Omezení portací mobilních čísel září 2013

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
TONE

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od TONE »

Dobrý den,

nemám s převodem příliš zkušeností. ČVOP již mám ale převod bude možný až po 4.10.
Myslel jsem, že to již zadám aby to pak proběhlo co nejrychleji...
ČVOP má platit do 11/2013, tak snad nepropadne.
Není mi jasné jestli i po datumu možného převodu, který mi sdělil operátor, nemůžou převod odložit a tak zmařit koupenou SIM. Odhaduji že v té době ještě budou požadovat jednu platbu která bude muset proběhnout přes složenku. Dle kusých info T-mobile.

S pozdravem Tomáš

Ps. T-mobil píše místo přání krásného dne, že je mrzí že po tak dlouhé době odcházím... :) uff byl to trochu boj, taky pořád volali.
odorikfanda
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 12. zář 2013 10:49:49

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od odorikfanda »

Uz mam konecne take od Vodafonu CVOP a ted jen cekam, kdy bude aktivni prenos cisel. Mam jich v rodine vice, tak doufamn ,ze nebude nejake "omezeni" ala max. 100 prenesenych cisel denne.
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od k.hrdina »

Dobrý den,
nechci nějak otravovat, ale kdy už to půjde ;) Mám kredit 3 Kč a volat prostě potřebuju. Díky za odpověď.
Alesh11

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od Alesh11 »

[quote="Woland"]Tak doufám, že je dnes posledním posunutým termínem. Pač už si vážně myslím, že je to normálně od t-mobile sabotáž směrem k Virtuálům. Pokud bude problém stále přetrvávat, jsem už rozhodnutý napsat na ČTÚ...[/quote]

Už jsem panu Malému na ČTÚ o tomto problému napsal. Jeho odpověď:
Dobrý den,
posílám okamžitě Váš e-mail příslušnému odboru. Přenositelnost je jedním ze zásadních prokonkurenčních opatření, proto je nezbytné, aby fungovala v pořádku.
Zdraví,

OM
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8184
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od xsouku04 »

Alesh11 píše:
Woland píše:Tak doufám, že je dnes posledním posunutým termínem. Pač už si vážně myslím, že je to normálně od t-mobile sabotáž směrem k Virtuálům. Pokud bude problém stále přetrvávat, jsem už rozhodnutý napsat na ČTÚ...
Už jsem panu Malému na ČTÚ o tomto problému napsal. Jeho odpověď:
Dobrý den,
posílám okamžitě Váš e-mail příslušnému odboru. Přenositelnost je jedním ze zásadních prokonkurenčních opatření, proto je nezbytné, aby fungovala v pořádku.
Zdraví,

OM
Pokud se nevyskytne nějaká komlikace, je možné, že během pátku by se nám mohlo podařit zadat maximálně 10 portací. Spíše bych ale počítal raději s pondělím či úterým. Trochu problém je v tom, že pokud se to posune, musí se posunout i samotné datum portace ... Asi bude tedy jistější datum portace stanovovat jako úterý + 4 pracovní dny.
Tohle zdržování nejsou žádné naschvály velkých, ale jim to opravdu technicky nefunguje, ladí to. Že je jejich systém a technici ve špatné kondici, je druhá věc.
Pokud něco stojí za stížnost je to, proč vodafone v případě smlouvy na dobu neurčitou zdržuje celý měsíc ...
Martin

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od Martin »

Já už mám kredit na nule asi 14 dní. Myslel jsem si že to vydržím, ale snad si ještě dobiji. Mám už Odorik SIMku a čekám jen až bude ten přenos aktivní na odorik.cz. Přecházím od T-Mobile.
Martin
Spocklw
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. črc 2013 10:29:55

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od Spocklw »

ViR píše:Jen na okraj - netušíte někdo, jak nyní operativně získat ČVOP/rychle odejít s předplacenkou od O2? Původní systém portací se zavoláním na *33 mi tu možnost včera nenabídl...
Zavoláním na infolinku a přepojení na operátora, aspoň tak jsem to udělal já. Připravit se akorát odpálkovat případné nabídky (supervýhodné, měsíční paušál + volání 3,5/min, neberte to). říkal i něco o mojeO2, možná by to šlo i přes to, ale to jsem nezkoumal.
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od k.hrdina »

ViR píše:
k.hrdina píše:Jaký je přesně formát té SMS? Díky
Na č. 7700 zašlete SMS ve tvaru: PRENOS ANO 1234

( Kde 1234 nahradíte svým administrátorským heslem do samoobsluhy.)
Můžete prosím poradit, jak je to u T-Mobile? U Vodafone mohu potvrdit funkčnost. Díky
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od enigmatic »

Pepes
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. dub 2011 15:10:44
Bydliště: Praha

Re: Omezení portací mobilních čísel září 2013

Příspěvek od Pepes »

Tak také již čekám na funkční portaci :-)
Odpovědět