Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od xsouku04 »

Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý pokus.
Nevíte někdo v čem je ten problém, že je potřeba to často nastavovat několikrát než se to povede?
Možná se prostě neuloží heslo.
Děláme to podle návodu
http://www.odorik.cz/w/siemensip
phreo

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od phreo »

v čem je problém nevím, ale z pár pokusů s gigasetem plyne že stačí nastavit jednou ale je třeba počkat, u více linek se regne nejdříve jedna a po nějakém čase další, než se korektně přihlásí tak opakovaně proběhne
pokus končící chybou invalid credentials..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od xsouku04 »

Díky. Některým se zase osvědčilo nepoužívat copy a paste při vkládání hesla, ale heslo si ručně opsat. Možná je to ale jen něčí dojem. Pokud budete heslo opisovat tak pozor na podobná písmenka jako velké "i" a malé "l".
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od Pitomec »

Copy / paste jedině přes notepad
Obrázek
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od jirka »

Pár Gigasetů jsem nastavoval a napoprvé registrace skoro nikdy nebyla úspěšná.
Problém s heslem to asi nebude, protože i v případě úspěšné registrace stačí linku deaktivovat a znovu aktivovat a status většinou spadne do registration failed. Chce to chvíli počkat cca 10-15s a znovu zmáčknout set (nebo zmáčknout edit u dané linky, pak set) a registrace naskočí.
alfi

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od alfi »

moje zkušenost je taky nastavit a počkat.. chvíli to píše failed a nakonec se přihlásí - obvykle do cca půl minuty. není třeba nic dělat, max. znovu načist stránku a zkontrolovat výsledek :-)
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od vanas »

Mám stejnou zkušenost. Dělal mi to C470, C475 i A580. Vždy stačí normálně nastavit údaje a dát SET. Po reloadu stránky to napíše že Registration Failed nebo Server nedostupný.

Po cca 10 sekundách, někdy i výrazně méně, někdy o něco více, když dáte F5, uvidíte buď Registered (což je OK) nebo Registration Failed, což už si můžete být jisti, že máte opravdu něco špatně nastaveno. Ale návod tady na Odoriku je super. Podle něj jsem to nastavil vždycky a vždycky se to chovalo tak, jak píši výše :-)
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od Hooonza »

Problém je v tom, že když znáte gigaset, správně ho nastavíte, uložíte a pak si dojdete na záchod nebo si dáte kafe. Když se vrátíte, telefon je zaregistrovaný, nic jiného v tom není. Chvilku počkat, to je celé ;)
Copy / paste není žádný problém, tedy, když tam nejsou nějaké ty znaky navíc, ale to jsou chyby uživatele, ty sem nepočítám :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes jsem se ptal servisu co vyřizují reklamace gigasetu. Buď o záhadném "nechci se přihlásit a nechci" vůbec nevědí a nebo jde opravdu o to jen trpělivě čekat a čekat a čekat.

Níže cituji jejich odpověď:

Je nutno počkat, než se zařízení zaregistruje. Pokud se po delší době nezaregistruje, může být problém v zadaných údajích, nebo v datové síti (firewall apod.).
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Telefony Siemens Gigaset - přihlásí se až na několikátý

Příspěvek od Hooonza »

[OT]
To s pomalou reakcí prohlížečů Firefox a IE (Chrome zdá se reaguje hbitěji) na gigasety a "max-persistent-connections-per-server" asi znáte, že : http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?p=53694#53694
Funguje to i na novější Gigasety.
[/OT]
Naposledy upravil(a) Hooonza dne stř 16. kvě 2012 12:08:48, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět