Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
JJJ

Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Příspěvek od JJJ »

Zdravim,

nastavil jsem si jednu linku na SPA1001 na odorik. Zkousel jsem volani mezi Odorik - Skype. Nutno podotknout, ze nemam nastavene ani geograficke, ani nomedicke cislo. Pouzivam jen linku *41xxxx
Pokud se snazim dovolat z Odoriku z vyse uvedene linky na svuj skype ucet, tak vse jde bez problemu. Pokud se snazim ze skype na Odorik, tak to nejak nejde. Zkousel jsem jak poslat zpravu v chatu, tak i volat, ale ani jedno nejde.

V navodu je uvedeno, ze:
V programu Skype si přidejte kontakt „odorik.cz“ nebo „odorik9“ (mam pridany kontakt odorik9, protoze bych to pouzil na mobilu)
Na tento kontakt odešlete prostřednictvím chatu volané číslo v síti Odorik.cz:
číslo linky (například *300100)- napsal jsem cislo volane linky *41xxxx (za x jsem samozrejme dosadil spravna cisla)
nomadické číslo (například 910110xxx)
geografické číslo (například 533533xxx)
Na Skype obdržíte hovor, ve kterém budete propojeni s volaným číslem- hovor jsem obdrzel, ale byl jsem vyzvan zadat cislo jako 00420xxxxxxxxx a kdyz jsem zkousel tu svoji linku *41xxxx, tak to jen dokola vyzyvalo k zadani cisla. Na mobil jsem se tak bez problemu dovolal, takze mi to neslo jen na tu moji odorici linku.

Nevim, co delam spatne, ale proste to nefunguje. SIP zarizeni je pripojene a zaregistrovane, tak netusim, co s tim.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
ted jsem to proveroval skypem z androidu a funguje mi to bezvadne...
1. poslu *300XXX po skype chatu na odorik9, odorik9 mi zavola a po zvednuti zacne zvonit linka 300XXX.
2.zavolam na odorik9 vyzve me zadat cislo, musim si prez + v bubline zobrazit dialpad a zadam *300XXX a zvoni linka 300XXX

Bohuzel me nenapada v cem muze byt chyba. (muzete mi poslat na kontakt_AT_odorik.cz cislo linky a presny cas neuspesneho hovoru, proverim to dekuji)

mmj. netusi tu nekdo jak zobrazit dialpad na posilani dtmf v posledni verzi skypu jak pro linux tak windows (v androidu zatim je) dekuji.
JJJ

Re: Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Příspěvek od JJJ »

Zdravim,

kupodivu dneska jsem se bez problemu dovolal, kdyz jsem odeslal ze skypu pres chat cislo linky, na ktere jsem chtel spojit.
Pokud by se to objevilo znova, tak se ozvu, kazdopadne diky za snahu pomoci. Mozna byly vcera nejake technicke problemy, na SPA jsem vypinal provisioning, protoze jsem ji mel puvodne od 802. Tak to snad uz ted pobezi bez problemu.
JJJ

Re: Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Příspěvek od JJJ »

Tak jsem nakonec odhalil pricinu a je uplne trivialni. Spatne jsem si pojmenoval linky a volal jsem vlastne na tu samou linku, ze ktere jsem volal.
Uz jsem dal spravna jmena, aby se to nepletlo.
tomas_f1

Re: Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Příspěvek od tomas_f1 »

Taky mi to nejde. Hlásí mi to stále, ať zadám cílové telefonní číslo ve tvaru 00.... atd. A to chci volat jen na číslo v síti Odorik (*6xxxxx).
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volani ze skype do site Odorik (na cislo linky *xxxxxx)

Příspěvek od ViR »

tomas_f1 píše:Taky mi to nejde. Hlásí mi to stále, ať zadám cílové telefonní číslo ve tvaru 00.... atd. A to chci volat jen na číslo v síti Odorik (*6xxxxx).
Hmm, mně to jde zcela bez problémů.
Odpovědět