Zpětné volání z mobilního telefonu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
pavkri
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11. úno 2015 20:14:20

Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od pavkri »

Rád bych se zeptal, jaký operátor, tarif je nejvýhodnější pro zpětné volání z mobilního telefonu.
Např. O2 se musí minimálně jednou za půl roku nabít za 200 Kč. Neexistuje něco s delší platností?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od xsouku04 »

Kaktus.cz Jestli se nepletu, stačí jednou za rok dobít 50 Kč. Navíc lze pro objednávání zpětného volání používat data, protože jsou účtovány po MB.
Jo a ještě jedna výhoda. Prozvánět nebo dělat velmi krátké hovory můžete klidně na přímo - účtování po vteřině.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od 5uch »

pavkri píše:Rád bych se zeptal, jaký operátor, tarif je nejvýhodnější pro zpětné volání z mobilního telefonu.
Např. O2 se musí minimálně jednou za půl roku nabít za 200 Kč. Neexistuje něco s delší platností?
Jestli si rozumíme - hledáte cenový plán s co nejnižším měsíčním paušálem, protože ceny volání díky callbacku budou nižší, než jakákoli jiná nabídka s (omezeným) voláním.
Z předplacenek to asi bude ten Kaktus. Ostatní virtuálové mívají podmínku minimálního pravidelného dobíjení nebo měsíční minimální útratu (paušál) kolem 30 Kč.

Z postpaidů (paušálních tarifů s měsíčním vyúčtováním) vím o
- O2 Zero - nulový paušál, jediná podmínka je mít na čísle jednou do roka placenou aktivitu (stačí poslat SMS)
https://www.o2.cz/_pub/62/e8/eb/346330_ ... 022015.pdf
Bohužel, jde patrně podle podmínek o službu, která v současnosti už není běžně aktivována. Musel byste ukecat operátora na lince, aby vám takový tarif nastavil. Nebo se poohlédnout po bazaru SIM karet, třeba se bude někdo zbavovat čísla s tímto tarifem (otázka je, zda se při přepisu čísla na nového vlastníka takový tarif podaří zachovat).

- Vodafone Nulový tarif na míru - podobné podmínky jako O2 Zero.
http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... /cenik.pdf
Opět bohužel tento tarif není v současnosti pro každého - jen pro firemní zákazníky s rámcovou smlouvou.

Koukám, jak se hodně zhoršila situace s bezpaušálovými SIM od dob zrušení původního Odepiš, ZERO a Nulového tarifu na míru. Pokud chce někdo nízkonákladovou SIM kartu do nějakého pasivního zařízení (zabezpečovačka, řízení topení...), má docela smůlu.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od xtonda »

Já mám Platím jak volám http://www.cez.cz/cs/mobil/platim-jak-volam.html od ČEZ, minuta 2,2 Kč, SMS 1,2 Kč, žádný paušál, je to postpaid, teď to nemůžu najít, ale snad by měla být nějaká útrata jednou za čtvrt roku. Útratu pod sto korun převádějí do dalšího měsíce, já to mám rok, zatím utraceno 40 Kč a ještě sem neplatil ani korunu.

Taky je AIM/Netbox, ale tam je potřeba důsledně si hlídat aby v měsíci byla čerpána jakákoliv placená služba, jinak je tam sankce, naopak výhoda jsou data počítaná po kilobajtech (ČEZ má jen balíčky), může se hodit pro objednávání toho callbacku (já na to mám extra datovou kartu).

https://www.dtest.cz/tarify?form_mins=0 ... rm#results vyhodí i něco dalšího, objevily se tam věci co před rokem nebyly a tedy sem je nezkoumal, ale je potřeba si důkladně přečíst podmínky, dtest občas nemá dobře zapracovánu minimální konzumaci.

Pro mě byla rozhodující co nejnižší cena SMS, které nelze přes Odorik (bez SIM) spolehlivě posílat.
Naposledy upravil(a) xtonda dne čtv 12. úno 2015 10:41:05, celkem upraveno 1 x.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od Pub.lbc »

Já používám OSKARTU, je to obdoba Kaktusu jak psal pan Soukup.

