Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Provolání API pro callback spotřebuje pár set bytů což při účtování 1 Kč / 1MB vyjde na zlomek haléře, takže mi nějak uniká důvod proč se drbat se zadáváním DTMF.
To pro případ, že nemá simkartu od nás, nebo je např. v roamingu, kde může být používání dat více riskantní. (i když v EU jsou to haléře též) - pravda v roamingu zase nabízí data všichni za celkem stejnou cenu v EU účtovaných po KB, což může být pro tyhle účely levnější než domácí balíčkovací tarify.
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od v6ak »

Nejsem si jist, že Android nabízí API, kterým by šlo jen tak něco mačkat na displeji. Obávám se, že spíše ne.

A to rozpoznání tlačítek by taky nemusela být až taková sranda.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

v6ak píše:Nejsem si jist, že Android nabízí API, kterým by šlo jen tak něco mačkat na displeji. Obávám se, že spíše ne.

A to rozpoznání tlačítek by taky nemusela být až taková sranda.
Jasně že to nenabízí, byla by to bezpečnostní díra. A prostě jen číst z displeje, co tam zrovna je, je také zakázáno.
To byl musel být mobil rootnutý a prostě to za ty komplikace nestojí.

Tedy takové řešení, které by obnášelo jen instalaci jediné aplikace a fungovalo by na všech telefonech tak, jak je výrobci dodávají, prostě neexistuje. Android není dokonalý a je trošku škoda, že zatím nemá žádnou opravdovou konkurenci.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

xtonda píše:Provolání API pro callback spotřebuje pár set bytů což při účtování 1 Kč / 1MB vyjde na zlomek haléře, takže mi nějak uniká důvod proč se drbat se zadáváním DTMF.
No tak já jsem se o to zajímal myslím ještě předtím než byl odorik virtuál a nebo prostě v době, kdy všichni chtěli nějaké paušály a nebo předplacenka vyšla zruba na 20 - 33kč/měsíčně i když se nevolá. Když jesm si pořídil VoIP tak volám ještě míň přes mobil a našel jsem aplikaci pro automatizaci callbacku na Windows mobile http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=19&t=1554 tak jsem se zajímal, jestli něco takového neni i pro android např. pro bráchu nebo až bych si někdy koupil mobil s androidem. Mezi tím se objevil One Mobile, který nabízí volání za 1,50Kč za minutu bez paušálu a minimálního plnění. Chtěl jsem tam přejít hlavně z důvodu, že bych mohl třeba občas použít internet, který mě nebude stát 25Kč na den za 5MB od Vodafonu. A taky tam přejít s ostaníma členama rodiny, kteří callback nevyužívají (neumí, nechtějí se učit). Zjistil jsem, ale že One Mobile je neseriózní firma, tak tam nepujdem. Než si ale koupím telefon z Androidem, tak už bude beztak víc firem, které budou nabízet ceny podobné callbacku a i bez paušálu (už je na světě další) takže možná ten callback a tu aplikaci pro Android nemá cenu řešit a asi je to teda složité to naprogramovat tak jak bych si představoval, aby se to obešlo.

Osobně jsem si teda dal nulový tarif od Vodafonu a volám z mobilu přes Odorik callback.

Ještě mě teda napadá, pokud by někdo chtěl používat callback pohodlně u Odorika a chtěl to objednávat offline, tak by Odorik mohl rozšířit ty prozváněcí čísla na 99 jako jsem viděl u nějakého jiného VoIP operátora.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

v6ak píše:Nejsem si jist, že Android nabízí API, kterým by šlo jen tak něco mačkat na displeji. Obávám se, že spíše ne.

