internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od MiD »

Hm, práve sa mi vyskytol problém, potreboval by som cez internetové bankovníctvo zaplatiť poplatok, pričom sa to musí potvrdiť pomocou kódu, ktorý príde SMS... Som na týždeň v zahraničí bez roamingu na tom čísle, ktoré je k tomu potrebné (prenesené od Vodafonu k Odorikovi)... Odorik asi nemá možnosť pozretia si SMS, ktorá prišla na mobilné číslo Odorika, cez nejaký webový interface? Asi je táto situácia v danej chvíly neriešiteľná? SMS sa asi presmerovať na iné číslo nedá...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8186
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud je simkarta v ČR, mohl by Vám ji nějaký známý přeposlat. A nebo bychom mohli na chvíli výjimečně roaming aktivovat.
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od MiD »

SIM kartu mám so sebou. Skúsim ešte najprv zistiť, či by sa platba dala o 2 dni posunúť... Mám tam splatnosť v pondelok a v nedeľu sa vraciam...
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od enigmatic »

Hloupá otázka: Varianta roamingu pouze na příchozí SMS neexistuje?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8186
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

enigmatic píše:Hloupá otázka: Varianta roamingu pouze na příchozí SMS neexistuje?
Bohužel. Bude ale možnost povolit roaming jen v EU, což asi bude většině lidí vyhovovat.
V EU totiž roamingové ceny začínají být velmi rozumné, mimo EU mnoho lidí nejezdí a pokud ano, bohatě se vyplatí pořídit si místní simkartu, nebo nějakou speciální cestovatelskou jako eurekago.cz kartu.
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od MiD »

...tak sa mi podarilo odložiť splatnosť faktúry, tak nebude treba povoliť špeciálne roaming, za ponuku však ďakujem, je to veľmi pekný prístup!

...a už sa budem tešiť na oficiálny roaming po EU... ;-) ...to už potom k Vám "poženiem" aj ženu... ...deti musia ešte počkať až dorastú...

...ale časom by sa nejaké webové rozhranie na došlé SMS celkom hodilo, občas sa to zíde...
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od MiD »

Narazil som s platbami pri ceste v zahraničí bez roamingu aj u samotného Odorika. Používam GoPay a mPeníze od mBank, čo som vedel, že nepôjde, lebo tam potrebujem potvrdzovaciu SMS. Tak som chcel víťazoslávne použiť platbu VISA kartou cez GoPay... ...a tam na mňa čakala pasca - tiež je nutná potvrdzovacia SMS (čo som nepredpokladal, lebo pri platbách kartou cez internet sa to väčšinou nevyžaduje)... No snáď nám tých 100,-Kč bude zatiaľ stačiť... (malo by, lebo Odorik má super ceny)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od mobilemanic »

No, jak rychle se podaří ten roaming dořešit jsem také docela zvědavý... Zrovna v neděli odjíždím na 4 dny mimo ČR a jsem netuším jak to bude bez roamingu vypadat, minimálně mne jako problém napadají zrovna ty různé autorizační SMS.

No, kdyby třeba chtěl Odorik někoho na předčasné testování roamingu, tak bych se vůbec nezlobil :-)
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od kapetr »

Ohledně příjmu SMS-ek přes web.

Tato představa mě trošku straší - zejm. právě kvůli bezpečnosti Internetbankingu!
Jednorázová hesla zasílaná formou SMS dělají z mobilu autentizační a autorizační zařízení typu "něco mám". Pokud by bylo možno SMS vydolovat standardně (nemluvím o těžkých hackerech a tajných službách) jinak než z mobilu, tak by tato funkce mobilu, kdy SMS-ka "neopustí" GSM síť by padla - a s ní i bezpečnost takovéto autorizace IB příkazů - PADLA.

Pak už by totiž útočníkovi stačil pouhopouhý key-logger (aplikace, která ani nepotřebuje mít root práva !!!), který by vedle přístupu k IB zajistil i přístup k autorizačním SMS-kám. A to by byl nebetyčný průůůůůů... !

Takže aby operátor zpřístupnil příchozí SMS přes nějaké web rozhraní ... TO PROSÍM NE, NE, NE!
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: internetové bankovníctvo a SMS kód v zahraničí

Příspěvek od ViR »

kapetr píše:Takže aby operátor zpřístupnil příchozí SMS přes nějaké web rozhraní ... TO PROSÍM NE, NE, NE!
Tím by se samozřejmě narušila zásada dvou nezávislých kanálů pro přenos zadání a potvrzení příkazu. Když jsem používal svého času bankovnictví od ČSOB, měl jsem ještě jako další pojistku dohodnuto zasílání šifrované SMS do simtoolkitové bankovní aplikace, takže byla čitelná jen s použitím B-PINu.
Odpovědět