale možná velmi jednoduché to udělat. Otázka je jaké by bylo praktické využití.
Prakticke vyuziti 3. a 4. je pro mne takove, ze pokud jsem u PC, pouzivam Skype jako hlavni komunikacni nastroj na vsechno. Jednak jsem s nim spokojenejsi nez se SIP softphone, druhak mi Skype funguje vsude a SIP malokde (firewally). Posilani SMSek ze Skype pres Odorik ma dle meho nazoru smysl jen ve spojeni s realizaci bodu 2.
Odchozi SMSka ze Skype by mela jako cislo odesilatele uvedene me geograficke Odorik cislo a zaroven by bylo mozne na toto cislo dostat odpoved.
Z meho pohledu je u SMSky klicova jednoduchost pouziti, tedy je potreba, aby fungovala moznost snadne odpovedi.

Dekuji za Vase odpovedi.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od xsouku04 »

xsvobo10 píše: Mam pevne cislo u Vas, tak jsem si myslel, ze zalezi na tom, co s tou prislusnou SS7 signalizaci prenasejici SMSku udela Vase ustredna. Neni to tak?
Myslím že ne. Na pevná čísla prostě doručování sms nefunguje. Údajně to lze u jednotlivých čísel zapnout jako speciální službu, je to ale hodně drahé v řádech několika tisíc za číslo. Nevýhodu to má ale tu, že sms na pevná čísla je z mobilu ovykle dražší než na mobilní číslo. Je to prostě nadstandard.

Navíc si myslím, že to nemá moc význam. Pokud jste u PC a chcete si s někým smskovat, můžete odesílat sms s ID Vašeho mobilu, takže vám odpovídají rovnou na mobil a to i v době, kdy je počítač vypnut. Vy máte ale výhodu pořádné klávesnice a nižší ceny za odeslanou sms oproti odpovídání z mobilu.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od GeBu »

Je to sice trochu mimo, ale SMS odeslaná z mobilu na moje číslo u Odorik.cz mi plechová huba přečte po zazvonění telefonu: ověřeno 2x (z mého mobilu a cizího), ale v obou případech se jednalo o to, že v SMS byly pouze číslice.
Viz ještě http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 008fd#p747
Robert Nagy

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od Robert Nagy »

GeBu píše:SMS odeslaná z mobilu na moje číslo u Odorik.cz mi plechová huba přečte po zazvonění telefonu
Jen pro doplnění, tohle mohu potvrdit (opakovaná zkušenost) - s tím, že šlo i o texty (v češtině), srozumitelnost byla zcela uspokojivá; jediný problém nastal, když tou zprávou byla "vizitka" z kontaktů v mobilu odesílatele - tu směs čísel, písmen a speciálních znaků automat sice přečetl, ale orientovat se v tom moc nedalo.
samoyed
Příspěvky: 8
Registrován: pon 17. říj 2011 19:35:32

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od samoyed »

Hezký den, rád bych se zeptal jak to vypadá s API na sms?
Do své aplikace by to např. mohl přidat i autor Free sms senderu - zdarma pro android. Už jsem s ním v kontaktu a říkal, že by to nebyl problém, tedy až na to API. Poté byste mohli dát odkaz na tuto aplikaci třeba i na své stránky. Bude to přínos pro vás i pro autora aplikace :-)

Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od xsouku04 »

samoyed píše:Hezký den, rád bych se zeptal jak to vypadá s API na sms?
Do své aplikace by to např. mohl přidat i autor Free sms senderu - zdarma pro android. Už jsem s ním v kontaktu a říkal, že by to nebyl problém, tedy až na to API. Poté byste mohli dát odkaz na tuto aplikaci třeba i na své stránky. Bude to přínos pro vás i pro autora aplikace :-)

Děkuji za odpověď
Snad už tento týden.
rome
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. črc 2012 11:25:00

Re: Podpora IM a SMS pres SIP

Příspěvek od rome »

Dobrý den,

je něco nového k bodu 3 'Mohu ze Skype posilat SMSky pres Odorik na adresy E.164 (telefonni cisla)?
Zatim ne, ale tohle plánujeme udělat.'

Děkuji,

xsouku04 píše:
xsvobo10 píše:Dobry den,

Zajima mne, jaky je rozsah Vasi podpory pro IM a SMS pres SIP.

Jde mi o nasledujici scenare:

1. Mam SIP klienta, ktery umi IM a SMS. Chci poslat IM pres SIP do jine ustredny. Projde to pres Odorik?

Nejde to a zatim to ani neplánujeme. Psát sms přes sip klienta nebývá poc pohodlné. Plánujeme ale jiné věci co se vylepšení sms
týče.

2. Mam nastavene forwardovani hovoru z meho geografickeho cisla (cislo poskytuje Odorik). Forwardovani je paralelne na SIP (Odorik linka), mobil (Vodafone CZ) a Skype. Budou forwardovany i SMSKy zaslane napr. z mobilu na me geograficke cislo? Dojdou na Skype / SIP klienta / mobil?

Ne. Na pevné číslo pokud pošlete sms, pravděpodobně dojde sms v hlasové podobně, kdy automat z O2 zavolá a robotickým hlasem sms přečtě. Nedoporučujeme.

3. Mohu ze Skype posilat SMSky pres Odorik na adresy E.164 (telefonni cisla)?

Zatim ne, ale tohle plánujeme udělat.

4. Mohu ze Skype posilat textove zpravy (IM/SMS) pres Odorik na SIP adresy?

ne, a neplánujeme. Bylo by to ale možná velmi jednoduché to udělat. Otázka je jaké by bylo praktické využití.

Predem dekuji za odpoved.
Co se vylepšení sms týče. Chceme podstatným způsobem zlepšít spolehlivost sms odesílaných do ČR (nepoužívat zahraniční cesty doručování). SMS by měly vždy přijít ve stejném pořadí jak byly odeslány. Také chceme připravit API. Bude užitečné k tomu, aby jste mohli sms odesílat z vlastních aplikací nebo skriptů (např. v php). Cena sms se měnit nebude.
Odpovědět