Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od Kristovec »

Datové balícky uz jsou,takze zpet k roamingu.
V Ceníku doplnkovych sluzeb jsou dobré informace.Uz livji,ze jsem si koupil
Eurekago,od léta tedy ztratí smysl.Ale klesne i cena odch.hovoru?Na kolik?
Chtel jsem svou SIM dát pryc,ale asi to jeste zvázím,i za 5 Kc/min a 30 + 1
se dá trochu volat.VBH od O2 3,90 Kc/min ale 60 + 60 levneji nevyjde.
Jak vidíte EU budoucnost,flat nebo neco tak?
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od mdvo »

přiznám se, že jsem tu četl (možná jsem se přehlédl), že roaming bude od ledna fungovat. Nyní jsem v zahraničí, roaming nefunguje a já nemohu provádět bankovní platby, neboť vyžadují sms potrvzení. Dokonce ani dobít kredit si nemohu. Momentálně jsem v dost bezvýchodné situaci, neboť se vracím až za 14 dní a to už je pozdě. Alespoň že jsem si provedl přesměrování na sim, co v zahraničí funguje, takže jsem, i když to doplácím z vlastní kapsy, na telefonu alespoň dostupný.
Mimochodem, v takové situaci dokonce po dvou dnech bez příhlášení do sítě přestal fungovat i whatsapp. Vyžaduje znovu potvrzení pomocí sms, které nemohu provést.
Jsem teď slušně řečeno rozčarovaný.
sudetak
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17. zář 2012 11:57:10

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od sudetak »

No přiznám se, že bych roaming též již přivítal. V sobotu při nákupech v Německu, jsem
z důvodu potvrzení (nepotvrzení) plateb kartou musel platit cash z půjčených eur. Volání
ze staré, původně datové SIM, taky nic moc. Snad se již v blízké době dočkáme.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od Pub.lbc »

Dnes jsem procházel příspěvky fóra a koukal na ceník Roamingu, kde jsem něco jasně nepochopil :?:
Na wiki http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _-_roaming
jsem našel následující text:
Volání ze zahraničí - Roaming
Roamingové služby lze aktivovat v menu Průvodce nastavení → Vlastní teleofnní číslo → Vlastní telefonní číslo Informace platná k 01.03.2014: Aktivací roamingu budou zakázány odchozí hovory jak v ČR tak zahraničí. Doporučujeme tedy aktivovat roaming až těsně před odjezdem nebo již v zahraničí.
1) Mám to chápat tak, že mezi posláním požadavku a skutečnou aktivací roamingu nebudou možné žádné odchozí hovory???????? Nebo je to jinak?
2) Je to záměr nebo stav během vývoje?
3) Bude nějaká změna?
4) Jak dlouho může toto blokování odchozích hovorů trvat?
MaxVS
Příspěvky: 13
Registrován: sob 01. úno 2014 20:41:59

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od MaxVS »

Volání ze zahraničí - Roaming
Roamingové služby lze aktivovat v menu Průvodce nastavení → Vlastní teleofnní číslo → Vlastní telefonní číslo Informace platná k 01.03.2014: Aktivací roamingu budou zakázány odchozí hovory jak v ČR tak zahraničí. Doporučujeme tedy aktivovat roaming až těsně před odjezdem nebo již v zahraničí.
Taky na to nechápavě čumím... Znamená to, že při každém přejezdu hranice si musím aktivovat/deaktivovat roaming ? Co je to za kokotinu ? A co znamená "...budou zakázány odchozí hovory jak v ČR tak zahraničí" ? To jako že ze zahraničí nemůžu volat ? Takový "Roaming" je na 2 věci, jistě víte na jaké...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od Pitomec »

Callbackem volat můžeš.
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od mobilemanic »

Zřejmě je to dočasný stav, aby se nemuselo na roaming čekat další měsíce, dokud nebudou vyřešené podmínky pro správnou zálohu...

Zapnutím roamingu nepůjdou odchozí hovory, nicméně budou v roamingu funkční všechny hovory příchozí, SMS i data. Alespoň takhle jsem to pochopil...

Tak ono jako dočasné řešení je to lepší než drátem do oka :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:Zřejmě je to dočasný stav, aby se nemuselo na roaming čekat další měsíce, dokud nebudou vyřešené podmínky pro správnou zálohu...

Zapnutím roamingu nepůjdou odchozí hovory, nicméně budou v roamingu funkční všechny hovory příchozí, SMS i data. Alespoň takhle jsem to pochopil...

Tak ono jako dočasné řešení je to lepší než drátem do oka :-)
Ano je to dočasný stav. Je na něm nepříjemné to, že když si povolíte roaming, zablokujete si všechny odchozí hovory i když jste zatím jen v ČR. Proto je roaming si povolit až těsně před vycestováním nebo rovnou v zahraničí.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od Pub.lbc »

xsouku04 píše: Ano je to dočasný stav. Je na něm nepříjemné to, že když si povolíte roaming, zablokujete si všechny odchozí hovory i když jste zatím jen v ČR. Proto je roaming si povolit až těsně před vycestováním nebo rovnou v zahraničí.
Díky za vysvětlení :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Roaming na SIM-ku od Odorik.cz

Příspěvek od Tydýt »

xsouku04 píše: Ano je to dočasný stav. ...
A existuje nějaký předběžný časový harmonogram ? Jinými slovy kdy bude roaming fungovat bez omezení ?
_______________________________________ Obrázek
Odpovědět