Nové datové balíčky až do 10 GB

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xtonda »

xsouku04 píše:Tady ale porovnávate dvě odlišné věci - tedy předpokládám pokud se nepletu. Ty ceny u nás platí v případě, že simkartu budete používat jak na internet tak na volání. Tedy využijete ji pro připojení jak telefonu tak notebooku.
Pokud by měl někdo zájem naši simkartu používat jen na data, ceny by byly nižší. Navíc simkarty jen na data lze bez rizika brát i od šedivek.

Nabízí BrnkačkaTEL i data účtované po kB? Předpokládám že to je ten důvod. Má pak vyšší průměrnou spotřebu dat na simkartu s aktivním internetem, balíčky 150 a 500 MB jsou jiná kategorie a ty výhodnější nejsou.
Bohužel v ceníku T-Mobile není explicitně zmíněno zda to jde či nejde k Twistu. Pokud by to šlo pouze k hlasovým postpaidům, tak vzhledem k jejich ceně to už tak zajímavé není.

Já mám datovou kartu samostatně právě proto, že to většinou lze sehnat výhodněji, aktuálně mám už poněkolikáté za sebou toto http://www.expert.cz/vodafone-internet-12m-fup-600mb/ reálně je to 1,5 GB (viz texty v hodnocení), platné dokonce června, pak se budu přemýšlet co dál. Když se to aktivuje 3. v měsíci, tak to vydrží bez dvou dnů 13 měsíců, takže vychází 1,5 GB za 100 Kč. Trochu nepraktické je, že je to napevno na celý rok, v zimě by mi stačilo méně, o prázdninách naopak potřebuji více.

Takže mě zajímají nabídky v této relaci 1,5 - 3 GB za 100 - 200 Kč na samostatné kartě bez nutnosti mít od operátora něco dalšího.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xtonda »

Tron, srovnáváš nesrovnatelné, Odorik má veřejnou nabídku založenou na neveřejné velkoobchodní nabídce pro virtuální operátory. Šedivka je firemní zákazník, který dává SIMky i nezaměstnancům (často v rozporu se smlouvou s operátorem). Viděl sem firemní ceník kde byly ceny za 1,5 / 3 / 10 GB na méně než čtvrtině oficiálních T-Mobilích cen, ale to člověk z ulice prostě nedostane, kdežto Odorik může mít každý.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše: Bohužel v ceníku T-Mobile není explicitně zmíněno zda to jde či nejde k Twistu. Pokud by to šlo pouze k hlasovým postpaidům, tak vzhledem k jejich ceně to už tak zajímavé není.
Pokud porovnáváte naše ceny dat s cenami uvedenými zde:
http://www.t-mobile.cz/mobilni-internet

Ano, ceny jsou o cca 40 Kč nižší, ale u T-mobile se jedná se o speciální datové simkarty se smlouvou buď na 24 měsíců nebo dobu neurčitou. Smlouva = podstatná nevýhoda. Díky smlouvě to není možné využít jen několik měsíců v roce podle potřeby a navíc máte starosti s vypovídáním a pod.
Že by podobné balíčky bylo možné aktivovat i u předplacenek, se kterými lze zároveň volat, nevím. Osobně jsem na to nenarazil. A užitečné to rozhodně být může.

Nepatrně nižší ceny, než nabízí T-mobile, můžeme nabídnout také ale jen datových simkaret, se kterými se nevolá. A bez smlouvy. Pokud o to bude zájem.

Předplacený internet nabízí T-mobile také. Účtuje 0,40 Kč/MB. Může to být také výhodné, např. pro občasné použití v tabletu.
Osobně to používám. http://www.t-mobile.cz/predplaceny-internet Při větší spotřebě dat je to ale nevýhodné.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
xtonda píše: Bohužel v ceníku T-Mobile není explicitně zmíněno zda to jde či nejde k Twistu. Pokud by to šlo pouze k hlasovým postpaidům, tak vzhledem k jejich ceně to už tak zajímavé není.
Pokud porovnáváte naše ceny dat s cenami uvedenými zde:
http://www.t-mobile.cz/mobilni-internet

Ano ceny jsou o cca 40 Kč nižší, ale u T-mobile se jedná se o speciální datové simkarty se slmouvou buď na 24 měsíců nebo dobu neurčitou. Smlouva = podstatná nevýhoda. Díky smlouvě to není možné využít jen několik měsíců v roce podle potřeby.
Že by podobné balíčky bylo možné aktivovat i u předplacenek se kterými lze zároveň volat nevím. Je to možné ale osobně jsem na to nenarazil. A užitečné to rozhodně být může.

