Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
honza beneš

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od honza beneš »

mám možná hloupý dotaz, ale prosím o odpověď. Jaký kodek se používá při volání přes nimbuzz?
honza beneš

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od honza beneš »

A ještě bych to trošku upřesnil. Co se týče kvality hovoru (volám v 3G), je lepší Nimbuzz nebo skype?
Lada

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Lada »

Tak jak jsem psal na wifi mi chodí skype na odorik9 i CSipSimple s g.729 velice dobře ale na 3G síti od T-mobilu mě bez toho abych se volanému trhal chodí pouze CSipSimple s speex. S toho jsem pochopil že i s G.729 nemám problém ale že mám problém s kvalitou 3G sítě. To mi trochu vadí protože potřebuji spíše volat přes 3G místo Wifi, ale to je asi věc co neovlivním :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od xsouku04 »

honza beneš píše:A ještě bych to trošku upřesnil. Co se týče kvality hovoru (volám v 3G), je lepší Nimbuzz nebo skype?
Pokud skype funguje dobře, je lepší skype. Nimbuzz se však může spokojit s horším připojením k internetu takže může fungovat i v situaci kdy skype už je nepoužitelnej.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Pokud skype funguje dobře, je lepší skype. Nimbuzz se však může spokojit s horším připojením k internetu takže může fungovat i v situaci kdy skype už je nepoužitelnej.
Zde se asi zcela neshodneme :-). Podle mne za běžných podmínek není mezi "prostředníky" Skype a Nimbuzz zásadní rozdíl. V každém případě, datová náročnost Symbianové verze programů Skype a Nimbuzz je pro spojení mezi klientem v mobilu a serverem podle mých opakovaných měření více méně obdobná. A zhruba odpovídá kodekům jako je G.729, GSM či iLBC.

Skype podle Vašich referencí umí pro spojení mezi Skype serverem a sipproxy Odoriku použít G.711 a G.729. Podle podpory Nimbuzz server pro spojení se sipproxy používá iLBC (i když svého času byl tento kodek suspendován) a G.711. Co je navíc podstatné, androidí verze programu Nimbuzz umí od minulého roku též AMR-WB (G.722.2), takže v dobrých podmínkách by patrně měla být výrazně lepší kvalita zvuku.

Pokud se týká horších podmínek, iLBC je pro ně určitě vhodnější, než G.729, o G.711 nemluvě. Ale do těch opravdu špatných bych nejspíš doporučil jako "prostředníka" program Fring, který zpravidla pracuje i na holém GPRS (bez EDGE). Ovšem hlavně barva hlasu je znatelně méně výrazná, protože do nějakých 12 kbit/s se toho asi moc nacpat nedá (přirovnal bych to ke G.723).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od xsouku04 »

Aha tak to jsem si splet informace co jsem slyšel o Fring.
V tom případě je asi dobrá kombinace csipcimle, skype a Fring. Vždy podle momentální kvality a zafirewalovanosti internetu.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Tatinek2 »

To nejde. Skype a fring nelze mít současně v mobilu. Ani nimbuzz a fring.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od ViR »

Tatinek2 píše:To nejde. Skype a fring nelze mít současně v mobilu. Ani nimbuzz a fring.
Chcete se vsadit? ;-) Není mobil, jako mobil...
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od Tatinek2 »

To nevím. Na mé nokii to nelze kombinovat. Nebo nevím jak. Jakmile nainstaluji jiný, předchozí přestane fungovat. Kdyby to šlo, byla by to paráda.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nejde volat přes 3G síť T=mobile

Příspěvek od ViR »

Tatinek2 píše:To nevím. Na mé nokii to nelze kombinovat. Nebo nevím jak. Jakmile nainstaluji jiný, předchozí přestane fungovat. Kdyby to šlo, byla by to paráda.
Já mám na Nokia E51 v této chvíli nativního klienta (jak jinak) a nainstalované Skype, Fring, Nimbuzz a MobileVOIP (od Betamaxu). Včera jsem pro účely testování přidal MobiFlo. Bez problémů fungují všechny uvedené programy, s tím omezením, že nejdou spustit dva různé programy současně, s výjimkou nativního klienta, který může běžet v kombinaci s kterýmkoli. Již před delším časem jsme otázku "nekompatibility" různých programů v jednom telefonu řešili tuším na "telefonujeme.cz", a závěr byl, že u novějších telefonů je na vině různá verze "VoIP AudioSrv", která je u E51 vždy 1.00, ale u novějších telefonů jsou pro instalace různých programů různé. Takže instalace třeba Skype přepíše "VoIP AudioSrv" dejme tomu od Fringu, a ten přestane fungovat. (Nevím, zda by se třeba nedal některý nový telefon ošidit tím, že by se instalovaly verze SW pro starší Symbian...)

Resumé je, že staré železo, jako je E51čka, může být někdy z hlediska praktické využitelnosti vhodnější, než nejnovější telefony.
Odpovědět