Problémy s CLIP s autorizací sipa

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
Odpovědět
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Problémy s CLIP s autorizací sipa

Příspěvek od polni »

U Dellmontu používám službu freevoipdeal, kde mám verifikované telefonní číslo. Volám pomocí rychlých kontaktů odorika s požitím autorizace sipa. Dosud clip fungoval a zobrazovalo se správně moje verifikované číslo. Na podnět jednoho účastníka fóra telefonujeme.cz, který měl s clipem problémy, jsem zkontroloval jaké číslo se zobrazuje, když volám já. Zobrazovalo se náhodně: +11111, +420496999999, někdy unavailable, restricted. Zajímavé však je, že při telefonování pomocí aplikace freevoipdeal se zobrazuje správné verifikované číslo. Je možné, že se změnilo něco u odorika?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s CLIP s autorizací sipa

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím.

U nás by problém být neměl, protože bez ohledu na to, co pošle koncový telefon (v tomto případě naše ústředna) operátor by nikdy neměl volanému zobrazit nesmysl jako +11111, +420496999999.

Doporučil bych následující. Zkuste znovu autorizovat svůj CLIP u Delmontu, třeba se to tím spraví.
Zkuste volat z jiného SIP klienta bez účasti Odorika. Problém je stejný?
Pokud ano, je Odorik jednoznačně ze hry. Pokud problém je jen při volání přes SIPA, asi posíláme něco jinak, než si v delmontu naplánovali, ale chyba je tak jako tak u nich. Nicméně v tomto případě bychom možná mohli zkusit posílat trochu jinak. Ale to má smysl zkoušet, jen pokud se problém projevuje jen při volání přes SIPA a z jiných SIP klientů nikoli.
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: Problémy s CLIP s autorizací sipa

Příspěvek od polni »

Děkuji za vaši odpověď. Odorik je z toho venku. Podle vaší rady jsem smazal a znovu verifikoval stejné telefonní číslo, které tam bylo dřív, použil jsem SPA 2102 s Dellmontem freevoipdeal a na mobilu se zobrazilo jednou odmítnuto podruhé neznámý. Když jsem hovor přijal, šlo telefonovat. Při použití aplikace freevoipdeal byl clip správný.
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: Problémy s CLIP s autorizací sipa

Příspěvek od polni »

Na ukončení tohoto vlákna. Clip už začal ukazovat správně i ze sip adaptoru. Do budoucna lze ale očekávat od Dellmontu různé kejkle.
Odpovědět