Nepatrně nižší ceny než nabízí T-mobile můžeme nabídnout také ale jen datových simkaret s kterými se nevolá. A bez smlouvy. Pokud o to bude zájem.
Jak by vypadaly ceny u těch datových karet? Koneckonců VoIPovat lze i s nimi,když už by člověk chtěl co nejlevnější internet,ale současně i volat a psát,přes web.
Kamarádovi jsem dal SIM O2, 1,5GB za 149 Kč,to je speciální nabídka k mému nevyužívanému tarifu O2 Zero,jinak těch 1,5 GB stojí 199 Kč,na smlouvu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše: Jak by vypadaly ceny u těch datových karet? Koneckonců VoIPovat lze i s nimi,když už by člověk chtěl co nejlevnější internet,ale současně i volat a psát,přes web.
Kamarádovi jsem dal SIM O2, 1,5GB za 149 Kč,to je speciální nabídka k mému nevyužívanému tarifu O2 Zero,jinak těch 1,5 GB stojí 199 Kč,na smlouvu.
Pokud to využijete každý měsíc (stejné množství dat), smlouva s O2 je výhodnější. My můžeme nabídnout ceny pro datové (jen datové) simkarty maximálně o desetikoruny nižší, než je veřejná nabídka T-mobile zde http://www.t-mobile.cz/mobilni-internet
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Jan Telefonista »

Tron píše:Pro informaci mam mobilni internet LTE T-mobile, neomezeny(=1TB/mesic) s rychlosti 5-22 Mbit za 390,- mesic bez DPH, prekvapuje me, ze tak velka firma, jako odorik nedostane stejnou nabidku( tusim od Novery), jako firma s 50-100 zamestnanci a musi nabizet za jeste horsi penize 10GB.
S timhle bojuju taky, ackoliv volani mame za hubicku a internet relativne taky, tak pres 20GB limit nejede vlak. Da se k te Vasi nabidce nejak sedive dostat? 1TB je pro mobilni internet uz rozumny limit, to by mi vetsinou stacilo i na domu ;)
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od lifdo69 »

To souhlasím, dostat se k takové nabídce by bylo za ty peníze fajn.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od xsouku04 »

lifdo69 píše:To souhlasím, dostat se k takové nabídce by bylo za ty peníze fajn.
Dneska mě volali z Vodafonu a nabízeli neomezené LTE za 750 Kč/měsíc, předpokládám včetně DPH.
Nejsem si ale jist, jestli pro někoho s obrovskou spotřebou dat je LTE to pravé. Tedy hlavně z pohledu operátorů.
Teď dělají velké oči, ale až to bude mít kde kdo, tak to možná budou mít přetížené.

Naše serverová farma o 16 serverech, kde běží Odorik.cz a 4smart.cz, má měsíční spotřebu dat cca 6 TB.
1T je pro běžné používání hrozně moc dat.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od Jan Telefonista »

xsouku04 píše:
lifdo69 píše:To souhlasím, dostat se k takové nabídce by bylo za ty peníze fajn.
Dneska mě volali z Vodafonu a nabízeli neomezené LTE za 750 Kč/měsíc předpokládám včetně DPH.
Nejsem si ale jist jestli pro někoho s obrovskou spotřebou dat je LTE to pravé. Tedy hlavně z pohledu operátorů.
Teď dělají velké oči, ale až to bude mít kde kdo, tak to možná budou mít přetížené.

Naše serverová farma o 16 serverech kde běží Odorik.cz a 4smart.cz má měsíční spotřebu dat cca 6 TB.
1T je pro běžné používání hrozně moc dat.
Ja bych jim neveril ani nos mezi ocima, vodafoni neomezene zname, zacinaj byt vetsi smejd nez t-mobile :) Pro toho, kdo na netu kouka jen na to, kdy mu jede autobus, je i 1GB dat moc, ale pro me by byl 1TB tak akorat. Jenom youtube, kterej ma ty klipy hodne komprimovane, mi udela odhadem 200GB mesicne, posloucham ho jako radio na prani, samozrejme bych mohl usetrit, kdyby to nebylo v HD, stejne to bezi na liste, ale zvuk je kvalitnejsi. Nejvic zere asi televize, myslim ze nejak 10 mbitu/s, ale pri dnesnich rychlostech pripojek to je jedno, data maji tu vyhodu, ze i kdyz porad od nekud tecou, tak neubyvaj a proto by se za ne platit nemelo ;)

Operatori se predhaneji, kdo bude rychlejsi, ale uz se nechlubi tim, ze ten FUP na cely mesic lze vycerpat za 2 hodiny.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nové datové balíčky až do 10 GB

Příspěvek od MaT »

Rád bych se zeptal, jestli už není nějaký časový rámec, kdy bychom se mohli dočkat dalších datových balíčků - konkrétně mě zajímá cokoliv mezi současným 150 MB a 1000 MB. Mně by docela dost pomohlo, kdyby byl třeba i 300MB balíček za 2 x 69 Kč. Při současném stavu totiž každý měsíc musím balíček obnovovat a to je docela "vopruz", jak jsme tu už mnohokrát probírali...
Odpovědět