Kaktus má vyšší minimální účtovací jednotku 100 kB, Oskarta 1 kB.
Oskarta má vyšší minimum na dobití 200 kč/6 měs, hovor 60 + 1.
Těch 33 kč za měsíc akorát využiji na Email v mobilu přes IMAP místo upozorňování Email -> SMS u běžných operátorů.
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od xtonda »

Dotaz ale byl na něco kam je potřeba tlačit méně než 200 Kč / 6 měsíců, což je běžný požadavek na dobíjení.
pavkri
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11. úno 2015 20:14:20

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od pavkri »

Děkuji za rady, nejvýhodnější to pro mě vypadá na tarif od virtuálního operátora ČEZ, ale když vezmu v úvahu občasní využití internetu, tak asi Kaktus.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od v.kopp »

5uch píše: ..............
Koukám, jak se hodně zhoršila situace s bezpaušálovými SIM od dob zrušení původního Odepiš, ZERO a Nulového tarifu na míru. Pokud chce někdo nízkonákladovou SIM kartu do nějakého pasivního zařízení (zabezpečovačka, řízení topení...), má docela smůlu.
Neviděl bych to tak černě pro stávající zákazníky těch operátorů. Uvedené tarify se nenabízejí novým zákazníkům - ale existují. Pokud už jste zákazníkem tak stačí pohrozit přenosem čísla jinam (vyžádat ČVOP) a oni se sami ozvou a v rámci přemlouvání abyste zůstali vám takový tarif nabídnou. Pokud ne tak si o něj sami řekněte.
Samozřejmě ale jde u předplacenky o přechod na tarif.
Já jsem něco takového absolvoval když zdražili "Odepiš" na cenu, kterou jsem nebyl ochoten akceptovat - mám SIM bez paušálu (v záloze - používám bežně jiné číslo).
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od Kristovec »

Já mám ten VF Na míru,a asi bude opět aktuální,mám na účtu toho tarifu už 3 čísla a chtěl bych tam vecpat další.Ale zaujal mne i ten Kaktus,jak zmiňuje pan Soukup,50 Kč ročně,to rozhodně jde.Pokud by VF začal tlačit na přechod na paušálové tarify,přestěhoval bych tu smečku čísel ke Kaktusu.
Jen pro zajímavost, life:) UA se spokojí s 10 UAH,tedy s 10 Kč ročně,prepaid.A minimální možné dobití,platnost neprodlužuje,činí 2 UAH,tedy 2 Kč.U nich taková částka má vzhledem k nízkým sazbám smysl.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání z mobilního telefonu

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Já mám ten VF Na míru,a asi bude opět aktuální,mám na účtu toho tarifu už 3 čísla a chtěl bych tam vecpat další.Ale zaujal mne i ten Kaktus,jak zmiňuje pan Soukup,50 Kč ročně,to rozhodně jde.Pokud by VF začal tlačit na přechod na paušálové tarify,přestěhoval bych tu smečku čísel ke Kaktusu.
Jen pro zajímavost, life:) UA se spokojí s 10 UAH,tedy s 10 Kč ročně,prepaid.A minimální možné dobití,platnost neprodlužuje,činí 2 UAH,tedy 2 Kč.U nich taková částka má vzhledem k nízkým sazbám smysl.
Ty ceny vymýšleli v době, kdy byla hřivna 2,50 Kč, tedy ceny vypadají zajímavě jen pro nás. Kdo má příjmy v UAH, tak nad tím zapláče, protože velká část nákladů se mu zvýšila spolu s propadem UAH, ale příjmy nikoli. Není co závidět.
Že dovolují dobíjet tak titěrné částky jako 2 UAH svědčí spíše o chudobě a neschopnosti si útratu plánovat předem.
Navíc předpokládám, že tam bude nějaký poplatek za dobití.

Jak to má nastaveno kaktus 50 Kč/rok si myslím, že je pro naše podmínky velmi rozumné. 50 Kč je pro nás obdobná částka jako pro ně 10 UAH. Nějaký limit tam opravdu musí být.
Možná by se dalo nyní říct, že volání mají Ukrajinci vzhledem ke svým příjmům podobně "výhodné" jako my. Všechno ostatní ale je u nich v přepočtu na příjmy podstatně, často několikanásobně horší. Tedy pokud člověk zrovna není oligarcha, který právě na chudobě ostatních bohatne.

A vypadá to, že bude hůř.

Cenovou hladinu v ČR je lepší srovnávat spíše s Rakouskem, Německem, Polskem nebo Slovenskem.

Odorik to má vlastně co se VoIP účtu týče podobné, kdy za roky vyžaduje dobití, nebo útratu alespoň 100 Kč. Na rozdíl od jiných ale zbývající kredit nepropadne jen se začne účtovat 2 Kč/měsíc udržovací částka. Nikomu tuhle částku zatím neúčtujeme, ale kdybychom potřebovali v budoucnu omezit množství aktivních účtů, může se to hodit.
Odpovědět