Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Příspěvek od urbik81 »

Dobrý den, již dříve jsem si všiml ve výpise hovorů, že se v něm objevují smsky 2x.
Ať už zaslané ze standardního mobilního čísla nebo z různých infokanálů.
Netušíte proč tomu tak je, v mém výpise např ID hovoru 112186526 a hned112186527?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Nemůže to být tím, že je SMS moc dlouhá, a proto bylo nutné ji rozdělit do dvou?
Do více SMS zpráv se rozdělují SMS delší než 160 (bez diakritiky) a SMS delší než 70 znaků s diakritikou.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Když už je řeč o těch SMS - proč se nedají z webu posílat s diakritikou, ale automat ta znaménka vždy odstraní?
Obrázek
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Příspěvek od urbik81 »

Ano, máte pravdu, je to přesně tak, jak uvádíte - během jednoho dne se mi vyskytly oba případy (jak s diakritikou tak bez ní) SMS delších než 160/70 znaků.
Děkuji za vysvětlení. Neuvědomil jsem si to. Na první pohled se zdály kratší :)
xsouku04 píše:Nemůže to být tím, že je SMS moc dlouhá a proto bylo nutné ji rozdělit do dvou?
Do více SMS zpráv se rozdělují SMS delší než 160 (bez diakritiky) a SMS delší než 70 znaků s diakritikou.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Když už je řeč o těch SMS - proč se nedají z webu posílat s diakritikou, ale automat ta znaménka vždy odstraní?
Podobně s azbukou,přepíše to do latinky.Bylo by možné tyto dvě věci doplnit?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Dvojí potvrzení sms se výpise hovorů

Příspěvek od helmut.niederman »

urbik81 píše:Ano, máte pravdu, je to přesně tak, jak uvádíte - během jednoho dne se mi vyskytly oba případy (jak s diakritikou tak bez ní) SMS delších než 160/70 znaků.
Děkuji za vysvětlení. Neuvědomil jsem si to. Na první pohled se zdály kratší :)
xsouku04 píše:Nemůže to být tím, že je SMS moc dlouhá a proto bylo nutné ji rozdělit do dvou?
Do více SMS zpráv se rozdělují SMS delší než 160 (bez diakritiky) a SMS delší než 70 znaků s diakritikou.
Mě se to hodně stává pokud píšu SMS z USB modemu Huawei a používám k tomu program od T-mobile Internet Manager a pokud píšu SMS s diakritikou, tak jedna SMS má 60 znaků a pokud píši bez tak 160. Viz screenshot. ( pozn. trochu mě udivuje, že T-mobile internet Manager sice přihlásil SIM kartu Odorik do sítě avšak bere jen v potaz sám sebe jako hostující síť T-mobile. U jiných virtuálů s tím problém nemá : -)), ale to je jen tak na okraj )
T-mobile Internet Manager pro USB modemy
T-mobile Internet Manager pro USB modemy
sms.JPG (74.42 KiB) Zobrazeno 4052 x
Odpovědět