Mobilní data

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Mobilní data

Příspěvek od MaT »

Je možné se přes API nějak dostat i k množství využitých dat? Dle dokumentace k API ve wiki se zdá, že je možné dostat se jen k seznamu hovorů. Před časem se tu také někdo poptával po možnosti dostat se k seznamu odeslaných SMS. Bylo by prosím možné do API tyto věci doplnit?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Mobilní data

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
máme to hotové, jen v tom potřebujeme udělat ještě nějaké upravy a dát vědět lidem, se kterými už jsme to řešili emailem.

Během pár dnů doplníme do dokumentace a dáme vědět i v tomto vlákně.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Mobilní data

Příspěvek od MaT »

Super, tak to je dobrá zpráva. Já bych si právě chtěl napsat nějaký skriptík, co mi třeba zjistí, jak moc mám vyčerpáno z těch 150 MB. Možná by se to dalo udělat i v podobě nějaké androidí appky, ale s těmi zatím nemám moc zkušeností, Python mám přeci jen radši než Javu. :-)
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Mobilní data

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
dokumentace je k dispozici na http://www.odorik.cz/w/api:sim_cards
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Mobilní data

Příspěvek od MaT »

Super, díky, funguje to. :-)

Oproti tomu, co je dostupné na webu, jsem našel jeden rozdíl. Na webu je to vždycky agregované podle dnů. Přes API můžu pro jeden den dostat i více záznamů. Je to tak schválně, nebo nějaká chybka?

Mně šlo hlavně o to, abych si mohl z vlastního skriptu v pythonu nějak stáhnout data, na základě kterých bych věděl, kolik jsem už vyčerpal z datového balíčku (a tedy kolik mi ještě zbývá).

A možná ještě jeden námět na vylepšení - netýká se přímo dat, ale části API, která vypisuje linky. V dokumentaci na wiki je stále jen možnost použít cestu /lines. Existuje ale i možnost použít lines.json, která vrací více informací (třeba i název linky a podobně) - ale toto v dokumentaci není a myslím, že je to škoda, třeba by to využilo více lidí.
Odpovědět