Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
sanami
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. led 2013 16:58:06

Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Příspěvek od sanami »

Vlastním již nějakou dobu tento router přes který mám zapojený telefon. Bohužel se mi po čase stalo že router začal vypadávat. Musel jsem jej vytahnout ze zásuvky a znovu zapnout. Po čase přestal fungovat zcela. Když jsem jej však bez jakéhokoliv zásahu napojil přes napaječ od nového stejného routeru. Naběhl a bylo po problému. Nyní po delším čase se situace opakuje. Z čehož je jasné že se jedná o chybu napaječe. Chci zakoupit nový nevím však jaký. Nerad bych si router odpálil zapojením nesprávného napaječe. Bude umět někdo poradit.
Když jsem zadal do google typ napaječe nalezl jen asi jeden obchod někdě v německu. Takže stejný typ nepřipadáv úvahu. Jedná se o typ TSA9-050120WV 5V 1,2A
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2589
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Příspěvek od Pitomec »

U telefonů Grandstream jsem už taky párkrát měnil adaptér a vždycky to vyřešil tento: http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-sit ... -p751-159/
Obrázek
sanami
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. led 2013 16:58:06

Re: Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Příspěvek od sanami »

Takže si myslíte že by byl vhodný i pro router?
Uživatelský avatar
Eshop
Příspěvky: 31
Registrován: pon 20. úno 2012 13:50:51

Re: Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Příspěvek od Eshop »

Napaječ je dobré proudově trochu předimenzovat kvůli zahřívání. Jak výše zmiňuje Pitomec 2000mA by mělo stačit. Samozřejmě dodržet napájecí napětí 5V.
Napaječe většinou odcházejí kvůli přehřívání,které způsobí vysušení elektrolitických kondenzátorů. Napaječ potom pouští do zařízení tepavé (zvlněné) napětí a špičky, které můžou poškodit elektroniku přístroje i jeho filtrační kondenzátory na vstupu. Poškozené kondenzátory jsou většinou nafouknuté. Pokud máte poškozené kondenzátory i na vstupu zařízení, nový napaječ Vám nemusí moc dlouho vydržet.
sanami
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. led 2013 16:58:06

Re: Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Příspěvek od sanami »

No je pravda že původní npaječ měl pouze 1,2A tak snad 2A budou stačit. Router zatím jede na náhradní napaječ z druhého ale také začíná zlobit. Uvidím
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Napaječ pro Grandstream adapter ATA486

Příspěvek od xsouku04 »

Asi by stálo za to se podívat dovnitř na ATA486 jestli jsou tam nafouknuté kondenzátory. Pokud ano,
tak to zařízení vyhodit a nebo nechat nějakýmu kutilovi ony kondenzátory vyměnit. Podobně lze spravit i onen napaječ. Prostě jen vyměnit součástku za součástku stejných parametrů. Vadný kondenzátor má nafouknutou hlavičku.

Tady je návod http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?t=8169

Co se týče onoho odkazu , vypadá to, že zde opravované zdroje ale nejsou originál linksys, takže žádný strach. My jsme žádné neorgninály nikdy neprodávali.
Odpovědět