Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od luky »

díky za info.
Fring je vůbec obskurní firma, z jejich stránek se člověk moc nedozví. Akorát, že jde o židovskou (izraelskou) společnost, podobně jako třeba Viber apod.
Návštěvník

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od Návštěvník »

luky píše:díky za info.
Akorát, že jde o židovskou (izraelskou) společnost, podobně jako třeba Viber apod.
A to je nějaký problém?
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od luky »

když kouknu na kontakty Odorik: http://www.odorik.cz/kontakt.html , tak je to skvělé, vše je pěkně uvedené. Fórum je bezvadné, reakce Odoriku rychlé.... Když kouknu na Fring, tak už tak jasné info nemám (nemám žádné info). Fring používám kvůli sip, když je špatné 3g - samozřejmě dělám tak dobrovolně, nicméně třeba netuším jak jsou moje data (i hovory) zabezpečena. Na stránkách fring není žádný kontakt, jen odkaz na support, který ale prakticky nefunguje. A to ani v případě, že máte zaplacený FringOut. Na to, jak je Fring stále ještě globálně vyzdvihován (se Skype a Nimbuzz a spol.), tak mi přijde tato společnost trochu obskurní. ....

Jinak bych tipoval, že společnosti poskytující telefonní služby (veřejné) v EU podléhají nějaké legislativě. U Fringu nevím nic.
Návštěvník

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od Návštěvník »

luky píše:když kouknu na kontakty Odorik: http://www.odorik.cz/kontakt.html , tak je to skvělé, vše je pěkně uvedené. Fórum je bezvadné, reakce Odoriku rychlé.... Když kouknu na Fring, tak už tak jasné info nemám (nemám žádné info). Fring používám kvůli sip, když je špatné 3g - samozřejmě dělám tak dobrovolně, nicméně třeba netuším jak jsou moje data (i hovory) zabezpečena. Na stránkách fring není žádný kontakt, jen odkaz na support, který ale prakticky nefunguje. A to ani v případě, že máte zaplacený FringOut. Na to, jak je Fring stále ještě globálně vyzdvihován (se Skype a Nimbuzz a spol.), tak mi přijde tato společnost trochu obskurní. ....
Jinak bych tipoval, že společnosti poskytující telefonní služby (veřejné) v EU podléhají nějaké legislativě. U Fringu nevím nic.
Aha. Tak to jo, to je jasné. Mně předtím jen nešlo do hlavy, proč by mělo být významné, jestli je ta firma židovská, muslimská nebo pohanská ... :-))
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od luky »

jen bych docela tipnul, že tyto izraelské aktivity (poskytování voip) můžou podléhat nějakému monitorování svých bezpečnostních sil, popř. USA. A to v rámci boje proti terorismu. Obě tyto země mají na tom zájem a hlavně spoustu peněz. Pak jde jakákoliv ochrana práv (samozřejmá v EU) stranou
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od luky »

ještě bych rád informoval zájemce o volání přes SIP Fring, že Fring má některé své mouchy - jednou z nich je, že u něj nejde změnit své přihlašovací heslo. Fring support oficiálně doporučuje účet smazat a vytvořit si nový s novým heslem. Tato chyba je reportována už od roku 2010 a stále trvá. Takových nedořešeností je tam více, zřejmě je to služba na jednorázové zaregistrování a použití. Nicméně, pro volání přes 3g síť je velice dobrý a spojení na sip.odorik.cz je vždy bez potíží
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od ViR »

luky píše: Nicméně, pro volání přes 3g síť je velice dobrý a spojení na sip.odorik.cz je vždy bez potíží
Nejen přes 3G. Fring je jediný mně známý program/systém, kterým jde za běžných okolností v použitelné kvalitě (pravda se znatelnou ale nikoli katastrofální latencí) volat i přes holé GPRS (bez EDGE)! On se totiž dokáže protlačit přes 12/12 kbit/s, což je v ČR (většinou) bez problémů, a to i po aplikaci FUP na lince.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Voláni přes mobilní internet - datová náročnost

Příspěvek od luky »

bohužel mi přijde, že je za svým horizontem, jako by to tam vedl jen jeden člověk. Celý Fring by šlo vylepšit ve všech směrech... vypadá to, jako by fringa vymyslel jeden programátor a ten pak z firmy odešel. A od té doby se fring nezměnil, resp. nereagoval na připomínky uživatelů. Naštěstí odpovídají na maily, uvidím, jestli se program zlepší

Zatím mám s kvalitou hovoru pomocí Fringu velice dobré zkušenosti
Odpovědět