Rychlost dat 3G site

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od mdvo »

megacruiser píše:Dobrý den,
zkontrolujte prosím, zda LTE budete moci fyzicky využít:
http://www.t-mobile.cz/web/cz/podpora/m ... internetem
Je nutné zapnout na záložce "Typ sítě" jen LTE. Např. v Brně ještě pokrytí není.
Pokud LTE ve Vaší lokalitě je, pošlete mi číslo SIM na které potřebujete LTE aktivovat, na email kment(at)odorik.cz.
jsou k tomu LTE nějaké neomezené tarify? Nebo alespoň tarify s FUP v řádu desítek GB?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od xsouku04 »

mdvo píše: jsou k tomu LTE nějaké neomezené tarify? Nebo alespoň tarify s FUP v řádu desítek GB?
Tarify jsou stejné pro všechny typy připojení. Můžeme nabídnout FUP 10 GB, bohužel zase je to účtováno po kalendářním měsíci.

Ceny můžeme nabídnout podobné, jako veřejně nabízí sám T-mobile.
http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/in ... net-tablet

Dívejte se na ceny "Pro tablet" a "pro Notebook" - v tom případě jsou na SIM zablokovány hovory - data jsou pak výhodnější.

Ale bez té slevy, že máte u T-mobile hlasový tarif.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od mdvo »

xsouku04 píše:
mdvo píše: jsou k tomu LTE nějaké neomezené tarify? Nebo alespoň tarify s FUP v řádu desítek GB?
Tarify jsou stejné pro všechny typy připojení. Můžeme nabídnout FUP 10 GB, bohužel zase je to účtováno po kalendářním měsíci.

Ceny můžeme nabídnout podobné, jako veřejně nabízí sám T-mobile.
http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/in ... net-tablet

Dívejte se na ceny "Pro tablet" a "pro Notebook" - v tom případě jsou na SIM zablokovány hovory - data jsou pak výhodnější.

Ale bez té slevy, že máte u T-mobile hlasový tarif.
Měl jsem samozřejmě na mysli data na stávající hlasové odorik SIM kartě. Tam jsou možnosti jaké? U t-mobile mám datovou sim za cca 350Kč 30gb.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od xsouku04 »

mdvo píše: Měl jsem samozřejmě na mysli data na stávající hlasové odorik SIM kartě. Tam jsou možnosti jaké? U t-mobile mám datovou sim za cca 350Kč 30gb.
Tam je největší možný balíček těch 1500 MB za 390 Kč vč. DPH.

Datové simkarty je asi vždy nejlepší si vyřídit na firmu nějakého známého, která dostane lepší než veřejnou nabídku. Je to bezúdržbové, nehrozí velký účet a není třeba přenášet číslo a dělat jiné opičárny.
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od mdvo »

xsouku04 píše:
mdvo píše: Měl jsem samozřejmě na mysli data na stávající hlasové odorik SIM kartě. Tam jsou možnosti jaké? U t-mobile mám datovou sim za cca 350Kč 30gb.
Tam je největší možný balíček těch 1500 MB za 390 Kč vč. DPH.

Datové simkarty je asi vždy nejlepší si vyřídit na firmu nějakého známého, která dostane lepší než veřejnou nabídku. Je to bezúdržbové, nehrozí velký účet a není třeba přenášet číslo a dělat jiné opičárny.
Už jsem psal, že je to veřejná nabídka, která se jim nějak vytratila z ceníku, nicméně po telefonu ji umí aktivovat.
850kc za 30gb, sleva vždy na 3 měsíce 50 procent, pro vlastníky hlasového tarifu ještě sleva 150kč měsíčně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od xsouku04 »

mdvo píše: Už jsem psal, že je to veřejná nabídka, která se jim nějak vytratila z ceníku, nicméně po telefonu ji umí aktivovat.
850kc za 30gb, sleva vždy na 3 měsíce 50 procent, pro vlastníky hlasového tarifu ještě sleva 150kč měsíčně.
Obávám se, že právě ta sleva 50 % není pro každého. A to jim jako každé 3 měsíce voláte a doprošujete se slevy na další 3 měsíce?
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od mdvo »

xsouku04 píše:
mdvo píše: Už jsem psal, že je to veřejná nabídka, která se jim nějak vytratila z ceníku, nicméně po telefonu ji umí aktivovat.
850kc za 30gb, sleva vždy na 3 měsíce 50 procent, pro vlastníky hlasového tarifu ještě sleva 150kč měsíčně.
Obávám se že právě ta sleva 50% není pro každého. A to jim jako každé 3 měsíce voláte a doprošujete se slevy na další 3 měsíce ?
Ne. Každý ctvrtrok tam volám, kvůli lepší nabídce. Je to rychle se měnící trh, že.. Je to na IČO a bez smlouvy významného zákazníka, tedy snad leda za dobu, po kterou u nich už jednu SIM a jedno vdsl (za 300kč) máme.
Úplně stejně (podobně) to děláme s jakýmikoliv jinými službami jiných firem, které si platíme. Vy ne?
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Rychlost dat 3G site

