Přerušení hovoru po 5 s

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
chovanecm
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:04:54

Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od chovanecm »

Dobré dopoledne,
můžete se prosím pokusit zjistit, co bylo příčenou přerušení následujících hovorů po cca 5 sekundách? ID 64860952, 64860972, 64862175, 64862294 (a bylo to i u pár dalších zkušebních hovorů, včetně hovoru na číslo *0854).
Zdá se, že se mi to stává při telefonování z iPhonu, SW Media5-fone, při připojení přes domácí wifi (na jiné jsem to nezkoušel, ale přes 3G hovor běží). Dříve hovory fungovaly i přes wifi. Zkusil jsem ještě X-lite na PC, tam se standardně dovolám a vše, zdá se, funguje.
Zajímavé je, že když jsem z iphonu vytočil rychlou volbu, kterou mám mapovanou na sipa:…, k výpadku nedošlo.

Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od xsouku04 »

ACK při zdvihnutí hovoru, které obdrží naše proxy, neakceptuje. Proč přesně, to posílám k posouzení kolegovi.
chovanecm
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:04:54

Re: Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od chovanecm »

Děkuji,
jestli ještě mohu poprosit, mám trochu jiný problém s hovorem na skype.
Objednávám zpětné volání ze skype účtu, ale uživateli nezačne vyzvánět. Např. hovor 64880804 (uživatel je přihlášený z Polska). Uživatele Odorik v kontaktech má. Když jsem objednal hovor na svůj skype (hovor 64880268), vyzvánění proběhlo. Zkusil jsem onomu uživateli zavolat přímo ze svého skype (mimo odorik) a spojení se podařilo.

EDIT: Přihlásil jsem se na ten „nefunkční“ účet v Praze a objednal volání. Bez problémů bylo navázáno. Může mít tedy nějaký vliv, že je jinak přihlášený z Polska?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od xsouku04 »

chovanecm píše:Děkuji,
jestli ještě mohu poprosit, mám trochu jiný problém s hovorem na skype.
Objednávám zpětné volání ze skype účtu, ale uživateli nezačne vyzvánět. Např. hovor 64880804 (uživatel je přihlášený z Polska). Uživatele Odorik v kontaktech má. Když jsem objednal hovor na svůj skype (hovor 64880268), vyzvánění proběhlo. Zkusil jsem onomu uživateli zavolat přímo ze svého skype (mimo odorik) a spojení se podařilo.

EDIT: Přihlásil jsem se na ten „nefunkční“ účet v Praze a objednal volání. Bez problémů bylo navázáno. Může mít tedy nějaký vliv, že je jinak přihlášený z Polska?
Bohužel zdá, že ani Skype není dokonalý a občas jim nefunguje volání mezi dvěma uživateli bez zjevného důvodu.
Nefunguje-li vám spojení ze skype jména Odorik.cz, zkuste z odorik9. Odorik9 funguje úplně stejně jako Odorik.cz, jen se používá kodek g729 místo ALAW=g711a=PCMA, nemělo by to mít ale slyšitelný rozdíl. Na skype jméno můžete volat přes zpětné volání též, jen místo skype:skype_jmeno zadáte skype9:skype_jmeno.
chovanecm
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:04:54

Re: Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od chovanecm »

Už to šlo i s klasickým skype:...

K prvnímu problému (rozpad hovoru po 5 s). Před týdnem jsem nějak experimentoval kvůli problémům s jiným VoIP operátorem a nastavil jsem na routeru nějaký SIP ALG. Od té doby jsem na mobilu VoIP nepoužíval, takže jsem problém zaznamenal až teď. Deaktivoval jsem SIP ALG a hovory se už nerozpadají.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od xsouku04 »

chovanecm píše:Už to šlo i s klasickým skype:...

K prvnímu problému (rozpad hovoru po 5 s). Před týdnem jsem nějak experimentoval kvůli problémům s jiným VoIP operátorem a nastavil jsem na routeru nějaký SIP ALG. Od té doby jsem na mobilu VoIP nepoužíval, takže jsem problém zaznamenal až teď. Deaktivoval jsem SIP ALG a hovory se už nerozpadají.
SIP ALG je dobré mít vždy vypnuto, pokud to nejde nebo se vám nechce hledat použijte jiný port tedy např. sip.odorik.cz:6688 . Použití jiného portu SIP ALG spolehlivě zneškodní. SIP ALG dovede dělat různé záhady a je jinak úplně k ničemu.
Více info http://www.802.cz/sip-alg/ Je to taková kuriozita a úkaz korporátní tuposti.
chovanecm
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:04:54

Re: Přerušení hovoru po 5 s

Příspěvek od chovanecm »

Ten popis na 802.cz jsem pak také našel. Koukal jsem se do konfigurace routeru, zda není nějak špatně nastavený firewall a při té příležitosti jsem si vzpomněl, že jsem tenkrát ten ALG zapnul. Takže už OK.
Děkuji za dnešní pomoc.
Odpovědět