SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od TomK »

Používám přes zimu SMS jízdenkz DPMB, nejčastěji zasláním SMS s textem Brno (resp. Brno20) na číslo 90206.

Za Premium SMS (=jízdenku) je účtováno správně 29, (resp. 20) Kč.
Za objednávací SMS na číslo 90206 je však účtováno 2,50 Kč místo 1,25 (= SMS do ostatních sítí ČR).
Díky za opravu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od xsouku04 »

TomK píše:Používám přes zimu SMS jízdenkz DPMB, nejčastěji zasláním SMS s textem Brno (resp. Brno20) na číslo 90206.

Za Premium SMS (=jízdenku) je účtováno správně 29, (resp. 20) Kč.
Za objednávací SMS na číslo 90206 je však účtováno 2,50 Kč místo 1,25 (= SMS do ostatních sítí ČR).
Díky za opravu.
Bohužel je to tak správně. Jedná se o speciální typ SMS "do pevných sítí", to že kvůli tomu vyjde jízdenka dráž než v trafice, se její provozovatelé zapomínají zmínit.
Osobně používám univerzální jízdenku http://www.idsjmk.cz/univerzalni.aspx
Nejlevnější jízda MHD znamená tři cvaknutá políčka tedy 19,50 Kč, platnost je 45 minut, tedy vyjde to výhodněji.

Jiná možnost se objednat SMS jízdenku pomocí prozvonění jejich VoIP čísel 910 902 XXX, kde poplatek za SMS ušetříte úplně.
Tato obyčejná VoIP čísla vydávají klamným způsobem za speciální platící čísla, ale jedná se jen o objednávku na základě obyčejného prozvonění - tedy zdarma.
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od TomK »

Díky.
Ještě se zeptám: Máte z té SMS jízdenky (premium SMS) alespoň pár haléřů? Ptám se kvůli "podporujte svého operátora".
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od xsouku04 »

TomK píše:Díky.
Ještě se zeptám: Máte z té SMS jízdenky (premium SMS) alespoň pár haléřů? Ptám se kvůli "podporujte svého operátora".
Ano, doslova haléře. Navrhuji spíše podpořit dopravní podnik a dát přednost jinému způsobu placení za jízdné.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od Forrrest »

Jsem teď na pár dnů v Ostravě, zkoušel jsem se registrovat, abych mohl kupovat SMS jízdenku prozvoněním: http://dpo.cz/jizdne/sms-jizdenka.html?showall=&start=2 Ale zasekl jsem se už u bodu 1 - systém automaticky ukončil volání, ale neposlal SMS. A když jsem ji zkusil poslal já ("odpověď" na tu, co mi nedošla:), tak jsem dostal jen doručenku... a to bylo vše.
Přitom nákup prostřednictvím odeslání SMS (http://dpo.cz/jizdne/sms-jizdenka.html?showall=&start=1) funguje. Kde může být chyba? Když v jiných městech s tím problém není...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od xsouku04 »

Forrrest píše:Jsem teď na pár dnů v Ostravě, zkoušel jsem se registrovat, abych mohl kupovat SMS jízdenku prozvoněním: http://dpo.cz/jizdne/sms-jizdenka.html?showall=&start=2 Ale zasekl jsem se už u bodu 1 - systém automaticky ukončil volání, ale neposlal SMS. A když jsem ji zkusil poslal já ("odpověď" na tu, co mi nedošla:), tak jsem dostal jen doručenku... a to bylo vše.
Přitom nákup prostřednictvím odeslání SMS (http://dpo.cz/jizdne/sms-jizdenka.html?showall=&start=1) funguje. Kde může být chyba? Když v jiných městech s tím problém není...
Vidím jediný hovor v 30.12.2014 05:06:17 a to Vám to po osmi vteřinách zvonění na 33 vteřin zdvedli. Takže to "prozvonění" Vás stálo 1.31 Kč.
Předpokládám, že bude chyba u těch, co tuhle službu provozují.
Co tam říkali?
Musím ale uznat, že mají podstatně jasnější návod než provozovatelé obdobné služby v Brně.