Příspěvek od vpe »

Takze kazde 3 mesice se doprosujete jak zebrak, to je to, na co vetsina lidi pred mobilni revoluci nemela zaludek a druha polovina cas :-) a 30 GB za 850 ani neni nejaka extra super hyper cena, firemni nabidky byly nizsi, treba v avoxu jsme meli uz nekdy v 2007 tusim 10GB za 80,- :-) Ale dnes jsou data hlavni artikl, na cem si namasti kapsu a ceny tak jsou paradoxne nasobne vyssi, nez sly sehnat tenkrat. A tim sehnat myslim dlouhodobe a bez zavazku.
xsouku04 píše: ceny "Pro tablet" a "pro Notebook" - v tom případě jsou na SIM zablokovány hovory - data jsou pak výhodnější.
Nechapu tu koninu, dela to i TO2, ze zablokuje hlas a data (1500MB) necha za 99,- (co mam, cenikova nabidka, na neurcito s prodlouzenim zavazku, takze evidentne profitabilni) ... vzdyt by mohli mit terminacni poplatky a jeste vydelat za odchozi... Ale asi je strategie:" zakaznik si koupi jeste jednu simku" :-)
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:
5icz píše:Nejaky update ohledne rychlosti dat bez balicku? Moznost vypnout omezeni se slibovala uz pred pul rokem.
Je to předpokládám několik hodin maximálně dní práce pro pana Michala Karase zde na fóru přezdívka Largon. Žádný problém v tom není. Tedy vlastně ano dobře rozmyslet jak to přesně udělat. Asi by bylo dobré tuhle volbu povolit jen těm, co mají aktuální zůstatek kreditu 50 Kč a více. Protože vše utratit za několik minut není vůbec žádný problém.
A nenastavoval bych vše absolutně bez omezení, ale každý den bych nastavil balíček s daty, která budou odpovídat kreditu daný den brzo ráno. Tedy budu mít 123 Kč kredit, budu mít dovoleno stáhnout maximálně 100 MB - pak se to zpomalí. Budu mít kredit 546 Kč, budu mít dovoleno stáhnout ten den maximálně 500 Mb pak se to zpomalí ....
uběhlo dalšího půl roku, pár dnů jsem zase s daty bez balíčku, tak mě napadá, jestli se někam posunulo tohle, příp. je-li nějaká úprava alespoň v plánu? (vánoční dárkové téma se o tomhle nezmiňuje). ve svém důsledku to omezuje i uživatele, kteří jsou dokonce jen na EDGE = s odorikem mají poloviční rychlost, než jinde. (i taková obydlená místa ještě jsou na mapách pokrytí :-( )
a co případně nějaká vazba na podepsání dodatku? jestli utratím a zaplatím 500 Kč "navíc" na premiovkách nebo datech už je z pohledu závazku myslím totéž. (pravda, u velkého operátora vždycky šlo náhodnou tisícovou útratu za kB zpětně ukecat i na "unlimited" balíček za cca 800 Kč, což počítám odorik asi u TM nevyhádá a proto se takhle brání)

mimochodem, SMSky o vyčerpání balíčku stále nechodí - to jsem pochopil, že je chyba u TM (data musím měřit na mobilu a při podivném zpomalení zkontrolovat, jestli to není protože >150MB) a poté zpomalená data stále nejsou použitelná pro administraci SIM karty jako např. zapnutí nového balíčku (to je vlastnost, ale hodně nepříjemná a taky nepíšete, že nějaké řešení je v dohledném plánu...)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Rychlost dat 3G site

Příspěvek od Pitomec »

Taky bych uvítal zrušení toho nesmyslného omezení. Navíc pokud má člověk uzavřený dodatek ke smlouvě, tak v tom není problém žádný.
Obrázek
Odpovědět