Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:A pokud to spáruji, bude možné to dočasně deaktivovat například budu tři měsíce na Bahamách :lol:
To jen příklad ale i tak by mne to zajímalo. A když se to spáruje, bude možné to pak vrátit Odorikovi a nebo bude možné pak přejít s Odorčí SIM kartou k jinému operátorovi ?
Dočasně deaktivovat (suspendovat) půjde, zatím to ještě nejde, maximálně na půl roku. Simkarta patří T-mobile, takže s ní přecházet jinam nebude možné. Přenášet číslo možné je, ale je to drahé.
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od buric.zdenek »

xsouku04 píše:
helmut.niederman píše:A pokud to spáruji, bude možné to dočasně deaktivovat například budu tři měsíce na Bahamách :lol:
To jen příklad ale i tak by mne to zajímalo. A když se to spáruje, bude možné to pak vrátit Odorikovi a nebo bude možné pak přejít s Odorčí SIM kartou k jinému operátorovi ?
Dočasně deaktivovat (suspendovat) půjde, zatím to ještě nejde, maximálně na půl roku. Simkarta patří T-mobile, takže s ní přecházet jinam nebude možné. Přenášet číslo možné je, ale je to drahé.
A mohu vědět, kolik si Odorik případně účtuje, pokud by se zákazník rozhodl přenést číslo jinam?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od xsouku04 »

A mohu vědět, kolik si Odorik případně účtuje, pokud by se zákazník rozhodl přenést číslo jinam?
Odchod je zdarma, jen se nevrátí těch 50 Kč jistina za číslo. To se vrátí, jen když je číslo uvolněno, tedy nepřenášeno.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od konrad »

xsouku04 píše:Dočasně deaktivovat (suspendovat) půjde maximálně na půl roku.
Dobrý den, dočasná deaktivace by už měla jít (v bublině se tak píše); ale kde? V "návody a nastavení" jsem takovou možnost nenašel.
Dokud nenajdu vhodný dual sim telefon s podporou sip protokolu (nejvíc by mi vyhovoval Nokia Asha 303 nebo 302) sim odorik nevyužiji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše:
xsouku04 píše:Dočasně deaktivovat (suspendovat) půjde maximálně na půl roku.
Dobrý den, dočasná deaktivace by už měla jít (v bublině se tak píše); ale kde? V "návody a nastavení" jsem takovou možnost nenašel.
Dokud nenajdu vhodný dual sim telefon s podporou sip protokolu (nejvíc by mi vyhovoval Nokia Asha 303 nebo 302) sim odorik nevyužiji.

Deaktivace stále bohužel nejde.
T-mobile to zatím neumí a mají nyní plné práce s novým způsobem přenášení čísel.
Kvalitní dvousimkartové telefony existují. Nokia 206 recenzuji zde http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=1702 na další se také podívám.
manta99
Příspěvky: 15
Registrován: pát 21. říj 2011 21:52:00

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od manta99 »

Pokud deaktivace SIM nefunguje, jak se zachovat v případě, že mi někdo zcizí mobil? Nerad bych pak někoho nechával telefonovat z mého účtu...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od Pitomec »

Karta by měla jít normálně zablokovat. Stačí potvrzení od Policie ČR, že byla nahlášena krádež.
Obrázek
manta99
Příspěvky: 15
Registrován: pát 21. říj 2011 21:52:00

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od manta99 »

Když bych už měl to potvrzení, tak kartu by zablokoval kdo? T-mobile nebo Odorik? Rychlejší způsob není?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od Pitomec »

Zcela jistě by to nechal zablokovat poskytovatel služby, tj. Odorik. A ten by taky vystavil duplikát SIM. S T-Mobile v žádném smluvním vztahu nejseš.
Obrázek
Uživatelský avatar
huska
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. pro 2011 18:05:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokdy je nutné aktivovat SIM kartu ?

Příspěvek od huska »

manta99 píše:Pokud deaktivace SIM nefunguje, jak se zachovat v případě, že mi někdo zcizí mobil? Nerad bych pak někoho nechával telefonovat z mého účtu...
Ale blokace není totéž, co deaktivace.
Rejpal.
Odpovědět