Odchozí identifikace_číslo mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od GeBu »

Jiné jméno a heslo :)
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od megacruiser »

Zdravím všechny,
ověření registrace mobilního čísla (CLIP) pomocí zpožděných SMS je hotové. Pokud by se chtěl někdo zůčastnit testovacího provozu, napište mi a já povolím Vaše uživatelská čísla. SMS přijde v testovacím režimu v řádu minut, maximálně desítek minut, to bude jediný rozdíl ve srovnání s ostrým provozem. Budu následně rád za všechny připomínky a postřehy.

kment(zavinac)odorik.cz
Carlos

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Carlos »

Jaké informace je nutné poslat pro přihlášení do testovacího provozu?
A jakým způsobem bude následně probíhat nastavení?
semach
Příspěvky: 8
Registrován: pon 28. lis 2011 0:20:25

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od semach »

A jak budete řešit pevné linky ?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od GeBu »

Podáš prst a sežerou Ti celou ruku :).
semach píše:A jak budete řešit pevné linky ?
Robert Nagy

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Robert Nagy »

cowok píše:Dobrý den,
odchozí identifikace číslem mobilu (CLIP) by byla úžasná. Ale nějak stále nechápu, jak bude fungovat, jaké bude nastavení SIP zařízení po doručení ověřovací sms. Používám zařízení Linksys SPA3000, na kterém mám 2 betamax klony (1 na volání zdarma na pevné linky, 1 na volání na mobily), a aby se volanému zobrazovalo mé číslo mobilu, musel jsem nejdříve číslo autorizovat smskou či voláním, a pak provést specifické nastavení SIP zařízení
Subscriber Information
Display Name: 00420telefonni cislo (to je to, co bylo autorizovano smskou nebo volanim z Betamaxu)
User ID: 00420telefonni cislo (to je to, co bylo autorizovano smskou nebo volanim z Betamaxu)
Password: heslo
Use Auth ID: YES
Auth ID: uzivatelske jmeno (login)
Aby stale CLIP fungoval pri volani z klonu Betamaxu, bylo by nutne zachovat toto nastaveni SIP brany i pro Odorik (tedy moznost pouzivat Auth ID). Slo by to?
Diky za odpoved.
Aniž bych byl profesionálem ve VOIP, dovoluji si tvrdit, že nastavení SIP zařízení pro volání "z klonu Betamaxu", neboli pro používání operátora XY (z rodiny používajících Betamax), nijak nesouvisí s nastavením SIP zařízení pro používání operátora Odorik; snad jen tak, že dané SIP zařízení musí umožňovat provoz ještě jedné linky, pro kterou bude nastaveno uživatelské jméno, heslo atd. odpovídající té lince u Odoriku, pro kterou je jako CLIP nastaveno vaše číslo mobilu.
Robert Nagy

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Robert Nagy »

megacruiser píše:Zdravím všechny,
ověření registrace mobilního čísla (CLIP) pomocí zpožděných SMS je hotové. Pokud by se chtěl někdo zůčastnit testovacího provozu, napište mi a já povolím Vaše uživatelská čísla. SMS přijde v testovacím režimu v řádu minut, maximálně desítek minut, to bude jediný rozdíl ve srovnání s ostrým provozem. Budu následně rád za všechny připomínky a postřehy.
kment(zavinac)odorik.cz
1) Mít jako identifikaci odchozího hovoru číslo mobilu je alternativa, která je pro mne užitečná a potřebná, ale ne zásadně naléhavá - testovacího provozu se tedy rád zúčastním, pokud je situace taková, že to, co je testováno, je pouze proces ověřování identity (tj. samo nastavení CLIP je už stabilní). (VOIP používám k pracovním účelům a musím si být zcela jist, jak to funguje.) Prosím o výslovnou odpověď, z vašeho příspěvku to sice asi vyplývá, ale není to stoprocentně jasné.
2) V případě, že vše je v pořádku - rozumím dobře tomu, že je tedy potřeba zřídit si další linku (bez veřejného čísla), ke které bude jako identifikace odchozího hovoru přiřazeno číslo mobilu?
3) Připojuji se k výše uvedenému dotazu "Jaké informace je nutné poslat pro přihlášení do testovacího provozu? A jakým způsobem bude následně probíhat nastavení?"
semach
Příspěvky: 8
Registrován: pon 28. lis 2011 0:20:25

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od semach »

No já už se tohoto provozu zůčastním, převedl jsem na volání celou filmu a potřebovat jsem zobrazení naší pevné i mobilní linky, nejde volat zákazníkům pořád odněkud jinud. Za celou dobu byl problém jen jednou, ale to souviselo s kolísáním elektriky a padala počítače, ústředna, internet a logicky i volání. Jinak kvalita zcela bezproblémů po 1000 provolaných minutách, stejně jako SMS, bezplatná linka 800 a vše co Odorik nabízí. Jako firma se nyní nebojím celý provoz dělat přes odorik, je to stabilní a spolehlivé. A má to spoustu možností nastavení, což je velmi užitečné.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od megacruiser »

Zdravím,
stačí poslat uživatelské číslo nebo mobil na který je registrace, prostě jakoukoliv identifikaci.
CLIP je zde: "návody a nastavení" > "vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla" > "vlastní telefonní číslo" > "Registrace Vašeho mobilního čísla - CLIP"
Registrace pevného čísla bude oddělená, vzhledem k tomu, že na pevné linky nelze posílat SMS, stejně musí být ověření jiné.
Co se týká nastavení CLIPu, to je zcela stabilní, řešilo se jen to zpožděné posílání SMS - ochrana proti zneužití cizí identifikace je nutná.
Ještě jedna věc - registrovat CLIP jde jen na linku, kde není veřejné číslo.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Pitomec »

Takže při volání z linky Odoriku se sice budu identifikovat číslem svého mobilního operátora, ale na tuto linku se mně nikdo nedovolá (resp. dovolá jenom ve vnitřní síti Odoriku).
Obrázek
Odpovědět