Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od xsouku04 »

V menu Návody a nastavení -> Volání z internetu -> Volání z libovolného SIP programu, VoIP telefonu či adaptéru přibila možnost Povolit více registrací Ano/Ne
U otazníčku vedle je vysvětlení:
Umožňuje paralelní přihlášení více telefonů/aplikací na jednu linku. V případě deaktivace je přihlášeno pouze zařízení, které se registrovalo jako poslední.
Chci se nyní zmínit o důvodech, které nás vedli k tomuto přidání.
Možnost registrovat více koncových zařízení na jeden SIP účet není běžná věc a ne každé zařízení se v tomto směru chová korektně.
Některé třeba během několika milisekund pošle registrací bezdůvodně vícekrát, nebo svým odregistrováním odregistruje i další zařízení na stejné lince. Některé sítě nebo routery, mohou vyjímečně nějaký ten paket zdvojit. Z tohoto důvodu jsme přidali možnost tohle nadstandardní chování vypnout.
Pokud používáte Csipsimple, nebo pokud váš internet občas zdvojí nějaký paket, doporučujeme vypnout možnost mnohonásobné registrace. Pokud vše funguje bez potíží, není třeba nic měnit. Je to taková volba, kterou využije třeba 5% zákazníků. Defaultně máme možnost vícero registrací zapnutou.
Kabek

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od Kabek »

""Možnost registrovat více čísel na jeden SIP účet není běžná věc a ne každé zařízení se v tomto směru chová korektně."" Mám dotaz. V této větě "více čísel" je myšleno více "koncových zařízení" - více telefonních přístrojů na různých místech (IP adresách), lhostejno zda HW či SW-vých. SIP účet je jedinečný - jedinečné přihlašovací (registrační) heslo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od ViR »

Kabek píše:.... "více čísel" je myšleno více "koncových zařízení" - více telefonních přístrojů na různých místech (IP adresách), lhostejno zda HW či SW-vých.
Jestli toto byl ten dotaz (chybí tam otazník :-)), tak IMO ano. Takto to podle mne bylo myšleno....
Kabek

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od Kabek »

Pane, máte jedničku a já skoro nedostatečnou.... Chybí tam otazník. Tak, tak. I tak Vám děkuji za upřesnění - doplnění!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od xsouku04 »

Opravil jsem to v hlavním textu ať nepletu další lidi.
Kabek

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od Kabek »

xsouku04 píše:Opravil jsem to v hlavním textu ať nepletu další lidi.

Děkuji za všechny! Jste dobrej!
Kabek

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od Kabek »

"V případě deaktivace je přihlášeno pouze zařízení, které se registrovalo jako poslední. " Na vysvětlenou - dotaz:

Mám zaregistrováno koncové zařízení (např, voip brána), registrace vyprší za cca 30 minut. Někdo se zaregistruje, pak má brána bude nedostupná a místo ní bude dostupné zařízení toho "někoho"? Nebo, v případě registrace "mé" brány, každý další pokus o registraci bude odmítnut?

Díky za vysvětlení!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:"V případě deaktivace je přihlášeno pouze zařízení, které se registrovalo jako poslední. " Na vysvětlenou - dotaz:

Mám zaregistrováno koncové zařízení (např, voip brána), registrace vyprší za cca 30 minut. Někdo se zaregistruje, pak má brána bude nedostupná a místo ní bude dostupné zařízení toho "někoho"? Nebo, v případě registrace "mé" brány, každý další pokus o registraci bude odmítnut?

Díky za vysvětlení!
Neregistruje se jen tak někdo, ale někdo kdo zná vaše SIP číslo a heslo, tedy pravděpodobně vy.
Pokud se zaregistrujete třeba pomocí csipsimple, tak tou registrací se smaže registrace voip brány a zvonit to bude jen na csipsimple.
V praxi se ale spíše stane, že třeba vypnou proud, voip brána se zaregistruje znovu, ale již neodregistruje. Proto bude dočasně zaregistrovaná dvakrát. V případě že vypnete výcenásobné registrace tato nekorektnost nenastane.
Kabek

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od Kabek »

Myslel jsem si to, ale nebyl jsem si jistý... Díky za vysvětlení.
Jan Telefonistan

Re: Registrace více zařízení na jednu linku a nová volba

Příspěvek od Jan Telefonistan »

Tak to je bezva pane Soukup, hned jsem to na pap2t vypnul, protoze diky paralelnimu zvoneni dvoji registrace prave vubec nepotrebuju a nadelaly mi vic neplechy nez uzitku :) Mate jeste jeste zapnuty ten monitoring zdvojenych registraci? Zajimalo by me, jestli ty dvoji soucasne registrace delaji i jina zarizeni nez pap2t.

btw. rekl bych, ze mate chybu ve vasi kontrolni protispamove otazce "Pane Wechmeister, vy jste [hlava]", mam za to, ze Wachtmeister se psal s "a" a "t" :geek:
Odpovědět