A to rozpoznání tlačítek by taky nemusela být až taková sranda.
Tak asi o programování teda vím míň než jsem myslel, ale to musí být na vše API ? To jako programátor nemůže naprogramovat co se mu zlíbí a co dokáže ? Jako, že jeho aplikace bude dělat to, co naprogramuje (vymyslí) ? Vím, že může použít různé knihovny pro ulehčení, ale může si snad naprogramovat co chce, pokud to OS výslovně "neblokuje" ? Nebo to jde třeba na windows a na androidu je to jinačí ? Tam musí být na vše API ?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

"Než si ale koupím telefon s Androidem, tak už bude beztak víc firem, které budou nabízet ceny podobné callbacku a i bez paušálu"

Tomu bych moc nevěřil. Fyzicky tady vlastní mobilní síť jenom 3 operátoři a ten virtuální zbytek se pohybuje (a vždy bude pohybovat) výhradně v mezích, které jim ti 3 nabídnou.
Obrázek
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od JPT »

Tak třeba těch 1,50Kč je podle mě cena podobná :-) a tu už dnes nabízejí 2 firmy bez paušálu. Jinak jde mi hlavně o to bez paušálu a bez minimálního plnění, takže jestli budu platit 1,18 nebo 1,50 je mi celkem jedno, ale když už mám tu aplikaci na ten callback, tak schválně nebudu volat za 1,50kč :-)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

Třeba Tesco, ne? Dobiješ, stejnou částku ti připíšou na měsíc jako bonus a cena za minutu kamkoliv se pak rovná 1,45Kč (s tarifikací 60+1). Jenže - bonusový kredit platí 30 dní, je to celý podmíněný vlastnictvím ClubCard a celkově ta provázanost klienta s Tescem je víc než jenom pro volání. To neberu 8-)
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od mobilemanic »

JPT: Tohle "dělat si co chci" šlo v dřevních dobách Windows-API - a taky jak to dopadlo, kolik existuje rootkitů, keyloggerů a podobně. Na těchto nových systémech (Android, iOS) je API omezené na minimum nutných možností, aby se právě tomuto zamezilo. No a když nemáš API, tak uvnitř aplikace si můžeš dělat co chceš, ale prostě interagovat mimo aplikaci třeba s jinou aplikací prostě nemůžeš, nemáš jak. Řeší to pouze root telefonu, který umožní vlastně tak nějak přístup k celé paměti a celému systému, takže pak můžeš přistupovat přímo k aplikacím, displeji, klávesnici, apod.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

JPT píše:
v6ak píše:Nejsem si jist, že Android nabízí API, kterým by šlo jen tak něco mačkat na displeji. Obávám se, že spíše ne.

A to rozpoznání tlačítek by taky nemusela být až taková sranda.
Tak asi o programování teda vím míň než jsem myslel, ale to musí být na vše API ? To jako programátor nemůže naprogramovat co se mu zlíbí a co dokáže ? Jako, že jeho aplikace bude dělat to, co naprogramuje (vymyslí) ? Vím, že může použít různé knihovny pro ulehčení, ale může si snad naprogramovat co chce, pokud to OS výslovně "neblokuje" ? Nebo to jde třeba na windows a na androidu je to jinačí ? Tam musí být na vše API ?
Ano, je to tak.
Na desktopu/Windows to neni problem automatizovat/ovladat jinou bezici aplikaci, napriklad pomoci programovaciho jazyka AutoIt lze takove aplikace (napriklad mackajici cizi talcitka) velmi jednoduse naprogramovat.
Na Androidu neco takoveho ale neni mozne, protoze opravneni jedne bezici aplikace nedovoli jakkolliv zasahovat do jine bezici aplikace. Android (nerootnuty) je proste velmi striktni.
Takze to neni jen otazka API Androidu, v nemz chybi (asi zamerne) podpora DTMF. Kdyby v API Androidu byla podpora DTMF, pak by slo velmi jednoduse udelat aplikaci, ktera ten callback provede i bez nutnosti mit k dispozici pripojeni k internetu nebo nutnosti ovladat jinou bezici aplikaci.
Odpovědět