Přesměrování SIM online

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
x591
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. zář 2013 10:22:36

Přesměrování SIM online

Příspěvek od x591 »

Dobrý den,

je možné nějakým způsobem provést přesměrování SIM na interní linku (nebo lib. číslo) online? Bohužel jsem tentokrát odjel z ČR a telefon nepřesměroval, a ze zahraničí už nemám možnost přesměrování provést.

Díky!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od xsouku04 »

x591 píše:Dobrý den,

je možné nějakým způsobem provést přesměrování SIM na interní linku (nebo lib. číslo) online? Bohužel jsem tentokrát odjel z ČR a telefon nepřesměroval, a ze zahraničí už nemám možnost přesměrování provést.

Díky!
Bohužel to nejde,
jediné řešení je na chvíli roaming pustit, zadat přesměrování a pak jej zase vypnout.
x591
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. zář 2013 10:22:36

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od x591 »

Díky za info. V tom případě se tím netrapte a já budu mít alespoň pár o klid :)
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od xtonda »

Tohle by byla dobrá funkce, už se mi párkrát podařilo telefon zapomenout doma a možnost si ho přes webové rozhraní přesměrovat na telefon co mám v práci na stole by docela bodla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Tohle by byla dobrá funkce, už se mi párkrát podařilo telefon zapomenout doma a možnost si ho přes webové rozhraní přesměrovat na telefon co mám v práci na stole by docela bodla.
Bohužel pokud s touto funkcionalitou nepřijde GTS/T-mobile, nic s tím nenaděláme. Ledaže by šly i příchozí hovory přes nás, to je v přípravě, ale nevím jestli by to bylo řešení právě pro tohle.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od MaT »

Dobrý den, vytahuji toto staré vlákno - nezměnilo se v možnostech přesměrování něco? Povedlo se mi zapomenout si dnes mobil doma, nějaké důležité hovory na něj čekám, tak mě napadlo přesměrovat si příchozí hovory na pevnou linku do práce... Můžu toto udělat nějak přes webové rozhraní? Už ho nějakou chvíli procházím, ale popravdě řečeno zatím jsem nic nenašel...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Dobrý den, vytahuji toto staré vlákno - nezměnilo se v možnostech přesměrování něco? Povedlo se mi zapomenout si dnes mobil doma, nějaké důležité hovory na něj čekám, tak mě napadlo přesměrovat si příchozí hovory na pevnou linku do práce... Můžu toto udělat nějak přes webové rozhraní? Už ho nějakou chvíli procházím, ale popravdě řečeno zatím jsem nic nenašel...
Ne bohužel to nejde a vypadá, že to ani nepůjde. Přesměrovat příchozí hovory lze jen z mobilu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od Pitomec »

Proto mám na mobilu hovory při nedostupnosti přesměrované na nomadické číslo (to ovšem není nikde přihlášené do sítě) a v případě potřeby je lze z VoIP poslat kam je potřeba.
Obrázek
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od Georgius »

no jo, ale to neřeší problém mobilu "dostupného" doma na gauči.
Na to existuje jakýsi "standard" http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_call_forwarding - to co chceme nabízeli AT&T, stejnou funkci jsem na našem specifickém trhu jaksi nenašel. Takže bych to viděl, že GTS by muselo mít API na nastavování příznaku přesměrování v jejich databázi - ale s ohledem na dosavadní odoriko-GTS komunikaci buďme rádi, že to vůbec funguje ;-). Ale pan inženýr Soukup by se někdy u piva GTS mohl zeptat 8-)

Oblezička by byla v kombinaci s nějakou aplikací, která by buď zapnula nepodmíněné přesměrování (třeba po přijetí kouzelné SMS nebo přes data) nebo telefon na dálku vypla.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování SIM online

Příspěvek od xtonda »

Ano, pro příště by to mohla řešit např. tato aplikace https://play.google.com/store/apps/deta ... CallDivert

Tuhle funkci (nastavovat přesměrování na dálku) jsem nenašel ani v samoobsluhách síťových operátorů, takže je dost nereálné, že by něco podobného zpřístupnili virtuálům, velmi pravděpodobně by to na jejich straně byl i technický problém a byla by nutná nějaká netriviální úprava systému a/nebo investice do infrastruktury.
Odpovědět