deaktivace mobilního čísla

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od peekaa »

Dobrý den,

je již možná "deaktivace mobilního čísla", jak jsme to tady někde četl v diskuzi, že to bude možné? Pokud dlouhodoběji nevyužívám sim kartu, abych nemusel platit 1Kč denně. Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od xsouku04 »

Na straně T-mobile je už deaktivace možná. Nyní jen musíme dodělat, aby byla automatická nebo též na přání zákazníka a nemuselo se to dělat ručně. Předpokládám, že tato volba možná spolu s dalšími nastaveními přibude koncem září nebo začátkem října.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od peekaa »

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s touto volbou. U mě se totiž změnily trochu podmínky, takže bych potřeboval kartu dlouhodoběji deaktivovat nebo jestli je možné ji nějak vrátit, aby nemusel platit 1Kč/denně.

Děkuji.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od helmut.niederman »

peekaa píše:Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s touto volbou. U mě se totiž změnily trochu podmínky, takže bych potřeboval kartu dlouhodoběji deaktivovat nebo jestli je možné ji nějak vrátit, aby nemusel platit 1Kč/denně.

Děkuji.
Bohužel Odorik toto teď nenabízí a kdo ví kdy ! Nicméně je tu jedna varianta, zřídit si ještě jeden účet u Odorika a převést na něj kredit z toho účtu, kde máte mobilní telefon. Je v tom ale jistý háček. Na účtu musí být minimální zústatek 10,- Kč, a zbytek peněz můžete přetransferovat do nového účtu Odorik, jakmile tam bude kredit 10,- Kč můžete jej utratit až nuly. Ale zase je nevýhoda, že Odorik vám i nadále bude strhávat poplatky takže se dostanete do mínusu.
Ledaže, max. do mínus 50,- Kč. Což je ta volací jistina za aktivní telefonní číslo.
Pokud máte kredit např. 66 korun, tak bohužel není možné vzít celou částku 66,- Kč a přetransferovat ji na jiný účet Odorik, musíte na něm nechat kredit min. 10,- kč, takže musíte jedině přetransferovat v tomto případě částku 56,- Kč.
sin
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17. led 2013 13:41:58

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od sin »

Je nějaký posun s deaktivací SIM?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od ViR »

sin píše:Je nějaký posun s deaktivací SIM?
Také by mne to zajímalo :-)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od helmut.niederman »

Já to vidím na začátek příštího roku :lol:
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od peekaa »

napsal jsem jim maila přímo, a oni mi odpověděli, že je to možné zatím pouze "ručně", tedy že jim mám napsat mail s číslem co chci blokovat. No a za několik hodin bylo zablokováno.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od konrad »

Listopad na krku a možnost deaktivace v uživatelském rozhraní nikde. Podmínky na trhu se mění. Myslím že kvůli paušálu ač korunovému si dost lidí rozmýšlí zda přejít k odoriku. Osobně jsem jej při objednání sim s poplatkem 100 a zmrazením 50 korun přehlédl. Znám ve svém okoli lidi kteří hodně volají a po srovnání možností se raději uvázali k měsíčnímu paušálu 336 korun bez dph za neomezené volání v ČR, neomezené sms v ČR a 1,5 GB dat (případné informace v SZ). Jsem s odorikem nějakou dobu, fandím mu, ale v některých souvislostech by měl být pružnější nebo alespoň aktualizovat informace na své titulní stránce (tedy že možnost deaktivace sim bude v září).
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: deaktivace mobilního čísla

Příspěvek od ViR »

Tak mne napadá, jaký je vlastně správný postup, kdybych chtěl od Odoriku získat ČVOP? ;-)
Odpovědět