Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od xsouku04 »

Adam píše:Máte někdo zkušenosti s internetovým rádiem u těchto nokií? 

jde mi o spolehlivost. mám E72 a tam je tam aplikace nepoužitelná. občas dojde k vypadku spojení. to by samo o sobě nevadilo. problém ale je, že po výpadku už rádio nezačne automaticky hrát. čili nepoužitelné pro normální poslech.

zajímalo by mě, jak to je u těchto telefonů.
U nokia asha 303 jsem jednu dobu internetová rádia docela používal, žádné potíže jsem nezaznamenal.
KubaBrno

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od KubaBrno »

pgecler píše:Takze som zistil, ze toto funguje:
- email klient nefunguje len cez wifi, musia byt zapnute mobilne data
- to iste plati i pre prehliadac (pouzivam operu)

Postup:
1/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Osobne nastavenie -> Pridat osobny ucet -> Nast.miesta pr. -> vlastnost Nazov konta nastavit napr."wifi" / vlastnost Nast.nosica -> mobil.miesto prist. -> nastavit "wifi", ostatne polozky ponechat.
2/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Predn.miesto prist. -> navolit "wifi"; predvolit vo vs. apl.

Voala. Nokia browser, email klient, whatsup atd. funguje cez wifi.
KubaBrno

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od KubaBrno »

KubaBrno píše:
pgecler píše:Takze som zistil, ze toto funguje:
- email klient nefunguje len cez wifi, musia byt zapnute mobilne data
- to iste plati i pre prehliadac (pouzivam operu)

Postup:
1/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Osobne nastavenie -> Pridat osobny ucet -> Nast.miesta pr. -> vlastnost Nazov konta nastavit napr."wifi" / vlastnost Nast.nosica -> mobil.miesto prist. -> nastavit "wifi", ostatne polozky ponechat.
2/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Predn.miesto prist. -> navolit "wifi"; predvolit vo vs. apl.

Voala. Nokia browser, email klient, whatsup atd. funguje cez wifi.
Prosím, pokud (je to pro dítě) nejsou zapnuta inet Data T-Mobile, tak to po WiFi nebude fungovat?...
Díky
Kuba
pgecler

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od pgecler »

KubaBrno píše:
KubaBrno píše:
pgecler píše:Takze som zistil, ze toto funguje:
- email klient nefunguje len cez wifi, musia byt zapnute mobilne data
- to iste plati i pre prehliadac (pouzivam operu)

Postup:
1/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Osobne nastavenie -> Pridat osobny ucet -> Nast.miesta pr. -> vlastnost Nazov konta nastavit napr."wifi" / vlastnost Nast.nosica -> mobil.miesto prist. -> nastavit "wifi", ostatne polozky ponechat.
2/ Nastavenie -> Konfiguracia -> Predn.miesto prist. -> navolit "wifi"; predvolit vo vs. apl.

Voala. Nokia browser, email klient, whatsup atd. funguje cez wifi.
Prosím, pokud (je to pro dítě) nejsou zapnuta inet Data T-Mobile, tak to po WiFi nebude fungovat?...
Díky
Kuba
Dobrý deň, máte pravdu.

Zistil som, že stačí upraviť vlastnosť mobil.miesto prist. na wifi,internet.

Potom uz pripojenie funguje i pokial je zapnute len wifi, alebo len 3G, alebo oboje.

Neviem ako je to, pokial je zapnute 3G a wifi zaroven? Snáď funguje priorita wifi... Osobne doma zapnem wifi, mimo domov 3G.
pgecler

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od pgecler »

xsouku04 píše:
pgecler píše: No a posledna vec, registroval som si skype ucet u odorika. Blbe je, ze teraz mi ludia pisu, lebo si myslia, ze som stale online. Online je ale odorik. Bolo by fajn, upravit funkcnost tak, aby sa k skype pripajal, len ked sa pripojim s telefonom na VoIP.
Doporučil bych na odorik.cz nezadávat přímo vaše skype jméno a heslo, ale zřídit si na to speciální. Váš obvyklý skype pak můžete na tento speciální přesměrovat. Kamarádi tak uvidí, kdy jste opravdu on line. Pokud nejste i tak mohou zavolat, protože hovoru bude přesměrován zdarma na to druhé skype jméno, dále na odorik a poté kam je libo.
Ďakujem za odpoveď.

Nastavil som skype podľa Vášej rady. Je jedno, či som pripojený k účtu Odorik VoIP, alebo nie, priatelia stále vidia v skype bledozelenú ikonu stavu (presmerovanie).

Nejak mi uniká pointa riešenia...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od xsouku04 »

Aha v tom případě si přesměrování na tu dobu, kdy jste opravdu on-line a chcete být na příjmu vypněte. O tomhle jsem nevěděl.
Jinak pointa je také v tom, že nemusíte zadávat vaše přihlašovací údaje vašeho hlavního skypu u nás na webu, ale jen nějakého podružného skypu za tím účelem zřízeného.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od ViR »

Problém v komunikaci, řekl bych :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od xsouku04 »

Aha už to chápu. Vy chcete, aby jste byl online na skypu jen když se přihlásíte přes sip. To nejde. Často to využívají lidé právě proto, aby se jím dalo zavolat na skype právě když nejsou na internetu. Takže myslím, že by to moc lidí nevyužilo.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od enigmatic »

xsouku04 píše:Aha už to chápu. Vy chcete, aby jste byl online na skypu jen když se přihlásíte přes sip. To nejde. Často to využívají lidé právě proto, aby se jím dalo zavolat na skype právě když nejsou na internetu. Takže myslím, že by to moc lidí nevyužilo.
No kdyby šlo v nastavení vybrat jednu z variant tak by to bylo dokonalé. My máme Skype "vyvedený" na pevnou linku a ta běží jen když je zapnutá prodlužka s internetem a s VOIP bránou.
pgecler

Re: Nokia ASHA 303 se přestává vyrábět, je zde nová asha 311

Příspěvek od pgecler »

xsouku04 píše:Aha už to chápu. Vy chcete, aby jste byl online na skypu jen když se přihlásíte přes sip. To nejde. Často to využívají lidé právě proto, aby se jím dalo zavolat na skype právě když nejsou na internetu. Takže myslím, že by to moc lidí nevyužilo.
Ďakujem za odpoveď. Presne o to mi išlo.
Odpovědět