Nová verze SIP proxy

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

xsouku04 píše:
Pitomec píše:Totéž dělaly i modely Grandstream BudgeTone 100/102 a v návodu bylo dokonce uvedeno, že to není chyba, ale vlastnost. Jinak ty výše uvedené telefony jsem nenastavoval (vyjma přístupového hesla), je to defaultně přímo od Odoriku.
Nějak si mi nezdá, že byl hromadná chyba telefonů Grandstream se mi nezdá. Myslím, že to bude něčím podmíněné. Tedy třeba v kombinaci s nějakým routerem, nebo nastavením či tak.
To že telefon byl nastaven od nás neznamená, že je nastaven nejlépe.

V tuto chvíli máme na sip.odorik.cz přihlášených
68 telefonů Grandstream GXP280 1.2.5.3,
22 telefonů Grandstream GXP1400 1.0.5.32
18 telefonů Grandstream GXP2100 1.0.5.32
a 29 telefonů Grandstream GXP1160 1.0.5.32

Sám jsem používal cca měsíc telefon GXP2100, který jsem potom opět vyměnil za SPA941. Na problém s přihlašováním jsem ale nenarazil.
Mohu tedy poprosit pana Pitomce, o výměnu telefonu GXP280 za GXP1160.
Zajímá mne, jestli bude mít telefon GXP280 problém i s jiným připojením na internet (jiným routerem a jinou konstelací hvězd ale shodným nastavením) a jestli telefon GXP1160 bude mít stále ten problém na stejném místě jako GXP280 dříve.
Ten jeden GXP280 klidně donesu během příštího týdne k výměně. Ale během dneška opět odhlašování a přihlašování i u dalších linek, a to vč. té, kde mám Siemens Gigaset (12:10 odhlášení, 12:15 přihlášení; 12:35 odhlášení, 12:45 přihlášení) a u GXP1400 bylo v 00:05 odhlášení a v 9:20 po ručním resetu pak přihlášení. Navíc je zvláštní, že na tom GXP1400 mám ještě druhou linku Odoriku a ta se neodhlásila vůbec.

Celkově pak jenom tolik, že až do těch změn, které u Odoriku teď proběhly, bylo všechno OK. Samozřejmě po výpadku internetu potřeboval Grandstream ruční "nához", ale na to sem si zvykl. Jinak problém žádný, takže bych moc nevěřil ani routerům apod., že je chyba z ničeho nic u nich nebo v konfiguraci, když ta se neměnila...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše: Ten jeden GXP280 klidně donesu během příštího týdne k výměně. Ale během dneška opět odhlašování a přihlašování i u dalších linek, a to vč. té, kde mám Siemens Gigaset (12:10 odhlášení, 12:15 přihlášení; 12:35 odhlášení, 12:45 přihlášení) a u GXP1400 bylo v 00:05 odhlášení a v 9:20 po ručním resetu pak přihlášení. Navíc je zvláštní, že na tom GXP1400 mám ještě druhou linku Odoriku a ta se neodhlásila vůbec.

Celkově pak jenom tolik, že až do těch změn, které u Odoriku teď proběhly, bylo všechno OK. Samozřejmě po výpadku internetu potřeboval Grandstream ruční "nához", ale na to sem si zvykl. Jinak problém žádný, takže bych moc nevěřil ani routerům apod., že je chyba z ničeho nic u nich nebo v konfiguraci, když ta se neměnila...
Vypadá to, že nová proxy provádí trochu jiným způsobem test na validaci registraci a občas ji z toho důvodu zamítne.
Kolegovi se právě na chvilku odhlásila jeho linka 599266. Má SPA941, takže za chvíli byla bez jakékoli intervence opět zaregistrována.
V lozích to v tu dobu psalo něco o invalid cseq, takže si na to dáme nyní pozor.

Co se mi ale nezdá, že by telefon jako Grandstream 1400 po jediné neúspěšné registraci to vzdal a zkusil to znovu až po restartu. Tohle je jiný vážný problém, stejně jako u telefonu Grandstream GXP 280, který by stálo za to pořádně prozkoumat.

Update 29.11.2013 17:11 . Tak kolega David hlásil, že problém s občasným dočasným odmítnutím registrace má vyřešený. Částečně to souvisí s tímto problémem. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=2080 Pokud se to tedy ještě stane, prosím znovu hlaste. Pokud by ani tohle nepomohlo, tak plánuje zřídit nové testovací proxy, kam bychom mohli problémové zařízení přestěhovat a zkoumat, co to dělá. Bude to stejně potřeba na otestování BLF a jiných nových funkcí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Zatím můžu konstatovat, že připojení je v pohodě. Sice dneska opět u dvou linek odhlášení, ale pak automatické přihlášení, a to i u Grandstreamu 280!
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

To sem to teda nějak zakřiknul, protože dneska během noci opět 3 linky odhlášeny, přičemž 2 se přihlásily (Gigaset 580 a Grandstream 1400) a 1 nikoliv (Grandstream 280) :-(
Obrázek
Návštěvník

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Návštěvník »

U mne telefony, kde je nastavena platnost registrace na 3600 sek., ani nezaregistrovaly, že došlo asi k restartu SIP proxy. Brány, kde je perioda opakování registrace nastavena na 660 nebo 360 sek., se pak opět zaregistrovaly, ale přišly emaily, že došlo k odhlášení.

Asi na všem nastavím těch 3600 sek. a bude to vyřešené. Samozřejmě mám zapnutý keep, neboť to vše je za NATem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Ano dnes v noci tam něco dělal David, proto ten výpadek.
Proč se Grandstream 280 nechytne zpět určitě chce prozkoumat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Asi ho budu muset opravdu donést, už jsem se těšil, že je všechno v pořádku. Ale bohužel není...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Asi ho budu muset opravdu donést, už jsem se těšil, že je všechno v pořádku. Ale bohužel není...
Můžete nám prosím přeposlat email o tom, že je linka nedostupná. Z mailu poznáme, o kterou linku se jedná a v kolik to bylo hodin.
Snažíme se tento stav nyní vyvolat u telefonu Grandstream GXP 1450, ale zatím se nechytil jen jednou a nelze to zopakovat.
Máme podezření, že je možné, že telefon Grandstream se přestane o registraci snažit jen za jistých okolností. Např. pokud mu naposledy odpovíme nekorektně a on se s toho prostě "zblázní".
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Poslal jsem to.
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Kabek »

U telefonu Well SIP-T22P jsem nahrál nový FW verzi 7.71.9.5, co je na stránkách joyce.cz. Při zadání adresy SIP serveru jako domény (sip.odorik.cz) nedojde k zaregistrování! Musí se zadat IP 81.31.45.51, pak je vše OK!

Verze FW 7.70.9.18 tento problém nemá.
Odpovědět