Volání z mobilní linky přes SIP

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
jtuma007
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02. led 2015 11:19:54

Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od jtuma007 »

Dobrý den, prosím o potvrzení zda to chápu dobře. Z některých vláken diskuze jsem nabyl dojmu, že lze volat z mobilní linky také přes SIP.

Tedy mám odorik linku s mobilním SIM s číslem T-mobile. Mohu si ale tuto linku přidat přes SIP na můj VOIP telefon /mám gigaset Siemens kde mám aktuálně geografické číslo odorik/ a mohu volat také z tohoto přístroje. Tento hovor bude stát 0,59 Kč místo 1,49 Kč a volanému se zobrazí mobilní číslo T-mobile. Když ale bude volaný volat zpět, hovor půjde pouze na mobil a nikoliv na VOIP telefon.

Chápu to dobře?

Děkuji,
Jiří Tůma
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, chápete to dobře. A dokonce se vám takto utracené peníze započítají do útraty na simce, takže se snadněji vyhnete poplatku za aktivní simkartu.
Fex
Příspěvky: 32
Registrován: úte 07. kvě 2013 20:34:58

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od Fex »

xsouku04 píše:Ano chápete to dobře. A dokonce se vám takto utracené peníze započítají do útraty na simce, takže se snadněji vyhnete poplatku za aktivní simkartu.

Dobrý den, rád bych věděl, zda je možná i složitější kombinace. Řekněmě, že mám u Odorika 2 linky takto:
- linku NN s geografickým číslem, na které visi VoIP adaptér
- linku MM s mobilním číslem X
- CLIP linky NN je nastaven na X
- nastavení VoIP adaptéru linky NN nemohu měnit

Lze nastavit mobilní data, SIP, etc. tak, aby všechny hovory přes linky NN, MM, i CSipSimple se všechny počítaly do útraty na SIM linky MM?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od xsouku04 »

Započítávají se jen hovory na lince, kde je simkarta. Hovory na jiné lince, třeba té, kde máte nastaven CLIP, se nezapočítají. Důležité je, pod kterou linkou se ten daný hovor zaúčtuje, to si můžete vyzkoušet. Různým kombinacím se meze nekladou.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od Kabek »

Máte-li VoIP adapter (bránu), který umí více SIP účtů, pak volejte přes účet linky MM (mobilní číslo X) a druhý účet registrujte linku NN (pro příchozí volání). Nebo v paralelním zvonění u linky NN nastavte příchozí volání jen na linku od mobilního čísla X (MM) a na bráně registrujte pouze linku MM. Pak všechna odchozí volání budou přes linku MM (mobilní X) a budou se započítávat do limitu 100 Kč...
Fex
Příspěvky: 32
Registrován: úte 07. kvě 2013 20:34:58

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od Fex »

Kabek píše: ... Pak všechna odchozí volání budou přes linku MM (mobilní X) a budou se započítávat do limitu 100 Kč...
... a ceny budou jako z VoIP geografického čísla?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od Pitomec »

Ano.
Obrázek
Fex
Příspěvky: 32
Registrován: úte 07. kvě 2013 20:34:58

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od Fex »

Kabek píše: ... Nebo v paralelním zvonění u linky NN nastavte příchozí volání jen na linku od mobilního čísla X (MM) a na bráně registrujte pouze linku MM. Pak všechna odchozí volání budou přes linku MM (mobilní X) a budou se započítávat do limitu 100 Kč...
Tak jsem učinil a funguje to, děkuji.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od MaT »

Tohle je sice fajn a také to vlastně používám - od té doby, co jsem si pořídil Gigaset, co podporuje až 6 SIP účtů - na jedné line bylo normální geografické číslo (které mám už nejdéle), na dalším bylo nomadické ke kterému jsem si pak pořídil CLIP a pak jsem jednu dobu měl ještě jedno nomadické, ze kterého jsem mohl volat, ale nešlo se dovolat na něj (když jsem potřeboval volat někam ale nechtěl jsem, aby dotyčný měl číslo na zavolání zpátky).

Pak když jsem si pořídil od Odorika i SIM kartu, tak jsem si to právě přenastavil tak, že když chci volat z domova přes VoIP a jakože ze svého mobilního čísla, tak volám přímo přes danou linku. Přišlo mi to sice přehlednější, než CLIP - ale pak jsem trochu narazil na to, že když jsem si chtěl ze statistik nebo z výpisu hovorů nějak vyjet, kolik jsem vlastně provolal čistě z mobilu, tak to moc nešlo - protože vlastně všechny odchozí hovory jsou v jednom "chumlu" - ať už přes VoIP, tak přímo přes SIM. Jedině to snad šlo rozlišovat podle minutové sazby...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání z mobilní linky přes SIP

Příspěvek od xsouku04 »

Jedině to snad šlo rozlišovat podle minutové sazby
Každá minutová sazba i každý název destinace má, pokud se nepletu, svůj řádek ve statistikách hovorů.
Tedy "Výpis hovorů"->"Statistika"
Odpovědět