Odesílatel u SMS z webu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
rolfovo
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 06. říj 2011 22:40:50

Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od rolfovo »

Zdravím, i když vyberu jako odesilatele svoje mobilní číslo, příjemci přijde SMSka s nic neříkající identifikací "InfoSMS" :-(
Nešlo by s tím něco udělat?
xtonda
Příspěvky: 771
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od xtonda »

Operátoři se tím brání podvrhování čísla odesilatele.
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od Kristovec »

xtonda píše:Operátoři se tím brání podvrhování čísla odesilatele.
Nasi,cestí.SMS odeslaná na napr. slovenské císlo dojde pod svym reg. mob. cislem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od xsouku04 »

Spíše se tím brání konkurenci. Ani jsou nejraději, když se sms posílá jen z jejich simkaret nebo jejich webových stránek. Jinak sms různě zahazují a dělají naschvály.
zbudky
Příspěvky: 12
Registrován: ned 12. kvě 2013 23:58:02

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od zbudky »

Jaký odesílatel se zobrazí příjemci při poslání SMS z webu Odoriku? Zařídila jsem si linku 910XXX. Zobrazí se toto moje číslo nebo jen nějaké všeobecné odoričí? Pochopila jsem, že číslo mého mobilu to v ČR být nemůže. V zahraničí (zahr. mob. čísla) to číslo mého mobilu být může, pokud bych měla CLIP?
Děkuji za odpověď.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od osmdesát »

zbudky píše:Jaký odesílatel se zobrazí příjemci při poslání SMS z webu Odoriku? Zařídila jsem si linku 910XXX. Zobrazí se toto moje číslo nebo jen nějaké všeobecné odoričí? Pochopila jsem, že číslo mého mobilu to v ČR být nemůže. V zahraničí (zahr. mob. čísla) to číslo mého mobilu být může, pokud bych měla CLIP?
Děkuji za odpověď.
Při odesílání do ČR máte na výběr „Odorik.cz“, nebo „5517“. Pokud máte v Odoriku zaregistrované mobilové CLIP, nebo SIM kartu Odorika s odorikovským mobilovým číslem, smíte tato použít jako ID odesílatele, ale jen při posílání na zahraniční čísla. 910XXX je pevnolinkové číslo, to nelze použít, i když by to technicky neměl být problém.

Dotaz na Odorik: proč nelze použít jako odesílatele sms do ČR mobilové (potažmo pevnolinkové) číslo, které mám koupené u Odoriku? Tam by snad neměli opové dělat problémy :idea:
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od mobilemanic »

osmdesát píše:Dotaz na Odorik: proč nelze použít jako odesílatele sms do ČR mobilové (potažmo pevnolinkové) číslo, které mám koupené u Odoriku? Tam by snad neměli opové dělat problémy :idea:
Opové vůbec neumožňují Odoriku SMS posílat. Odorik to musí posílat vlastními nasmlouvanými službami mimo GTS/T-Mobile. A tyhle služby právě neumožňují při zasílání do ČR spolehlivě podstrkávat mobilní číslo. Technické důvody neznám, ale řekl bych, že problém je pak někde u přijímajících operátorů, kteří takovéto podstrčené číslo neakceptují...?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílatel u SMS z webu

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, je to tak. Když SMS pošleme přes zahraničí, SMS zahazují a nebo se číslo odesilatele přenáší nespolehlivě. A nejedná se o takové množství SMS, abychom mohli dojednat možnost odesílat z našich nomad nebo geo čísel.
Tedy zatím to není možné.
Odpovědět