Portace dvou čísel zaráz

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
scolopes
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. kvě 2014 12:32:19

Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od scolopes »

Dobrý den,

chtěl bych k Odorikovi převést číslo svoje a manželky, oba máme ČVOP a máme od Odoriku koupené sim karty. Ve formuláři k portaci je napsáno, že pokud chci portaci více čísel, musím požádat stávajícího operátora o jedno ČVOP. Čísla ale máme u dvou různých operátorů, takže tahle možnost asi padá.

Plyne z toho, že portaci zaráz udělat nejde, takže ji musím udělat pro každé čislo zvlášť a každé musím zvlášť zaplatit, takže přijdu o slevu?

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od xsouku04 »

Ano bohužel. Hromadnou portaci je možné udělat, jen pokud je to portace od jediného operátora a na hromadnou portaci máte jediný ČVOP.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od vpe »

Scolopes, nevim o jakou slevu jde, no muzete si to prenest k jednomu operatoru (treba na vodafone nulovy tarif zdarma) a nasledne pouzit hromadnou portaci? co by clovek neudelal pro slevu... No odorik tim mozna neco usetri, hadam ze prejimajici operator plati neco za prenos, na rozdil od spotrebitele.
Michal
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 03. dub 2014 15:26:21

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od Michal »

Souhlasím s "vpe" je nutné ale počítat se zdržením při portaci protože budete muset počkat další měsíc na nové ČVOP například od toho vodafonu
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od Pub.lbc »

Michal píše:Souhlasím s "vpe" je nutné ale počítat se zdržením při portaci protože budete muset počkat další měsíc na nové ČVOP například od toho vodafonu
Tak nevím jak u ostatních, já dostal od VF ČVOP okamžitě (nulový tarif bez balíčků).
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od MaT »

U Vodafonu jsem v posledním asi půl roce přenášel postupně celkem 4 čísla a alespoň co se týče ČVOP, tak to jsme vždycky dostali ten samý den (buď na prodejně, nebo pak přišlo SMSkou a třeba i mailem).

Problém spíš pak byl, že po zadání ČVOPu do webového rozhraní Odorika to jako první možné datum převodu nabídlo až třeba za 2-4 týdny (to bylo u tarifů). U předplacených karet to myslím bylo nejdříve za 5 pracovních dnů (což se třeba přes svátky natáhlo také na víc než týden).

A na závěr menší offtopic - co má znamenat slovo "zaráz"? To mi přijde jak když někdo chce někomu něco zarazit (třeba i někam). :-) Snad naráz, ne? Nejdřív jsem myslel, že je to jen překlep - ale je to jak v názvu vlákna, tak pak ještě jednou v textu... Pokud je to nějaký místně používaný termín, mohu se zeptat, z které části ČR pochází? Opravdu jsem zvědavý - nedávno jsme třeba s kolegyněmi vedli disputaci na téma okurka vs. okurek, tak tohle by pro mě bylo docela zajímavé...
scolopes
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. kvě 2014 12:32:19

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od scolopes »

MaT píše: Pokud je to nějaký místně používaný termín, mohu se zeptat, z které části ČR pochází? Opravdu jsem zvědavý - nedávno jsme třeba s kolegyněmi vedli disputaci na téma okurka vs. okurek, tak tohle by pro mě bylo docela zajímavé...
Hezký postřeh, vůbec by mě nenapadlo, že to není spisovně, přestože jazyk docela vnímám a řeším :) Jsem z Brněnska, tohle slovo se tady používá běžně. Dík za upozornění, je to hezká perlička.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od Pitomec »

Před 14 dny jsem od VF chtěl jedno číslo (t.č. s Nulovým tarifem na míru) přenést jinam a výsledek byl ten, že jsem musel podat písemnou výpověď a nechat notářsky ověřit, jak je to uvedeno v jejich Obchodních podmínkách. Jinak se vůbec nechtěli o ničem bavit.
Obrázek
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od Pub.lbc »

Pitomec píše:Před 14 dny jsem od VF chtěl jedno číslo (t.č. s Nulovým tarifem na míru) přenést jinam a výsledek byl ten, že jsem musel podat písemnou výpověď a nechat notářsky ověřit, jak je to uvedeno v jejich Obchodních podmínkách. Jinak se vůbec nechtěli o ničem bavit.
... nevím, že by podle útraty???? já za poslední dobu (cca 12 měsíců) u VF tarifu tak 30 kč/měs než jsem odešel, a to bylo SMS a generování Callbacku pomocí JAVA app v mobilu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Portace dvou čísel zaráz

Příspěvek od Pitomec »

Útrata byla naposledy někdy v květnu, a to akorát skončil ten 3 měsíční datový tarif. Pak už jenom 0.
Obrázek
Odpovědět