Výpadky

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
severak
Příspěvky: 18
Registrován: pon 24. čer 2013 13:55:33

Re: Výpadky

Příspěvek od severak »

A to je normální? Neporušují tím zákon o svobodném podnikání? Já přeci přes ně (O2-Bonerix) volám na nějaké číslo, registrované v naší republice. Jestli to blokují, tak tím musí přeci porušit zákon. Nebo ne?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Výpadky

Příspěvek od ViR »

severak píše:A to je normální? Neporušují tím zákon o svobodném podnikání? Já přeci přes ně (O2-Bonerix) volám na nějaké číslo, registrované v naší republice. Jestli to blokují, tak tím musí přeci porušit zákon. Nebo ne?
Svobodné podnikání s tím nemá příliš co do činění :-). Ale MOHOU tím porušovat následují ustanovení § 35 odst. (1) Zák. 127/2005 Sb.:

§ 35
Přístup k telefonním číslům a službám elektronických komunikací

(1) Podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací je povinen zajistit, je-li to technicky proveditelné a ekonomicky přiměřené, s výjimkou případů, kdy se volaný účastník rozhodl z obchodních důvodů omezit přístup volajících, kteří se nacházejí v určitých geografických oblastech, aby koncoví uživatelé měli v rámci Evropské unie přístup

a) ke službám poskytovaným prostřednictvím negeografických telefonních čísel a mohli tyto služby využívat,

b) ke všem číslům používaným v Evropské unii, bez ohledu na technologii a zařízení používaná operátorem, včetně čísel z národních číslovacích plánů členských států Evropské unie, čísel patřících do Evropského telefonního číslovacího prostoru a univerzálních mezinárodních čísel pro bezplatné volání.


Zkuste to nahlásit svému operátorovi jako poruchu, co odpoví ;-).

Update: Právě jsem to nahlásil jako poruchu - linka 800184084, volba 4, a dále 1. Prý žádnou poruchu nemají hlášenu, ale prověří to a zavolají zpět. Tak by to chtělo jim tu poruchu když tak hlásit opakovaně... Ať případně sdělí oficiálně důvod, proč to blokují.
severak
Příspěvky: 18
Registrován: pon 24. čer 2013 13:55:33

Re: Výpadky

Příspěvek od severak »

Tak operátor(chlap) mi zdělil, abych nejdřív zjistil, jaký operátor toto číslo je (0042133889880- přednastavené zpětné volání) , že oni to takto podle čísla nedokáží zjistit,(já mu nezdělil, že je to prozvonění v systému Odorik) abych použil jiné číslo O2, z kterého bych to vyzkoušel. Zdá se mi, že prostě přenášejí neschopnost nebo úmysl nespojení, na konkrétní číslo, na zákazníka. Podle mne je to na stížnost k ČTU.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Výpadky

Příspěvek od ViR »

severak píše:Tak operátor(chlap) mi zdělil, abych nejdřív zjistil, jaký operátor toto číslo je (0042133889880- přednastavené zpětné volání) , že oni to takto podle čísla nedokáží zjistit,(já mu nezdělil, že je to prozvonění v systému Odorik) abych použil jiné číslo O2, z kterého bych to vyzkoušel. Zdá se mi, že prostě přenášejí neschopnost nebo úmysl nespojení, na konkrétní číslo, na zákazníka. Podle mne je to na stížnost k ČTU.
Mně se po nahlášení poruchy ozvali si tak 3/4 hodiny, že to "zkoušeli i z Vodafonu a TMo, a že odtud je to nedostupné také". Čili lhali, jak příslušník minoritního etnika. :-) V podstatě je evidentní, že to nechtějí řešit...
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Výpadky

Příspěvek od paty07 »

By člověk musel být pohotovej a říct, že se SIMkami ostatních operátorů se na ty čísla dovoláš (i když nedovoláš protože jenom vyzvání)
pita-petr
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. lis 2012 9:29:36

Re: Výpadky

Příspěvek od pita-petr »

Nevite nekdo, proc uz delsi dobu nefunguje web forum www.telefonujeme.cz ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky

Příspěvek od xsouku04 »

pita-petr píše:Nevite nekdo, proc uz delsi dobu nefunguje web forum http://www.telefonujeme.cz ?
Taky jsem si všiml. Doufám, že je to jen tím, že ten, kdo jej udržuje, je na dovolené. Bylo by škoda, aby tolik zajímavých informací šlo offline.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Výpadky

Příspěvek od Pitomec »

pita-petr píše:Nevite nekdo, proc uz delsi dobu nefunguje web forum http://www.telefonujeme.cz ?
Nefunguje 1 den.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:
pita-petr píše:Nevite nekdo, proc uz delsi dobu nefunguje web forum http://www.telefonujeme.cz ?
Nefunguje 1 den.
Aha já to pozoruji již déle, takže problém bude možná v doméně, proto se to neprojeví zároveň u všech. Možná by stačilo si lokálně nasměrovat doménu www.telefonujeme.cz na původní adresu a znovu by to jelo.
pita-petr
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. lis 2012 9:29:36

Re: Výpadky

Příspěvek od pita-petr »

Nefunguje uz asi tri dny. No...uvidime.
Odpovědět