Blokování hovorů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od ViR »

Pigom píše:Předpokládám, že pomocí dial plánu lze blokovat jisté prefixy, ale už nejde blokovat konkrétní číslo.
Důvod - kvůli dětem, který nesmyslně provolají kredit s kamarádama. Zablokování těchto čísel by problém vyřešil.
To záleží na zařízení. Třeba u Sipura SPA-2000, LinkSys SPA2102, LinkSys PAP2T, či Cisco SPA112 (a dalších zařízení, která vycházejí ze Sipury) lze v dialplánu blokovat i konkrétní jednotlivá čísla bez problémů. Stačí do něj to číslo zapsat s vykřičníkem na konci. Mám za to, že obdobná možnost bude i např. u zařízení Grandstream (jen neznám syntaxi).
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Hooonza »

... a Fritz!Box taky. Akorát, že pak si vezmou mobil a bude to ještě dražší, ne? ;)
Rákoska by efekt neměla? Anebo, provolaný kredit strhávat z kapesného? ;)
Ať si volají přes skype, to má doma každý.
mivo
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. úno 2013 0:00:54

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od mivo »

No Sipura apod. toho umí rozhodně více, zadáním např:
<2468,:> pokud je 2468 vytočeno, naskočí volací tón. Číslo "2468" není ven vytočeno.
Tzn. funguje jako kód, který pokud není zadán před číslem, neumožní volání
:D

Nebo přidej do Dial Plan a při zadání 111 vytočí mobil 777123456
<111,:777123456>
čárka způsobí, že uslyšíte před zvoněním oznamovací tón, když ji vynecháte rovnou vyzvání.
<111:777123456>
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Co se může také někdy hodit je, vytočit *8223004 . Když vytočíte tohle číslo, můžete zadat libovolný pin v síti odorik a volat na daný účet s danou identitou. Použití to může mít třeba v tom, aby si děti/zaměstnanci/spolubydlící/hosté volali na vlastní účet u odoriku. Cena je bez přirážky jako při volání z internetu.
mivo
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. úno 2013 0:00:54

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od mivo »

Nebo pokud potřebujete povolit jen konkrétní čísla a nejste líní je vypsat, můžete do Dial Plan je vypsat takto:
777123456|777654321
pak na jiná nepůjde zavolat :(
mivo
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20. úno 2013 0:00:54

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od mivo »

<:00420>[1-9]xx xxx xxx| - přidá 00420 pred 9-ti místným číslem,
<:1>S0 - po zdvihnutí sluchátka vytočí číslo 1
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pigom »

Rákoska by efekt měla, ale bohužel jsou to děti sestry :cry: . Když si provolají kredit v mobilu volají z pevný a pak sestra nemá možnost volat. Má LinkSys SPA2102 tak se pokusím upravit dle vašich rad dial plán snad to pomůže :D. Ještě se zeptám je nějaký limit pro délku dial plánu? Jen pro případ kdyby těch čísel na mobil bylo více.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Kabek »

Asi moje blbá starost, ale nedá mi to, abych nereagoval....

Ta děcka mají na mobilu asi minutu volání výrazně dražší jak na VoIP, že? Co jim omezit mobil a za ty peníze by na VoIP volali asi (možná) pětkrát více... Fakt je, že rákoska by byla asi nej (asi i u ségry....)

Tak to vidím já! Platí věte první!......
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pigom »

Samozdřejmě, že jsem si vědom, že volání z VOIP je podstatně levnější. Nenapadá mě varianta jak udělat, aby měli svůj kredit na odoriku a neprovolali ten ségry. Ona jim ten mobil stejně musí nabít, aby mohli dát o sobě vědět, když jsou mimo domov. A nachci to dělat přes nějaké heslo aby volání přes VOIP pro ní nebylo příliš složitý.
Uživatelský avatar
srsen
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 11. říj 2012 16:15:59

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od srsen »

Tak ať si ti jejich kámoši pořídí taky odorika telfon a budou si volat zadara :) Nebo jinak - ta 2102 má 2 výstupy, tak jim udělat jejich účet, natáhnout telefoní kabel k nim do pokoje, tam jim píchnout telefon a budou mít oddělenej kredit. Sestře už potom na telefon nepolezou když jim přikáže voalt jen z jejich účtu. Ona jim potom může převádět kredit ze svýho účtu.
Odpovědět