Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Zákazník

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Zákazník »

Dobrý den. Mám ten samý problém jako uživatel o příspěvek výše. Při volání z mobilu z skype do skype super kvalita i v síti edge. Jakmile volám z skype přes odorik, tak se to vrhá a vydává to všelijaké zvuky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od xsouku04 »

Já mám ještě jeden návrh, hovor si pustit do sluchátek které normálně používáte na hudbu a bude po ozvěně.
Dnes v noci zkusíme přenastavit skype aby nekoktal. Tedy použít jinej kodek.

To jakej kodek je použit naleznete během hovoru v menu call/volání položku call techical info nebo česky technické informace o hovoru.
Od zítřka by měl být povolen i g729, snad to tomu koktání pomůže.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Tatinek2 »

Ale v mobilu při volání přes skype nepoznám přes který kodek volám. Nemůžu si vybrat. Snad to bude ten druhý a bude to v pohodě.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Tatinek2 »

Dneska je volání ze skype do odorik úplně bez problémů.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Lada

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Lada »

Tak to je skvělé :) je to přes 3G nebo WiFI? Jinak Sipdroid nakonec u mě asi nejlepší jak na Wifi tak 3G. Dobré nastavení echa. Dobrá integrace do Androidu . Mínus je že jsem nepřišel na to jak ho donutit aby nebyl připojen stále ale ale se připojil jenom když chci telefonovat.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Tatinek2 »

V 3G naprosto bez problémů. EDGE v rámci možnosti.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Lada

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Lada »

Tak bohužel mě se skype trhá i dnes když s ním volám přes odorik na mobil v čr v 3G. :( Budu to ještě testovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud chcete mít zaručeno použití kodeku g729 volejte místo skype jméno odorik.cz na odorik9 .
Skype jméno odorik9 povolí jedině hovory přes g729 kodek.

Při zpětném volání aktivovaném přes skype chat je dnes použit kodek g729, ale zase to vrátíme, protože některým kodek g729 způsobuje potíže. Do budoucna by šlo rozlišit podle toho přes které skype jméno je skype chat uskutečněn, ale ještě to nemáme.
Zkuzste jestli bude hovor koktat i k dyž voláte přes odorik9.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Tatinek2 »

Tak teď to nechápu. Je tedy rozdíl v kodeku jestli volám přes skype v mobilu přes chat přes odorik.cz nebo odorik9? Včera to zlobilo a dnes mi to šlo bez problémů. Volal jsem přes skype chat odorik.cz
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Lada

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Lada »

Pokusím se popsat můj postup jak jsem se dopracoval použitelného volání z mobilu na mobil v čr s odorikem a poprosím někoho schopnějšího aby mě opravil případné chyby v usudku.
Prvně čeho chci dosáhnout: Volat s odorikem z mobilu s androidem (SGS) na klasickej mobil nebo pevnou v čr. Budu volat v 3G síti a na WIFI.
Co jsem zkoušel a proč jsem pak od toho nezustal.
1/ Integrované internetové volání v jádře androida 2.3.X
+ jednoduchost idealni integrace s mobilem
- Silné echo které nelze odstranit (prý snad něco se zvukovýma filtrama androidu )
2/ Skype
+ Relativně čisté bez echa a trhání alespoň na wifi a některých 3G sítích.
- I když si nastavím oblíbené kontakty tak je to zdlouhavé a nepohodlné . Navíc pokud nechám skype puštěné tak mi žere baterku hodně a pokud ho chci pouštět pouze na zavolání přes odorik tak musím při každém přihlášení ve skype vyplnit svoje skype heslo ( prý to jde nějak obejít aby si pamatoval heslo ale mě se to nepovedlo)
3/Sipdroid
+ bez echa, solidní integrace v mobilu a jednoduchost volání , možnost nastavení audio kodeku , které jsem ale nebyl schopen provést ke své spokojenosti.
- Žere baterku a není možné aby se zapnulo pouze když chci telefonovat, neschopnost (asi moje nastavit audio kodeky aby to chodilo bez trhání.
4/Fring
+ bez trhání a bez echa
- Složitější volání a zklamání že odstranily protokol skype .
5/CSipSimple
+ bez trhání , bez echa, dobrá integrace do mobilu, lze nastavit že se zapne jenom když chci volat.

Chci poprosit aby mi někdo zkontroloval nastavení programu.
Účet je v pořádku,Toho aby se zapínal jen když chci volat jsem docílil tím že v nastavení-sit-zrušil fajfky u kolonek u příchozích hovorů. Echo zmizelo po zaškrtnutí v nastavení-media-potlačení echa.V nastavení-media –kodeky jsem deaktivoval všechny kodeky jak širokopásmové tak úzkopásmové. A postupně jsem aktivoval vždy jeden s testoval.
Zjistil jsem že na Wifi jdou v podstatě všechny.
Na 3G sítích v Brně skoro také .
Na 3G síti v malém měště kde bydlím jde tak akorát speex8kHz bez trhání .
To teda znamená že nejspíš není 3G sít jako sít proto bych chtěl poprosit někoho kdo tomu rozumí jaký kodek ještě mohu zkusit protože ted nebudu mít delší dobu čas nic testovat speex 8kHz byl první co šel dobře tak už jsem nic dál neskoušel.
Odpovědět