Update: Tak jsem to zkoušel sám. Když jsem prozváněl z mého čísla co začíná 79979XXXX tak mi to ihned omítli a SMS neposlali. Když jsem prozváněl ze svého čísla u vodafonu, tak mi to několikrát zazvonilo, poté to odmítli a SMS přišla. Nejspíš se jim nelíbí předčíslí 79979XXXX, což je tedy chyba u nich.
Předpokládám ale, že onen krok 1 je nepovinný, důležitý je krok 2.

V návodu mají jednu podstatnou chybu. Cituji
Cena objednací SMS je zpoplatněna jako běžná SMS dle tarifu daného operátora.

To není pravda. Nejedná se o běžnou SMS, ale o speciální SMS na pevné linky, která bývá dražší a nemusí se na ně vztahovat balíčky pro běžné SMS.

Update 2: Nyní mně to zafungovalo a dostal jsem SMS i když prozváním z Odorik čísla 79979XXXX. Tak to byl asi nějaký kratší výpadek na straně provozovatele té služby.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od Forrrest »

No, oni tam psali "Systém automaticky volání ukončí", tak jsem si na to radši počkal. Během těch 33 sekund jsem si vyslechl, co se bude dít po ukončení hovoru (zbytečné info, které je už napsáno na těch stránkách), potom to systém zavěsil.
Právě jsem to znovu zkoušel, neúspěšně - SMS mi nepřišla (jednou jsem si to znovu nechal ukončit automaticky, podruhé jsem jen prozvonil). Bez ohledu na to jsem znovu poslal SMS (krok 2), opět doručenka, opět žádná reakce.
Nechápu :?
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od Forrrest »

Tak, konečně jsem se dostal k tomu jim napsat, poslali mi tuto odpověď:
"Dobrý den, jednalo se o problém s nedokončenou zaseklou aktivací této služby na vašem čísle 79979**** již z 31.10.2013. Vzhledem k nedokončené aktivaci jste byl při prozvánění registračního čísla 910301010 vždy přesměrován na telefonní automat s podporou pro SMS jízdenku DP Ostrava. Vaši nedkokončenou registraci jsem ze systému odstranil a nyní si již můžete službu registrovat standardním způsobem. Za způsobené problémy se omlouváme."
Problém vyřešen 8-) A je aspoň ověřeno, že nemají problém s odoričími předčíslími (což mě napadlo jako první).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od Pitomec »

Je nějaký problém s Premium SMS? Včera jsem prozvonil číslo 910902020 pro objednání 20 minutové jízdenky (ID hovoru 111495553) a žádná SMS nedošla. Taky jsem si všimnul, že cena volání na toto VoIP číslo je 2,59Kč/min. (to je samozřejmě nepodstatné, protože hovor se nikdy nespojí, ale jenom pro zajímavost bych rád věděl, proč je sazba vyšší).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS jízdenky DPMB (premium SMS)

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Je nějaký problém s Premium SMS? Včera jsem prozvonil číslo 910902020 pro objednání 20 minutové jízdenky (ID hovoru 111495553) a žádná SMS nedošla. Taky jsem si všimnul, že cena volání na toto VoIP číslo je 2,59Kč/min. (to je samozřejmě nepodstatné, protože hovor se nikdy nespojí, ale jenom pro zajímavost bych rád věděl, proč je sazba vyšší).
Na problém u nás to nevypadá. Kontroloval jsem jak hovor samotný tak nastavení simkarty.
Sazba taková byla vždy. 0,59 Kč/min stojí jen na čísla 91011XXXX.
Koncová cena vychází z cenové politiky T-mobile.

Asi bude dobré mít jednu obyčejnou jízdenku pro jistotu v kapse.

Zkuste položit dotaz provozovateli, zda přizná poruchu.
Odpovědět