Nová verze SIP proxy

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes v noci jsme po půlroční přípravě nasadili novou verzi SIP proxy. Má celou řadu vnitřních vylepšení a umožní např. BLF - o tom později.
Bohužel nasazení se zkomplikovalo, ale žádný zásadní neřešitelný problém není.
Je tedy možné, že se objeví nějaké problémy, kromě potíží s přihlášením u části zákazníků v noci a ráno (již vyřešeno) ale o ničem dalším nevíme a vše se zdá být OK.
krokous
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. zář 2011 16:53:59

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od krokous »

Od pul jedne mi zacalo chodit spoustu emailu o odhlaseni zarizeni (a stále prichazeji), tak jsem si rikal co se deje. Ted uz to vim :-)
Návštěvník

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="krokous"]Od pul jedne mi zacalo chodit spoustu emailu o odhlaseni zarizeni (a stále prichazeji), tak jsem si rikal co se deje. Ted uz to vim :-)[/quote]
+1
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od o-k »

Taky me v noci zbudili prichozi emaily. Prave jsem chtel jit restartovat router a telefon a vidim ze na Odoriku se neco upgraduje takze nemusim v mrazu na pudu.
Bude potreba nejake zmeny v nastaveni telefonu napr. porty apod ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

o-k píše:Taky me v noci zbudili prichozi emaily. Prave jsem chtel jit restartovat router a telefon a vidim ze na Odoriku se neco upgraduje takze nemusim v mrazu na pudu.
Bude potreba nejake zmeny v nastaveni telefonu napr. porty apod ?
Problémy se sip přihlášením byly v noci a u části zákazníků i ráno, nyní (cca deset hodin) by již mělo být vše v pořádku. Linky, co jsou pod Vašim emailem, jsou přihlášeny.
U zákazníků by žádná změna neměla být nutná. Kdyžtak pošlete emailem, o jaké linky se jedná.
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od o-k »

OK diky za info. Aspon clovek vi ze se neco deje. Jini by zatloukali a delali z uzivatelu blbce.
ivkocz

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od ivkocz »

Nejde mi dnes volat přes jinou linku, vždy stačilo vytočit číslo a za to z jaké linky chci volat (777123123*1), ale dnes to nejde, stále se mi zobrazuje jen přihlášená linka. Nevíte co s tím?

Díky
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Dneska v noci opět výpadek u tří linek a bohužel všechny ty linky na telefonech Grandstream, takže nedošlo k automatickému přihlášení a byl nutný až tvrdý reset :-(
Obrázek
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
to byl finalni restart. Snad uz to pojede bez problemu.
Návštěvník

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Návštěvník »

Jak to napsat, aby si to někdo nevyložil jako zlovolný útok... opravdu to tak není myšleno...
Když jsem kdysi hodně, hodně dávno studoval jistý předmět o serverech, vyučující nám vtloukal do hlavy železné pravidlo: POKUD NĚCO FUNGUJE A PLNÍ SVŮJ ÚČEL, NESAHEJTE NA TO, a klidně třeba pět nebo deset let; produkční servery nejsou místem pro realizaci vývojářských ambicí. A za těch cca 30 let praxe jsem se o pravdivosti téhož dostkrát přesvědčil. Mne se zde probíraná inovace nijak nedotkla (alespoň mám ten dojem), nicméně přesto mně vede k otázce: Opravdu to bylo NUTNÉ?
Totiž - pak se nedivme, že ve veřejnosti stále přetrvává obecné povědomí, že VOIP telefonie je něco, co je ve srovnání s klasickou sice levné, ale zato nějak méně spolehlivé (občas to nefunguje a musíme se o to nějak starat)...
Odpovědět