TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
noneis
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11. srp 2013 13:01:39

Re: TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Příspěvek od noneis »

xtonda píše:noneis, něco tam máš zásadně špatně, podívej se na tabulky na první stránce diskuse, ty se mi zdají korektní, u Tesco (podle nového ceníku) se dostaneš na 1,25 Kč po 80 minutách, při 40 minutách to vychází na 1.67 Kč, tvůj graf je úplně mimo.
Jj chybu sem našel, prozatím odstraněno, musím to celý předělat, možná to potom znovu nahodím v novém příspěvku.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Příspěvek od xtonda »

Mít extra kartu pro Premium SMS dejme tomu, pro roaming je to ovšem pakárna, protože ta karta má jiné číslo. Taky se snažím optimalizovat náklady, ale míra pakárny, kterou jsem ochoten podstoupit, není neomezená. Každopádně Odorik bych si nevybral ani kdyby to uměl kvůli paušálnímu poplatku a poplatkům za přenos čísla.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Příspěvek od MaT »

Premium SMS jsem nepoužil nikdy - po Praze jezdím na ročník kupón - a různé ty dárcovské SMS mi vždycky přišly hlavně jako profit pro operátory - dneska to snad jsou z 30 Kč jen 3 Kč, ale i tak mi to přijde dost - když jsem třeba u Vodafone měl SMS do vlastní sítě za 0,35 Kč a do ostatních 1,50 Kč - proč zrovna režie té dárcovské SMS měla být větší. To už raději poslat dané organizaci peníze na účet (odchozí platby mám už dlouho za 0 Kč, jestli je nějaká neziskovka tak blbá, že platí třeba 4 nebo 5 Kč za příchozí platbu, je to její blbost, že si zřídila účet u tak nemožné banky, nebo že si nevyjednala lepší podmínky).

Ale roaming je pro mě celkem zásadní. Nejde jen jednou ročně o nějakou tu dovolenou (někdo třeba ještě někam jede v zimě). Párkrát do roka si třeba zajedeme do Drážďan, ať už na nějaké památky tam nebo po okolí, nebo také třeba na nějaké ty nákupy (a to nejsme z pohraničí - ale i z Prahy je tam člověk ani ne za dvě hodiny). Občas nějaká ta služební cesta - některé roky třeba jen 1 do zahraničí, ale letos už se chystám na druhou. Pokaždé jiná země - a je to třeba na 2-3 dny. Tak se mi moc místní SIM karty kupovat nechce. Spíš mi jde o to, být na příjmu - a na svém normálním čísle...

Jedině si dovedu představit zatím takové řešení, že když už bych teď přešel s číslem k Odoriku, tak že bych při přejezdu hranic vyměnil SIMku za nějakou tu "world roamingovou" a to své normální číslo si na ni přesměroval (to jde u Odoriku celkem snadno). Za příchozí hovor bych pak platil jen tu sazbu z Odoriku na mobil - roaming na těch speciálních roamingových SIMkách má příchozí hovory zdarma. Takže ve výsledku by to bylo levnější, než příchozí roaming dle "eurotarifu". Ale stejně se mi to řešení moc nelíbí - elegantnější by možná bylo s dvouSIMkovým telefonem... Navíc ta roamingová karta také asi za rok či 2 expiruje. Já v tom zahraničí skoro vůbec nevolám, občas možná pošlu SMSku, tak by to znamenalo tak za ty 2 stovky na rok či na dva ještě živit tuhle kartu...

Zatím mě od přechodu k Odoriku odrazuje právě roaming a cena za data. U Vodafone jsem zrovna uhádal 500 MB na měsíc za asi 110 Kč - to je pro mě ideální...

V momentě, kdy Odorik přijde s roamingem, tak to zase přehodnotím dle aktuální situace - třeba jaké budou ceny za jednotlivé služby v roamingu (příchozí a odchozí hovory, SMS, data). Počítám ale, že vyšší než dle eurotarifu nebudou, tzn. přinejhorším stejné, jako u "velkých" operátorů, tak pak proč ne. Pak bych se musel jen smířit s těmi 150 MB dat, případně tím přikupováním... :-)
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Příspěvek od lifdo69 »

MaT píše:Premium SMS jsem nepoužil nikdy - po Praze jezdím na ročník kupón - a různé ty dárcovské SMS mi vždycky přišly hlavně jako profit pro operátory - dneska to snad jsou z 30 Kč jen 3 Kč, ale i tak mi to přijde dost - když jsem třeba u Vodafone měl SMS do vlastní sítě za 0,35 Kč a do ostatních 1,50 Kč - proč zrovna režie té dárcovské SMS měla být větší. To už raději poslat dané organizaci peníze na účet (odchozí platby mám už dlouho za 0 Kč, jestli je nějaká neziskovka tak blbá, že platí třeba 4 nebo 5 Kč za příchozí platbu, je to její blbost, že si zřídila účet u tak nemožné banky, nebo že si nevyjednala lepší podmínky).

