co to je za podraz

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

co to je za podraz

Příspěvek od thegrid »

Dobrý den,
dnes jsem se snažil dovolat na ukrajinské číslo - mobil a nedovolal jsem se Vyzvánělo to 56s. Stejnak jste mi naúčtovali 3,6kč
To si děláte srandu nebo jako vážně za toto strháváte peníze? Pokud je to omyl, tak to abych si kontroloval pořád výpisy.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: co to je za podraz

Příspěvek od ViR »

thegrid píše:Dobrý den,
dnes jsem se snažil dovolat na ukrajinské číslo - mobil a nedovolal jsem se Vyzvánělo to 56s. Stejnak jste mi naúčtovali 3,6kč
To si děláte srandu nebo jako vážně za toto strháváte peníze? Pokud je to omyl, tak to abych si kontroloval pořád výpisy.
Že jste slyšel vyzváněcí tón ještě nutně neznamená, že nedošlo ke spojení. Ale samozřejmě je to třeba prověřit. Navrhuji zaslat mail na podporu s identifikací konkrétního volání ;-)
thegrid
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27. říj 2012 13:10:46

Re: co to je za podraz

Příspěvek od thegrid »

Podpora už mi odpověděla to samé a slíbila náhradu. Dělalo to jen na tuto zemi. Číslo mám ověřený, není to žádná veřejná linka, takže jestli je to podvod tak jedině na straně toho operátora, což bych se na Ukrajině nedivil, i když my už jsme taky takovej takovej divokej východ :roll:

Díky za odpověď
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: co to je za podraz

Příspěvek od GeBu »

Když nám dělal prezentaci technik Vodafone tak říkal, že i oni se setkávají s problémy při volání do zahraničí (mají hodně zákazníků volající na Ukrajinu a říkal to v této souvislosti). Pokud si to dobře pamatuji, tak říkal, že hovor jde přes nějaké další tranzitní operátory, kteří si "přivydělávají" v určitém procentu případů tak, že hovor nepředají dál, ale zaúčtují jakoby ho předali. Dělá se to právě jen občas a tak se s tím nedá nic dělat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: co to je za podraz

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Když nám dělal prezentaci technik Vodafone tak říkal, že i oni se setkávají s problémy při volání do zahraničí (mají hodně zákazníků volající na Ukrajinu a říkal to v této souvislosti). Pokud si to dobře pamatuji, tak říkal, že hovor jde přes nějaké další tranzitní operátory, kteří si "přivydělávají" v určitém procentu případů tak, že hovor nepředají dál, ale zaúčtují jakoby ho předali. Dělá se to právě jen občas a tak se s tím nedá nic dělat.
Přesně tak. Ne že by s tím nešlo vůbec nic dělat, jde to reklamovat a hovor směrovat jinudy. Čas od času se to ale stane. Když to shrnu, tak úmyslně krade nějaký operátor po cestě a spoléhá na to, že to bude chvíli trvat než jej někdo odřízne, protože velké firmy jsou velmi neobratné.
Jsou-li tedy potíže u hovorů do zahraničí s tím že to občas krade, není slyšet nebo je kvalita špatná, je třeba nám to hlásit. Vždy je třeba hlásit konrétní hovor, protože jen konkrétní hovor lze reklamovat u dodavatelů a dohledat kudy šel. Informace typu do Ruska je špatně slyšet, nebo nemůžu se dovolat na Pobřeží slonoviny, je relativně bezcenná.
Odpovědět