Ale roaming je pro mě celkem zásadní. Nejde jen jednou ročně o nějakou tu dovolenou (někdo třeba ještě někam jede v zimě). Párkrát do roka si třeba zajedeme do Drážďan, ať už na nějaké památky tam nebo po okolí, nebo také třeba na nějaké ty nákupy (a to nejsme z pohraničí - ale i z Prahy je tam člověk ani ne za dvě hodiny). Občas nějaká ta služební cesta - některé roky třeba jen 1 do zahraničí, ale letos už se chystám na druhou. Pokaždé jiná země - a je to třeba na 2-3 dny. Tak se mi moc místní SIM karty kupovat nechce. Spíš mi jde o to, být na příjmu - a na svém normálním čísle...

Jedině si dovedu představit zatím takové řešení, že když už bych teď přešel s číslem k Odoriku, tak že bych při přejezdu hranic vyměnil SIMku za nějakou tu "world roamingovou" a to své normální číslo si na ni přesměroval (to jde u Odoriku celkem snadno). Za příchozí hovor bych pak platil jen tu sazbu z Odoriku na mobil - roaming na těch speciálních roamingových SIMkách má příchozí hovory zdarma. Takže ve výsledku by to bylo levnější, než příchozí roaming dle "eurotarifu". Ale stejně se mi to řešení moc nelíbí - elegantnější by možná bylo s dvouSIMkovým telefonem... Navíc ta roamingová karta také asi za rok či 2 expiruje. Já v tom zahraničí skoro vůbec nevolám, občas možná pošlu SMSku, tak by to znamenalo tak za ty 2 stovky na rok či na dva ještě živit tuhle kartu...

Zatím mě od přechodu k Odoriku odrazuje právě roaming a cena za data. U Vodafone jsem zrovna uhádal 500 MB na měsíc za asi 110 Kč - to je pro mě ideální...

V momentě, kdy Odorik přijde s roamingem, tak to zase přehodnotím dle aktuální situace - třeba jaké budou ceny za jednotlivé služby v roamingu (příchozí a odchozí hovory, SMS, data). Počítám ale, že vyšší než dle eurotarifu nebudou, tzn. přinejhorším stejné, jako u "velkých" operátorů, tak pak proč ne. Pak bych se musel jen smířit s těmi 150 MB dat, případně tím přikupováním... :-)
ceny už sou tady na webu pověšený někde.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Příspěvek od Zedna »

Tesco Mobile slaví 200 tisíc zákazníků a rozdává rok volání zdarma
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/tesc ... fault.aspx

Tesco Mobile oznámil, k jakému významnému milníku se dopracoval v počtu svých zákazníků. Zatímco stotisícové hranice se dopracoval v polovině března letošního roku, k pokoření 200 tisíc zákazníků virtuálovi stačilo pouze dalšího půl roku. Tesco Mobile se tak stává druhým největším virtuálním operátorem v Česku podle počtu zákazníků.
...

***
100 000 novych klientu za 6 mesicu, to znamena 16 666/mesic a to je jen jeden z mnoha virtualu.
To je skutecne mohutny presun k virtualnim operatorum!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TescoMobil při využití bonusu hovory za 1,25Kč/min

Příspěvek od xsouku04 »

To neomezené volání na rok je loterie pro 100 výherců.
Do loterie se přihlašuje vyplňováním podivného dotazníku.

Porovnání výhodnosti zde.

http://ifon.cz/tarify/srovnani-tarifu/

Ta nejvýhodnější možnost bleskmobilu, kdy se po dobití kredit na přechodnou dobu zdvojnásobí, nyní ifon neukazuje.
Dříve ji ukazoval, ale zjistil, že to není přesné, že ve skutečnosti je to trochu méně výhodné. Špatně se to modeluje.
I tak to ale pro většinu uživatelů nebylo výhodnější než Odorik.cz.
Odpovědět